Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nadciśnienie i gęsta krew
Autor Wiadomość
Wioletta Macuba 
Wioletta

Wysłany: 2018-10-25, 18:44    Nadciśnienie i gęsta krew

Mam od lat wysokie ciśnienie . Prowadzę zdrowy tryb życia , 23 tyś kroków dziennie , dzień zaczynam od gimnastyki , moja dieta to w 80 % warzywa i owoce , 10 % mięso , 10% kasze . Prawdopodobnie nadciśnienie jest spowodowane zbyt dużą krzepliwością krwi , krew jest zbyt gęsta. Od kilku lat biorę aspirynę. Co gorsza zdrowe odżywianie doprowadziło do zaostrzenia objawów , bo warzywa zielone zawierają witaminę K . W tej chwili próbuję się uziemiać . Jak na razie nie widać rezultatu . Aha , badania genetyczne wykluczyły ,że jest to wrodzone . Może ma ktoś podobny problem . Oczywiście z powodu gęstej krwi mam coraz więcej innych problemów ze zdrowiem .

uzytkownik100

Wysłany: 2018-10-25, 22:35    

Trochę dziwne by było, gdyby twoje problemy wynikały ze zdrowego odżywiania, bo to trochę przeczy logice.

Czy robiłaś podstawowe badania z tej strony badania? Jeśli tak-wklej wyniki, na pewno pomogą tomakinowi w diagnozie. Jeśli nie-może warto je wykonać, bo nie są strasznie drogie.

Wioletta Macuba 
Wioletta

Wysłany: 2018-10-26, 16:41    

Wyniki robię regularnie u mojego lekarza co 6 miesięcy, niestety ja ich nie posiadam . Widocznie nie każdy przypadek można zbyć niezdrowym trybem życia . Poczytaj z jakich powodów można mieć nadmiernie gęstą krew i jakie powstają z tego powodu powikłania , czy inaczej jakie są następstwa tego. Wyniki mam bardzo dobre , w szpitalu to potwierdzili . Stwierdzili ,że nie znają powodu moich dolegliwości . Aspiryna (Actavis) owszem pomaga , ale ma dużo skutków ubocznych . Biorę dodatkowe tabletki na nadciśnienie i na puls, oraz wzmacniające żyły. Nie jem przetworzonych produktów.
Jem dużo warzyw , ale niestety te z witaminą K mi szkodzą , co niestety czasami odczuwam. Ćwiczę , niestety mam pracę stojącą co czasami jest uciążliwe . Pomaga mi uziemianie , ale nie na tyle abym odstawiła tabletki . Nadciśnienie i to wysokie nie spada. Hibiskus, kurkuma itp , też nie pomagają , może obniżają mi ciśnienie , ale ja tego nie odczuwam. Jem też sporo ziół ,chwastów jak to niektórzy mówią na nie .

Wioletta Macuba 
Wioletta

Wysłany: 2018-10-26, 16:59    

Zapomniałam dodać ,że nie palę i nigdy nie paliłam . Alkoholu nie piję , bo źle się po nim czuję . Ograniczyłam cukier , jem ten który jest w owocach . Pije wodę i zioła . Kawę z powodu na nadciśnienie też ograniczyłam .

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-11-03, 20:32    

Co to w ogóle znaczy "zbyt gęsta krew", jakiś lekarz dał taką diagnozę?

Wklej wyniki, lekarz powinien Ci udostępnić - coś mi tu nie gra, zbyt duża gęstość krwi (np w przypadku niedostatecznej podaży płynów) raczej doprowadzi do niedociśnienia wywołanego hipowolemią, a nie do nadciśnienia.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

Odpowiedz do tematu