Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Uzupełniamy cynk
Autor Wiadomość
nick2013 
nick2013

Wysłany: 2013-02-06, 22:02    

To chyba mam mały problem, bo od ok 9 - 10 lat masturbuję się średnio dwa razy dziennie... :(

edit:

co w takim wypadku zacząć uzupełniać ? cynk, coś jeszcze ?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2013-02-06, 23:13    

cóż za rozbrajająca szczerość :D Wiadomo, że każdy facet to robi, ale co innego wiedzieć, że wszyscy to robią, co innego przyznać się, nawet anonimowo.

Możesz jeszcze dorzucić selen. No i przy dużych dawkach cynku koniecznie co jakiś czas kilka dni wyższych dawek miedzi.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

kristowski

Wysłany: 2013-04-25, 17:37    

Tomakin, mam Chela-cynk 15mg biorę tego 2 x po 3 tabsy tj.90 mg, mam Miedź chelat 2500ug ile mam tego brać 2 x po 2 tabletki będzie ok? to daje jakieś 10 mg dziennie. Nie za dużo? wspominałeś, że powinno być, 8:1 więc chyba będzie ok. Jak długo najlepiej uzupełniać cynk?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2013-04-25, 21:30    

Cynk powinno się uzupełniać aż będzie odpowiednio wysoki poziom - co bada się tym testem ze smaku. Jeśli nie ma możliwości wykonania testu, nie ma możliwości odpowiedzenia na pytanie - jak długo uzupełniać. Po paru miesiącach każdy powinien mieć odpowiednią ilość, ale możliwe, żę to za długi.

8:1 stosuje się przy normalnych dawkach, ale przy dużych trzeba poszerzyć te widełki i nawet dojść do 20:1. Nie powinieneś brać więcej niż 5 mg miedzi, góra 7,5 mg, spróbuj to rozbić na 5 dni cynku - 2-3 dni miedzi (albo 2 dni dużych dawek albo 3 dni mniejszych). Tak, dobrze czytasz - nie bierz w ten sam dzień cynku i miedzi.

Chociaż niektórzy uważają, że powinno się brać w ten sam dzień - i też całkiem nieźle to argumentują, ale to już sam zdecyduj. Bardzo dużej różnicy nie będzie.

Rembak 

Wysłany: 2013-04-26, 13:33    

To ja mam tez pytanie co do brania cynku Biore zincas forte od 2 i pol tygodnia to jest jakies 27 mg jonow dziennie ale nie bralem do tego miedzi Czy to znaczy ze juz sobie wyplukalem miedz ? Bo narazie nic nie czuje Cynk biore pod wieczor na pusty zoladek a jak mam brac miedz ? po jedzeniu bedzie ok ?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2013-04-26, 15:41    

a skąd mam wiedzieć, ile miałeś miedzi w organizmie?

plywaczka 

Wysłany: 2013-07-11, 19:59    

Zrobiłam dzisiaj opisany w tym wątku test na niedobór cynku.
Jedyne co poczułam to takie tempe zęby no i jakiś tam lekki posmak.
Postanowiłam więc trochę tego zasuplementować (czyli 5 g siarczanu cynku na 1l wody-i wlałam sobie tego ok. 40ml). Ta mieszanka była już mocno niesmaczna. Czy to może znaczyć, że jednak nie mam niedoboru?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2013-07-11, 20:00    

Rozpuszczaj mieszankę w większej ilości wody, nie pij tego tak skoncentrowanego :D
Przy odpowiednim stężeniu każdy poczuje smak.

Niedobór cynku uzupełnia się przynajmniej z miesiąc, dużymi dawkami.

plywaczka 

Wysłany: 2013-07-11, 21:12    

Ok. Spróbuję jutro bardziej rozcieńczyć.
A co do dawki-ok. 40mg/dzień wystarczy?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2013-07-11, 22:41    

jeśli będziesz uzupełniać dodatkowo miedź, to tak. Jeśli nie, to za duża dawka :D

plywaczka 

Wysłany: 2013-07-12, 13:38    

Tak, o miedzi pamiętam. Właśnie ją wypiłam. 4ml roztworu czyli ok. 5mg, jeśli wszystko dobrze policzyłam. Rzeczywiście równie niesmaczna :/ Ale taką małą ilość da się przełknąć.
Analizując moją nową dietę wydaje mi się, że i miedzi i cynku bedzie w niej zbyt mało, dlatego będę suplelemntować.
Zamierzam to tak rozłożyć:
-1 dzień 5mg miedzi
-2 dni 40mg cynku.
Może być?

munieslaw

Wysłany: 2013-07-12, 14:33    

Dosłownie strona wcześniej:
Cytat:
Ciężko podsumować, bo to wszystko krąg medycyny alternatywnej - nikt tego do końca nie badał i nie wiadomo, czy to co tu robimy jest na 100% bezpieczne i słuszne. Ja w każdym razie uzupełniając cynk stosowałbym metodę:

- 3 dni miedzi 5-6 mg dziennie
- 5 dni cynku 100-150 mg dziennie

i tak w kółko.

ewentualnie 4 dni na 2, 5 na 2 czy coś w ten deseń. Zacząłbym od miedzi, żeby podnieść poziom we krwi i lekko wysycić naczynia krwionośne przed suplementacją cynkiem.

plywaczka 

Wysłany: 2013-07-13, 10:33    

Tak, widziałam ten wpis.
Myślę, że mój poprzedni spsób odżywiania dostarczał mi dość dużo cynku i nie mam jakiś wielkich niedoborów.
Dopiero zmiana diety na "leczniczą" może spowodować, że tego cynku u mnie zabraknie. Chcę tego uniknąć częściowo go suplementując.
I stąd moje pytanie, czy w takim przypadku mogę troszkę zmodyfikować podany sposób, który tyczy się raczej uzupełniania niedoborów cynku?

I jeszcze pytanie z innej beczki. Czy trzymacie te roztwory w plastikowych butelkach, czy w szklanych?

munieslaw

Wysłany: 2013-07-13, 13:39    

Nie wiem jaki miałaś "sposób odżywiania" wcześniej. Jednakże dieta oparta na warzywach i owocach na 100% dostarczy więcej cynku niż dieta przeciętnego Polaka. By sprawdzić ilość cynku w organizmie po prostu zrób test z początku tego tematu. Ogólnie wpływa on na skórę, włosy i paznokcie, więc jak coś z tym jest nie tak to można podejrzewać niedobór cynku.
Ten sposób suplementacji to był tylko przykład. Osobiście myślę, że można go trochę zmodyfikować. Ja nie trzymam się żadnego ścisłego planu, wyjdzie jak wyjdzie. Stosowałem dawki nawet do 90 mg (jednorazowo) i nic oprócz gazów mi nie było :D, a nie jestem jakimś dryblasem, 65 kg tylko ważę.
Ja trzymam wszystkie roztwory w słoikach szklanych w lodówce.

plywaczka 

Wysłany: 2013-07-13, 14:14    

Super-dzięki za odpowiedź. Na to żeby trzymać te roztwory w lodówce to nie wpadłam.

Test na cynk zrobiłam-pisałam kilka postów wcześniej ;)

No nic.. Narazie drugi dzień z rzędu wypiłam roztwór miedzi (ok. 5mg). Dzisiaj smakował mi nawet bardziej ;) A na pewno łatwiej mi się przełykało niż chlorek magnezu..
Juro chyba już wezmę cynk..

Odpowiedz do tematu