Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Potas - dłuższe życie za grosze
Autor Wiadomość
tomakin
Administrator

Wysłany: 2012-07-23, 02:19    

potas nie przyswoi się, dopóki nie uzupełni się magnezu - taka jest między nimi zależność.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

tomakin
Administrator

Wysłany: 2013-02-05, 01:27    

łyknąłem szklankę chlorku potasu przed treningiem biegowym, łojezusmaria, ale kosmos. Dawno tak rewelacyjnie mi się nie biegło. Samopoczucie jak samopoczucie, ale elektronicznych urządzeń pomiarowych się nie oszuka - pulsometr pokazywał coś, czego nie miał prawa pokazać. Aż zacząłem się zastanawiać, czy jakimś cudem nie mam niedoboru potasu - pomimo diety teoretycznie bardzo bogatej w ten pierwiastek. No to chlup, trzecia szklaneczka dziś - w sumie będzie jakieś 5 gramów potasu na dobę z suplementów. Zobaczę, co z tego będzie.

bogdantm 

Wysłany: 2013-02-24, 15:02    

tomakin napisał/a:
łyknąłem szklankę chlorku potasu przed treningiem biegowym, łojezusmaria, ale kosmos. Dawno tak rewelacyjnie mi się nie biegło. Samopoczucie jak samopoczucie, ale elektronicznych urządzeń pomiarowych się nie oszuka - pulsometr pokazywał coś, czego nie miał prawa pokazać. Aż zacząłem się zastanawiać, czy jakimś cudem nie mam niedoboru potasu - pomimo diety teoretycznie bardzo bogatej w ten pierwiastek. No to chlup, trzecia szklaneczka dziś - w sumie będzie jakieś 5 gramów potasu na dobę z suplementów. Zobaczę, co z tego będzie.

i jak po suplementacji 5 g potasu dziennie :?:
z tego co doczytalem bez potwierdzen badaniami to dla sportowcow 3,5 g potasu podane w suplementacji to ilosc odpowiednia ?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2013-02-24, 16:21    

w sumie nic ten potas nie zmienił :D więc mi się znudził.

3,5 grama to akurat w okolicach 100% zapotrzebowania, łącznie z tym co masz w pożywieniu powinno być ze 150% - i powinno wystarczyć. Co prawda małpy jedzą dużo więcej tego potasu, ale póki nikt tego dokładnie nie zbada, nie ma co przesadzać.

bogdantm 

Wysłany: 2013-02-24, 17:10    

tomakin napisał/a:
w sumie nic ten potas nie zmienił :D więc mi się znudził.

3,5 grama to akurat w okolicach 100% zapotrzebowania, łącznie z tym co masz w pożywieniu powinno być ze 150% - i powinno wystarczyć. Co prawda małpy jedzą dużo więcej tego potasu, ale póki nikt tego dokładnie nie zbada, nie ma co przesadzać.

no coz ja jestem na 5g potasu w suplementacji przeciagne tydz lub dwa zobacze jaki wplyw i czy bedzie jakikolwiek na wydolnosc i sile a cwicze ciezko z bardzo krotkimi przerwami pomiedzy ciezkimi seriami wiec zdobede doswiadczenie czy dziala i jesli to jak :idea:

masz moze jakies info do stosowania witamin przez L.Paulinga :?:
o witaminie C sa info ale mnie interesuje jakie mial podejscie do innych witamin mineralow

tomakin
Administrator

Wysłany: 2013-02-25, 09:42    

hmm, z tego co pamiętam głównie zachwycał się mieszanką witamina C + cysteina + prolina (o ile czegoś nie pokręciłem, nie chce mi się teraz sprawdzać), która to mieszanka według niego miała czyścić tętnice. Ale to były czasy gdy takich rzeczy się nie sprawdzało tylko ogłaszało. Pauling całe życie twierdził że witamina C leczy raka, a potem na tego raka zmarł, więc tyle są warte niesprawdzone rady.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2013-02-26, 12:40    

lizyna + prolina, wiedziałem że coś pokręcę :D

plywaczka 

Wysłany: 2013-07-11, 19:50    

Dzisiaj spróbowałam chlorku potasu..
Jejku - jak wy to spożywacie?
Każda forma-czy to posypywanie, czy to rozmieszane z wodą-była dla mnie ciężko przełykalna.
Jest na to jakiś sposób?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2013-07-11, 19:59    

Możesz po prostu jeść bnanay albo pomarańcze :D

Ja to rozpuszczałem w wodzie i chlup, chociaż nie wiem czy to ma sens, mam w diecie raczej sporo więcej potasu w porównaniu do średniej populacji. Dziś mierzyłem sobie ciśnienie krwi automatem w aptece, 103/77.

munieslaw

Wysłany: 2013-07-11, 20:01    

Może spróbuj rozpuścić w większej ilości wody? Ja to nawet w 0,5l wody potrafię rozpuścić...
Zresztą chlorek potasu nie jest zły, porównałbym do wody z solą. Siarczan miedzi ma dopiero niezapomniany smak :D

plywaczka 

Wysłany: 2013-07-11, 21:10    

Miedź pojade odebrać jutro-już czeka na mnie w paczkomacie :)
A rozpuszczać w większej ilości wody będę próbować. Chociaż wolałabym chyba nawet łyżeczkę bardzo niedobrego proszku połknąć i popić niż męczyć się z całą szklanką takiego roztworu..

plywaczka 

Wysłany: 2013-07-16, 16:27    

A czy ktoś próbował wymieszać w tej samej wodzie Magnez i Potas?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2013-07-16, 20:46    

ja, prawie za każdym razem :D Smaku to nie poprawia, wprost przeciwnie...

munieslaw

Wysłany: 2013-07-17, 12:20    

Jak zmieszam 2 g chlorku magnezu i 2 g chlorku potasu w wodzie, to po tym nie będzie rozwolnienia? Myślałem, że taka mieszanka to za dużo na raz. Oczywiście zakładamy, że wypije to osoba zdrowa tzn. bez jakiś nietypowych chorób jak niewydolność nerek.

plywaczka 

Wysłany: 2013-07-17, 14:42    

Nie jestem pewna ale ja chyba właśnie dzisiaj po takiej wczorajszej mieszance miałam "sensacje..".

Odpowiedz do tematu