Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
wypadanie włosów
Autor Wiadomość
tomakin
Administrator

Wysłany: 2013-03-25, 00:47    

zależność jest bardzo niepewna - można mieć maksymalnie duże żelazo i małą ferrytynę, może być odwrotnie. Z reguły poziom żelaza jest lekko obniżony przy jego niedoborze, ale bardziej wskazuje to na inne problemy - maksymalnie wysoki przy zaburzeniach metabolicznych, hemolizie, schorzeniach wątroby etc, minimalny przy infekcjach.

Nie ma sensu katować się aż takimi dawkami ascoferu, po jakimś czasie wątroba albo dwunastnica będą Cię tak napieprzać że...

Bierz dwie przed snem (obojętnie które), popijaj szklanką soku owocowego, powinno stopniowo, powoli, bez sensacji podnosić poziom ferrytyny. Jak przekroczy 70 - powinny powoli zaczać odrastać włosy. Tego nie da się przyspieszyć.

No i oczywiście tarczyca musi być w miarę sprawna.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

aska28

Wysłany: 2013-04-15, 16:55    

mam pytanie dotyczące picia soku z marchwi przy hasimoto i niedoczynności tarczycy, powinnam czy nie?
piję jedną szklankę dziennie (sama robię) głównym powodem było oczyszczenie organizmu a oprócz tego ma wiele innych zalet także dobrze działa na włosy (czyli mój największy problem)
popijam nim żelazo, pisałeś żeby popijać sokami owocowymi ale stwierdziła że ten robiąc sama tez będzie dobry

drugie pytanie dotyczy krzemu, podobno każdy z nas ma średnio niedobór w wysokości 60-70%
jak suplementować i czym?

byłam z moimi wynikami u lekarza rodzinnego i powiedziała że wynik ferrytyny nie jest obiektywny
jak to skomentujesz?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2013-04-15, 19:31    

hmm, wynik ferrytyny może być fałszywie ZAWYŻONY - i bardzo często jest. Ale nie słyszałem jeszcze, żeby było w drugą stronę - żeby był zaniżony. Stawiałbym raczej na to, że ten lekarz to idiota.

Krzem... nie wiem, czy faktycznie mamy takie niedobory, ktoś to sobie wymyślił, bo niby jak to zbadać? Ale uzupełnianie to fajna sprawa, masz w dziale z artykułami cały temat o krzemie i tam wyjaśniłem, jak to najtaniej i najłatwiej zrobić, rocznie wychodzi z 10 zł.

Po soku z marchwii będziesz mieć pomarańczową skórę - ludzie z chorą tarczycą mają problem z przemianą beta karotenu w witaminę A i dużo szybciej się "czerwienią". Ale to tyle, jeśli chodzi o skutki uboczne - możesz spokojnie pić, jak nie przeszkadza Ci kolor skóry.

aska28

Wysłany: 2013-04-16, 17:22    

przez badanie włosa można zbadać ile mamy krzemu i nie tylko krzemu. Podobno te badania są wiarygodne.

czy łykanie różnych suplementów może powodować nadkwaśność żołądka? mam nadkwaśność od kilku lat ale teraz się trochę wzmocniła.
Z suplementów zażywam aktualnie wit C500 żelazo D3 selen i sufrin (biosiarka) a oprócz tego olej lniany 2 razy dziennie po 2 łyżki no i ten sok z marchewki 1 szklankę dziennie. Oprócz tego mam mieszankę ziół z zakonu bonifratów z Łodzi właśnie na włosy i nadkwaśność piję od stycznia niestety składu nie znam
czy któreś z tych rzeczy może mieć jakiś wpływ na nadkwaśność?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2013-04-16, 17:25    

pojęcia nie mam, sufrin na pewno nie, bo to to samo co MSM tylko jakoś 200 razy droższe, żelazo może teoretycznie szorować po żołądku - nie tyle wywoła nadkwasotę, co go po prostu podrażni, a reszta... każdy inaczej reaguje.

ps. badania składu włosa są tak bardzo wiarygodne, że jak wyślesz ten sam kosmyk do 3 różnych laboratoriów, dostaniesz 3 całkowicie różne wyniki

aska28

Wysłany: 2013-04-16, 17:40    

ile ludzi tyle opinii :(

przeczytałam ten artykuł o krzemie.
jaką konkretnie wit b trzeba suplementować w czasie picia skrzypu?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2013-04-16, 18:17    

zawsze suplementuje się wszystkie naraz, czyli jakąś b complex

misia

Wysłany: 2013-05-01, 20:12    

Witam
ponieważ mam poważny problem z wypadaniem włosów, chciałabym dołączyć i zapytać o kilka rzeczy. W zeszłym roku ok. marca zaczęła swędzieć mnie głowa i pojawiły się małe "ziarenka piasku" i włosy zaczęly się sypać. Ponieważ było podejrzenie o chorą tarczycę (moje TSH wahało się w granicach 0,6, 0,4) jednak moja endo stwierdziła, że nic sie nie dzieje i dała mi femoston ponieważ stwierdziła za mało progesteronu. Problem szybko zniknął. W tym roku problem powrócił ze zdwojona siła. Mam juz niezłe prześwity. Poszłam do dermatologa, który skierował mnie na badania oto wyniki żelazo 150 - norma 145, ferrytyna 20, anty TPO powinno byc mniej niż 12 ja mam 14. Znów tarczycę zlekceważono, biorę żelazo ale obawiam się, że nie tylko to jest problemem ale coś złego dzieje się z terczycą i objawy wskazują na ŁZS (po przeczytaniu tego watku). Bardzo prosze o pomoc. Nie wiem już co mam robić. Jak sobie pomóc. Przeczytałam też że problem z androgenami może być przyczyną ŁZS (zawsze miałam tłusta skóre na twarzy) jakie badania wykonać, żeby to sprawdzić i czy prawda jest, że w takim przypadku działa palma sabałowa? Pomózcie, jestem bliska rozpaczy

tomakin
Administrator

Wysłany: 2013-05-01, 21:12    

przede wszystkim musisz podnieść ferrytynę - tu nie ma żadnych wątpliwości. Starczy jakieś 20-30 mg żelaza przed snem, z sokiem pomarańczowym.

Bez kompletu badań (tsh, ft3, ft4) nic o tarczycy nie będziemy w stanie powiedzieć.

w takie rzeczy jak łysienie androgenowe, ŁZS i resztę wolę się nie mieszać - to dość skomplikowane przypadłości i poprawna diagnoza czy leczenie jest dość trudne, nawet lekarz który widzi pacjenta częściej się myli niż trafnie diagnozuję, tym bardziej nie powinno się tego robić przez internet.

Co można zrobić w ciemno? Podnieść poziom cynku (pod osłoną miedzi, odpowiedni wątek masz w dziale z artykułami), podnieść poziom witaminy D, uzupełnić lizynę pod osłoną argininy, uzupełnić cysteinę. To są takie uniwersalne rzeczy które nie zaszkodzą a bardzo często pomagają.

misia

Wysłany: 2013-05-01, 21:26    

ostatnio jak robiłam TSH miała 0,6 tych pozostałych nie robiłam, to było w marcu. Czyli lekarz na podstawie tylko anty TPO też nie powinien mówić, że nic sie nie dzieje! Kazała mi brać selen - zapomniałam napisac poprzednio. A wiesz coś o tej palmie sabalowej. Czytałam o tym trochę i wiem, że dzieczyny stosują preparaty z nią na łysienie np. prostenal to jest preparat dla facetów na prostatę, podobno działa. A znasz może jakiś preparat z tymi składnikami o których napisałeś? Nie bardzo wiem co to jest bo jak do tej pory brałam jedynie pokrzywę + skrzyp z witaminami.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2013-05-02, 02:05    

atpo jest niepokojące gdy przekracza 500, a naprawdę chorzy mają po 20 000. Słusznie lekarz się tym nie przejmował.

Nic o żadnej palmie nie wiem - pewnie jakiś kolejny cudowny środek, który jednemu pomoże, a drugiemu od niego wszystkie włosy wypadną.

Selen powinno się brać tylko z jodem - ale skad brać jod, a także skąd brać wszystkie pozostałe rzeczy o których pisałem - poczytaj w dziale z artykułami. Niestety, wiedzy do przyswojenia jest sporo - i nikt tego za Ciebie nie zrobi, bo to Ty sama musisz podjąć decyzję, czy chcesz brać dany suplement, czy też nie.

No i jak pisałem, bez pełnego zestawu badań tarczycy nic o niej nie można powiedzieć.

keg1125 

Wysłany: 2014-10-30, 14:13    

Witam, forum czytam tak gdzies od miesiaca ale chialabym jednak aby Tomakin sie wypowiedzial czy dobrze stosuje suplementy. Nie mam w tym zupelnie zadnego doswiadczenia. Czy cos dodac?

Moj problem to wlasnie wypadajace wlosy od wrzesnia 2014r. Przez rok czasu stosowalam antykoncepcje i wrzesien byl pierwszym miesiacem odstawienia. Wlosy zaczely wypadac juz poczatkiem wrzesnia wiec raczej nie byla to przyczyna wypadania ale teraz sie nasila jeszcze bardziej. Najwiecej wlosy sa przezedzone po bokach nad uszami a z tylu mam lysy placek wielkosci 2zl.

Jutro dolacze wyniki badan. We wrzesniu mialam obnizony magnez ponizej normy, zelazo mialam 20 norma [10,26]. W pazdzierniku juz mialam zelazo 11,8 a ferrytyne 11 [10,160]. Pewnie juz we wrzesniu ferrytyna byla niska, ale jej niestety nie sprawdzialam ale to z niewiedzy.

Biore:

Revalid http://www.doz.pl/apteka/...taminowy_90_szt we wrzesniu 3x2 tabletki, teraz 3x1 kupiłam go zanim tutaj trafilam na forum

Cynk Zincas forte 2x1 (27mg) od dermatologa ale oczywiscie nie dostalam miedzi, a sama nie bralam bo nie wiedzialam, troche miedzi jest w revalidzie, ale teraz przestalam brac cynk

Magnez ok 300mg (mleczan magnezu lub Laktomag B6), Wapn 500mg,
Zelazo Tardyferon z kwasem foliowym - to dopiero poczatek kilka tabletek

Biotyna 5mg, MSM Vitastore 2x1 (1000mg), b complex z apteki 8 witamin ale bralam narazie 1szt to nie wiem 3szt sie powinno?

B12 Puritan's 1000mg cyjano...

D3 5000 IU Swanson

Omega 3 Holbex wiem ze powinnam 6szt ale wychodzi mi ze zbiore tak 2x2, lecytyna 1000mg 2x1, Q10 30mg Swanson 1x1 ale powinnam moze 2x1

Witamina C - kwas L askorbinowy pewnie tak ok 1g popijam nim zelazo chyba tak mozna?

Pylek kwiatowy 2 razy dziennie, siemie lniane mielone w mlynku i dodaje sobie do zupy

1. Czy mam kupic molibden do msm?
2. K2 ? konieczne ?
3. witamine E kupilam Tokovit200 to zle? mam kupic z miksem tokoferoli?
4. co z tym cynkiem i miedzią brac przy zelazie?
Wogle najwiekszy problem to niska ferrytyna i czy przy tym Tardyferonie brac magnez, wapno, cynk i miedz? Czy je odstawic i brac tylko zelazo?

Czy cos jeszcze w moim przypadku? Morfologia dobra, tsh w normie, testosteron, estradiol tez ale podam dokladne wyniki jutro.

Kupilam ostanio ta odzywke bialkowa, ale ciezko wchodzi WPC Łowickie 80%

10 lat temu tez mialam problem z wypadaniem wlosow, juz nie wiem co mi pomoglo. Wtedy mialam robione usg naczyn konczyn i wyszlo mi ze mam zwezenie naczyn wlosowatych. Robilam to bo od zawsze mialam zimne dlonie i stopy az nawet robilo mi sie na palcach u stop tak jakby odmrozenie takie swedzace czerone placki. Potrafi mi sie to zrobic nawet w lecie nad morzem jak chodze dlugo w bardzo zimnej wodzie. Staram sie odzywiac zdrowo, nie jestem na zadnej diecie i nigdy nie bylam. Gdy cos robie np sprzatam z glowa w dol to gdy sie prostuje to mam czerwone placki na twarzy i szyi i gdy sie zdenerwuje to tez takie mi wychodza nie wiem co to jest? Podczas cwiczen na fitnesie tez mam twarz czerwona, ale nie mam klopotow oddechowych czy problemow z dalszym wykonywaniem cwiczen.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2014-10-30, 20:30    

Zasadniczym problemem jest u Ciebie ferrytyna i ogólna zasada jest taka, że dopóki nie podniesie się jej ponad pewien poziom (różnie mówią, ale zazwyczaj podają ponad 50), nie ma szans żeby włosy wróciły do normy. Jeśli nie będzie poprawy po jej podniesieniu (i to parę miesięcy po podniesieniu, bo to działa powoli), można inwestować w inne suplementy. Ogólnie nie ma co mieszać i wydawać kasy, nic nie zadziała póki ferrytyny nie podniesiesz, a nawet jak zadziała - to na krótką metę i potem jeszcze więcej wypadnie.

Dorzuć cynk, ale nie w jakiejś megadawce - tak, żeby zgrywał się z miedzią albo żeby nie musieć miedzi stosować, dorzuć DUŻE dawki witamin z grupy B, szczególnie witaminy B6 - kup ją oddzielnie i tak z 50 mg dziennie bierz

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11344694

tu masz badanie nad skutecznością B6, czepiają się mnie że badań nie podaję...

keg1125 

Wysłany: 2014-10-31, 08:23    

Dzięki za odpowiedz. A dlaczego piszez odnosnie ferrytyny ze
Cytat:
a nawet jak zadziała - to na krótką metę i potem jeszcze więcej wypadnie.

W revalidzie mam cynk 2,2 mg; miedź 0,5 mg i to biore 3 razy dziennie czyli cynku mam 6,6 mg a miedzi 1,5mg to ile dorzucic jeszcze cynku do tego aby nie dokladac miedzi?

Łącznie mam B6 ok 45-50mg bo w revalidzie jest i w Laktomag B6. I teraz zastanawiam sie czy kupic taki mocny kompleks witamin B 50 czy wystarczy zwykly z apteki o taki http://www.doz.pl/apteka/...tabletki_50_szt bo mam osobno jeszcze biotyne 5mg i b12 1000mg i kwas foliowy w tardyferon 0,35 mg.
Trudne to......... Jak wystarczy zwykle b comlex to ile go zazywac zeby nie przedobrzyc tez z kwasem foliowym?

Czy branie w odstepach czasu oczywiscie magnezu i wapnia wplywa na zelazo negatywnie?

keg1125 

Wysłany: 2014-10-31, 11:34    

Dodam jeszcze ze mam pionowe prazki na paznokciach, a czesc jest takich przerywanych. A juz czytam w ktoryms poscie ze to swiadczy o roznych schorzeniach. Czy u mnie przyczyną jest niskaj ferrytyna czy to cos innego? Oprocz tego oczywiscie zimne dlonie i stopy,i to czerwienienie sie, na nogach pekajace naczynka :-) , nawet w lecie jak jest cieplo a jestem w cieniu to mam taka marmurkowa skore i to mam juz od dziecinstwa lekarze mowili taka moja uroda lub przejdzie po porodzie a ja juz mam 2 dzieci i nic sie nie zmienilo. Troche duzo pytan zadalam, mam nadzieje Tomakin ze odpowiesz na wszystkiehttp://zdrowiej..../icon_smile.gif Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu