Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Potas - dłuższe życie za grosze
Autor Wiadomość
tomakin
Administrator

Wysłany: 2013-07-18, 13:39    

jak są rozwolnienia to zmniejszyć dawkę i tyle - zwłaszcza magnezu, bo potas nie wywołuje żadnych problemów. No i nie wiem, czy nie za dużo w tym chlorków, może inny rodzaj suplementu potasu byłby lepszy?

Zresztą na dobrej diecie nie ma prawa potasu zabraknąć, jeśli komuś jego brakuje to dieta powinna być pierwszą rzeczą do zmiany w życiu. Owoce (źródło potasu) zawierają nie tylko jego, ale tez kilkaset innych składników odżywczych. Jedynie kilka z nich można uzupełnić suplementami.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

munieslaw

Wysłany: 2013-07-18, 15:27    

Nie, 2 gramy chlorku magnezu nigdy rozwolnienia nie spowodowały. Zresztą z tego co czytałem jest to taka granica, której za bardzo nie ma sensu przekraczać. Jednak szczerze mówiąc nigdy nie próbowałem zmieszać 2 g chlorku magnezu i 2 g chlorku potasu dlatego wolałem spytać niż później przekonać się w toalecie...
Wiadomo, że najlepiej uzupełniać z warzyw/owoców, ale takie uzupełnianie dość drogo wychodzi (zwłaszcza w zimie). Suplement jest tańszy i łatwiejszy, choć na pewno mniej skuteczny niż dieta. Skoro mówisz, że to za dużo chlorków to może kupie węglan potasu, bo mi się akurat chlorek skończył.
Jeszcze taki jeden mały szczegół, otóż w pierwszym poście tego tematu napisałeś:
Cytat:
Jeden gram cytrynianu zawiera 333 mg jonów potasu (mniej, jeśli jest uwodniony)
O ile się nie mylę wzór cytrynianu potasu to: C6H5K3O7, łącznie 306 g/mol, z czego potas to 117. 117/306 ~ 0,382, czyli wynika że jeden gram cytrynianu potasu zawiera 382 mg jonów potasu, a nie 333, ale to taki drobny, prawie bez znaczenia błąd.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2013-07-18, 17:52    

Pewnie takich błędów tam jest więcej, jak się wypisuje i liczy cały temat na szybko to człowiek musi się gdzieś walnąć, nie ma bata żeby nie :D

Dobrze że o jakieś procenty się walnąłem, a nie na przykład o dwa zera... :D

plywaczka 

Wysłany: 2013-07-18, 21:59    

A czy nadmiar potasu lub magnezu może wywołać mocniejsze i szybsze bicie serca?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2013-07-19, 01:33    

nadmiar... ciężko powiedzieć, mi osobiście ciężko w ogóle sobie wyobrazić nadmiar potasu. Ale magnezu - teoretycznie owszem, jednak na tej zasadzie, że wypłucze wapń z krwi i będziesz mieć objawy niedoboru tego pierwiastka. Już nie pamiętam, czy wpływa to na serce.

W Twoim przypadku jeśli masz problemy z tarczycą + mocne bicie serca, to bym właśnie na tarczycę popatrzył. Bierzesz mnóśtwo suplementów które poprawiają pracę tego narządu - cynk i witamina D3 to chyba najmocniejsze z nich. Już nie pamiętam, czy bierzesz sztuczne hormon, ale jeśli tak - to pewnie zgrały się z tym, że tarczyca "zaskoczyła". Nawet bez tego mogła nagle zacząć lepiej pracować i wpadłabyś w chwilową nadczynność, którą organizm wywołuje niekiedy żeby uzupełnić niedobory hormonów w tkankach (to akurat taka moja autorska hipoteza, nie wiem czy ktoś to kiedyś potwierdził).

plywaczka 

Wysłany: 2013-07-19, 21:38    

Biorę Euthyrox 50.
Może rzeczywiście był to jakiś efekt pracy tarczycy, choć mam już ją chyba bardzo małą (V=3,6ml).
No ale nic.. najdziwniejsze było to, że z chłopakiem mieliśmy nad ranem i w nocy bardzo podobny efekt bicia serca. A wieczorem przed snem oboje wzięliśmy największą dla nas dotychczas dawkę magnezu. Po zmniejszeniu dawki wszytsko wróciło do normy.
Będę obserwować..

wirtualna 
rowerowa

Wysłany: 2013-12-20, 09:34    

a jodek potasu? jednoczesne uzupełnianie jodu i potasu???

znalazłam też jodan potasu, oba stosowane do użycia wewnętrznego, wygląda na to że mogłyby suplementować i jod i potas. Thoughts, anyone?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2013-12-21, 01:58    

Nie, potasu potrzebujemy tysiące (albo i dziesiątki tysięcy) razy więcej, niż jodu.

Artur
Bezrobotny

Wysłany: 2014-01-04, 15:34    

Może ktoś pamięta jak pisałem kiedyś o wyczuwaniu dziwnego zapachu po spożyciu chlorku potasu utrzymującego się kilkadziesiąt minut po spożyciu. Ostatnio doszedłem co to za zapach. Mianowicie pod prysznicem nalało mi się trochę wody do nosa, więc stwierdziłem, że musi to być po prostu zapach chloru.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2014-01-08, 01:44    

musiałeś mieć zanieczyszczony jakimiś innymi związkami chloru przy produkcji

Cellerman 

Wysłany: 2014-05-16, 21:55    

http://allegro.pl/chlorek...4174444445.html mogę taki kupić, jest ok?

2g dziennie rozbijać na porcje czy od razu?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2014-05-16, 22:00    

jest OK, chociaż naprawdę dużo lepiej jeść warzywa i owoce - potas w proszku to opcja dla ludzi, którzy sobie na warzywa nie mogą pozwolić albo są zbyt leniwi :D

2 gramy to tyle co nic, można rozbić, można od razu

Cellerman 

Wysłany: 2014-05-16, 22:07    

Ale chodzi, że to jakoś gorzej wpływa na organizm z supli niż warzyw/owoców?
BTW Potas odkłada się w tkankach? tzn. jak wypłukam powiedzmy kawą/energetykiem itp. to tak szybko niedobór nie powstanie? Ile max. można tego potasu?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2014-05-16, 22:21    

chodzi o to, że w owocach i warzywach masz parę TYSIĘCY substancji, które mają jakiś wpływ na zdrowie, z reguły pozytywny. Można uzupełnić sobie z supli nawet i 50, ale i tak będzie się bardzo mocno do tyłu wobec kogoś, kto je owoce i warzywa.

Potas odkłada się, co więcej, jest go całkiem sporo - konkuruje z sodem. Ale można też przedobrzyć i wypłukać sobie sód potasem. Głównie jednak jeśli zastosuje się dietę bardzo niskosodową, samymi suplami potasu raczej nie zrobisz sobie krzywdy.

Zalecane spożycie to 4500 mg dziennie, czyli prawie 10 gramów tego co kupiłeś. Można do 10 gramów dobić zupełnie bezpiecznie, są ludzie którzy dużo więcej tego jedzą - jest nawet taki blog "30 bananas a day", to jest równe 15 gramom potasu dziennie, codziennie przez całe lata. Ważne, żeby nie brać dużej porcji jednorazowo, bo to może być groźne - ale też nie sądzę, żeby dawki poniżej 15 gramów potasu jednorazowo niosły realne ryzyko. Nie przekraczaj 10 gramów dziennie i 2 gramów jednorazowo, a najlepiej połowę tego (5/1). Lepiej wolniej, ale bezpieczniej.

Artur
Bezrobotny

Wysłany: 2015-01-25, 22:47    

Informacyjnie.

Biorąc teraz potas w postaci chlorku nasunęła mi się jedna rzecz. Wziąłem 3g i porównałem ilość tą, z ilością zanim miałem wagę w domu. Różnica jest około 3-krotna tak na oko mierząc, czyli jednorazowo brałem nawet 10g chlorku potasu. Teraz już wiem czemu oddychając czułem w nosie zapach chloru :)

Odpowiedz do tematu