Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 
Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Brain fog moze nerwica i mononukleoza
Autor Wiadomość
Brain fog

Dołączył: 14 Paź 2019
Posty: 73
Wysłany: 2019-10-15, 22:02    Brain fog moze nerwica i mononukleoza

Cześć pisze z najstepujacą sytuacją i problemami, z którymi się zmagam od jakiegos czasu:

Objawy:
Trwają od początku maja zeszlego roku (05.2018)(może nawet troche wcześniej), na początku były prawie niezauważalne. Pod koniec czerwca trafiłem do szpitala w zwiazku z zachorowaniem na mononukleoze. Kazde palenie marihuany(100% pewnosci co do czystosci) na okres okolo 3 miesiecy przez choroba pogłębiały objawy opisane niżej. Nie wiem na ile powiązane jest to z mononukleozą ale stwierdziłem że może być to istotne bo rozwija się ona w organizmie człowieka właśnie tyle czasu na ile przed nią zacząłem czuć się gorzej intelektualnie.

Psychiczne:

Problemy z zapamiętywaniem
Problem z wydobywaniem wspomnień( przypominaniem sobie rzeczy z przeszłości), są one mniej wyraźne i przejrzyste, brak luk pamięciowych
Ciągłe zapominanie o tym, co miało się zrobić
Trudności z przyswajaniem informacji
Utrudnione formułowanie myśli, składanie zdań
Problem z koncentracja uwagi
Zamulenie
Wydłużony czas wyostrzania się obrazu podczas przenoszenia wzroku z jednego punktu na drugi(wrażenie, że otoczenie wyglada nierealistycznie)
Zmęczenie oczu przy dłuższym skupieniu się na jednym punkcie, któremu towarzyszy zanikanie konturów obrazu
Kilkusekundowe zamkniecie oczu powoduje zmiane postrzeganie kolorow na niebieski przez parenascie sekund, potem wszystko wraca do normy
Przy nawet kilku-sekundowym wpatrywaniu się w przestrzeń w nieoświetlonym, ciemnym pomieszczeniu, wszystko staje się coraz ciemniejsze
Zaniknięcie zdolności podzielności uwagi
Znużenie psychiczne
Mgła umysłowa
Pustka w głowie
Obniżone tempo czytania tekstów
Zaburzenia myślenia logicznego
Spowolnione myślenie
Obniżony popęd płciowy
Czasami uczucie obojętności na wszystko, obniżona motywacja
Czasami przegrzewanie się głowy, uczucie gorączki przy dłuższej próbie skupienia się
Nawet najprostsze czynności życiowe, stały się trudne do wykonania i wymagają dużej uwagi
Brak jasności umysłu

Somatyczne:

Nawracające uczucie kłucia za mostkiem
Nawracające drgania różnych mięśni ciała
Zmęczone, ociążałe, czasem piekące i lekko przekrwione oczy
Bóle głowy, najczęściej prawej półkuli mózgu
Szybkie, mocne bicie serca
Piszczenie w uszach


Po roku szukania przyczyny i wielu badaniach na glowke(MRI,EEG,QEEG) które wszystkie wyszly pozytywnie, zostalem zapisany na pscyhoterapie do swietnej terapeutki ze wzgledu na tzw ,,wysokowrazliwosc''. lękliwą osobowość, ogl zamartwianie się wszystkim. Niestety ani terapia, ani ssri(paroximor) nie poprawil w praktycznie w zadnym stopniu sprawnosci intelektualnej choc wplynelo to bardzo korzystnie na moje problemy zwiazane z zamartwianiem się, do calej nie zlagodzilo objawow wpsomninych na poczatku... To cale zapewnienie lekarzy że to wszystko przez moją specyficzną osobowość zachęciło mnie do po ponownego spróbowania marihuany. Za pierwszym razem wpłynęła ona na mnie bardzo korzystnie i najzwyczajniej świecie korzystałem z tej sytuacji, śmiałem się na następny dzień czułem się bardzo dobrze. Natomiast kilka tygodni potem zapaliłem jeszcze raz, strasznie mocno na mnie zadziałała nie byłem w stanie myśleć, panikowałem ponieważ nawet położenie się i proba relaksu nie dawała mi wytchnienia ze względu na intensyność odbieranych przeze mnie bodźców w tamtym momencie. Na następny dzień czułem się zdecydowanie gorzej choć miałem nadzieję że to jest efekt tego lęku który odczuwałem podczas całego tego doświadczenia ze względu na jego intensywność do tej pory gorzej sie czuje, zdecydowanie pogorszyło to moje objawy intelektualne i aktualnie pomaga mi bardzo skupić myśli i w ogóle zaczac myśleć naciskanie różnych partii mięśni niestety mam wrażenie że wzrasta jakby ma to tolerancję co jakiś czas i muszę zmieniać naciskane przeze mnie mięśnie nie mam pojęcia na jakiej zasadzie moze mi to pomagać moze wydziela sie adrenalina, ktorej mam niedobór o czym zaraz napisze. Razem z rodzicami (ponieważ jeszcze nie zarabiam na siebie, 16 lat, 2 liceum)zdecydowaliśmy się na badanie neuroprzekaźników z moczu , nie wiem na ile miarodajne sa takie rzeczy. Wykazały niedobór GABA, adrenaliny, noradrenaliny i podejrzewam jeszcze spory niedobór Acetylcholiny(ze względu na jej wplyw na zdolności poznawcze, z ktorymi mam ostatnio problem)choć badanie nie zawierało tego neuroprzekaźnika. Zespolu przewlekłego zmęczeni raczej nie mam ponieważ mam normalny poziom energii, mam tylko objawy psychiczne zespołu zmęczonego zmęczenia choć nie wiem czy on występuje w takiej formie. Miałem podejrzenie przez jakiś czas ze go mam, ponieważ czułem się zmęczony nawet na kilka miesiecy po zakończeniu szpitalnego leczenia mononukleozy, ktora przeszedłem dosc ciezko (2 tyg w szpitalu książkowych objawów tego świństwa).Badanie na tężyczkę wyszło u mnie negatywne lecz na 10 dni przed badaniem brałem preparaty z magnezem, nie odczuwam jakichś znacznych objawów niedoboru magnezu także wydaje mi się że nie ma sensu go powtarzać. Od dwóch tygodni biorę trzy tabletki Omega-3 500mg do każdego posiłku Chela Mag-B6, 1x cynk 15 mg oraz tabletke Monofosforanu Urydyny 50 mg (rano i wieczorem). Zanotowalem minimalna poprawe, do tego stopnia, że nie wiem czy to nie lekkie placebo po prostu

Moim pytaniem i prośbą mozliwie o odpowiedz jest: co zrobić dalej, co uważasz że może być główną przyczyną tego wszystkiego co się wydarzyło i czy da się to wyleczyć sposobami które opisujesz na stronie. W jaki sposób najlepiej wyrównać sobie zaburzenia poziomu w tych konkretnych neuroprzekaźników i czy terapia aminokwasowa bylaby skuteczna? Czy jest to faktycznie tylko kwestia nastawienia, psychiki i mam po prostu stopniowo podwyższać swoją samoocenę i czekać na efekty nie wiem, ze strony zdolności poznawczych czy to raczej nie moglo miec takiego wpływu na sferę intelektualna? Pytam się ponieważ jeden psychiatra już nawet stwierdził że moze mogło dojść do mikro uszkodzenia mózgu podczas przebiegu tej mononukleozy bo po prostu sam nie wiedział o co może dokładnie chodzić jeżeli to nie jest fobia społeczna wg. psychoterapeutki, a na poczatku podejrzewał ze to moze byc przyczyna.

WYNIKI:

ENDOKRYNOLOGIA
NEUROTRANSMITRY PLUS

Serotonina 126.30 μg/g kreatyniny *70 - 250

Kwas glutaminowy 14.45 μmol/g kreatyniny 8 - 25

GABA 0.52 μmol/g kreatyniny 1.5 - 5.0

* Po modyfikacji i walidacji zakres referencyjny uległ zmianie.

KATECHOLAMINY (HPLC)

Adrenalina 0.90 μg/g kreatyniny *2.4 – 8.0

Noradrenalina 8.84 μg/g kreatyniny *13 - 37

Dopamina 150.78 μg/g kreatyniny *150 - 300

Stosunek noradrenalina/adrenalina 9.87 iloraz 3 - 6

Kreatynina enzymatyczna w moczu 1987 mg/l 400 - 2780
 
     
bandrzej 

Wiek: 77
Dołączył: 16 Paź 2019
Posty: 120
Skąd: Muchobór
Wysłany: 2019-10-16, 21:23    

być może, jeśli leczony byłeś na jakąś przypadłość antybiotykiem z fluorochinolonów, w odległym od ich użycia (nawet po roku) pojawiają się objawy (na każdym poziomie organizmu). Fluorochonolony jako antybiotyk sprzedawane są pod różnymi nazwami handlowymi. Podstawowym "problemem" tych antybiotyków jest 1. ich niezwykła skuteczność ale niestety 2. niezwykła szkodliwość. 3. duży upływ czasu od "brania" do objawów uszkodzenia POWODUJE ŻE NIE KOJARZY SIĘ Z "BRANIEM" a brak procedur potwierdzenia i procedur "leczenia". Stosownie do "2" jest to obecnie najczęściej zapisywany antybiotyk. Ostatnie ostrzeżenia FDA kierowane do medyków są z marca 2019 r.
_________________
Mam wykształcenie techniczne, znam biologię, chemię, fizykę na tyle by rozumieć treści nauk przyrodniczych. Szkoły przygotowały mnie do czytania, słuchania z zrozumieniem.
 
     
bandrzej 

Wiek: 77
Dołączył: 16 Paź 2019
Posty: 120
Skąd: Muchobór
Wysłany: 2019-10-16, 21:25    

http://www.czytelniamedyc...nia-niepoz.html
_________________
Mam wykształcenie techniczne, znam biologię, chemię, fizykę na tyle by rozumieć treści nauk przyrodniczych. Szkoły przygotowały mnie do czytania, słuchania z zrozumieniem.
 
     
bandrzej 

Wiek: 77
Dołączył: 16 Paź 2019
Posty: 120
Skąd: Muchobór
Wysłany: 2019-10-16, 21:31    

https://www.collective-ev...nG54Bq01Rae7ezM
Choroba w Zatoce Perskiej związana z antybiotykami Cipro
googletłumacz

Amerykańska publikacja wojskowa, The Air Force Times , sprawiła, że ​​ofiary syndromu toksyczności fluorochinolonu („ Floxies ”) krzyczą od lat - że choroba w Zatoce Perskiej jest związana z Cipro. W artykule zatytułowanym „ Nowe ostrzeżenia FDA dotyczące Cipro mogą wiązać się z chorobą wojenną w Zatoce Perskiej ”, zauważono, że aktualizacja etykiet ostrzegawczych wszystkich antybiotyków fluorochinolonowych z sierpnia 2013 r. Stwierdzająca, że ​​PERMANENTNA neuropatia obwodowa jest możliwym niekorzystnym skutkiem, skłoniła The Air Force Times, aby nawiązać połączenie.
Cywile cierpiący na zespół toksyczności fluorochinolonu (niepożądana reakcja na fluorochinolon - Cipro / Ciprofloxacin, Levaquin / Lewofloksacyna, Avelox / Moxifloxacin, Floxin / Ofloksacyna i inni) od lat zauważają podobieństwa między chorobą w Zatoce Perskiej a zespołem toksyczności fluorochinolonu. Jest prawdopodobne, że jest prawdopodobne, że są jednym w tym samym.
Symptomy
VA definiuje Choroba Gulf War jako „przewlekłe, niewyjaśnione objawy istniejących na okres 6 miesięcy lub więcej”, które są co najmniej dziesięć procent wyłączającą. Definicja przypadku CDC z Chorobami Gulf War „wymaga przewlekłych objawów w dwóch z trzech domen zmęczenia, poznawczo-nastroju i mięśniowo-szkieletowego.”
Zespół toksyczności fluorochinolonu jest przewlekłą, niewyjaśnioną chorobą z objawami trwającymi od miesięcy, lat lub, jak zauważa zaktualizowana etykieta ostrzegawcza , na stałe. Objawy zespołu toksyczności fluorochinolonu są zbyt liczne, aby je wymienić, ale pobieżne spojrzenie na etykietę ostrzegawczą dla Cipro / Ciprofloxacin powie, że skutki obejmują problemy z układem mięśniowo-szkieletowym i problemy z ośrodkowym układem nerwowym. Dodatkowo, jako leki, które uszkadzają mitochondria , centra energetyczne komórek, fluorochinolony często wywołują poważne zmęczenie.
Badanie z 1998 r. Zatytułowane „ Przewlekła wielopostaciowa choroba atakująca weteranów sił powietrznych wojny w Zatoce ” wykazało, że najczęściej zgłaszanymi objawami choroby w Zatoce Perskiej są przekrwienie zatok, bóle głowy, zmęczenie, bóle stawów, trudności z zapamiętywaniem lub koncentracją, sztywność stawów, trudności sen, ból brzucha, problemy ze znalezieniem słów, (uczucie) nastrojowe lub drażliwe, wysypka lub owrzodzenia, drętwienie lub mrowienie i bóle mięśni.
Badanie z 2011 r. Przeprowadzone przez Quinolone Vigilance Foundation wykazało, że najczęściej zgłaszanymi objawami zespołu toksyczności fluorochinolonu są ścięgna, bóle stawów i mięśni, zmęczenie, trzaski / stawy, osłabienie, ból neuropatyczny, parestezje (mrowienie), drżenie mięśni, depresja , lęk, bezsenność, ból pleców, utrata pamięci, szum w uszach, zanik mięśni.
Objawy są na tyle podobne, że można unieść kilka brwi. Należy zauważyć, że gdy przewlekła choroba wieloobjawowa nagle wywołuje mdłości pacjenta lub żołnierza, a on lub ona przechodzi od bycia zdrowym i aktywnym do nagłego wyczerpania i niezdolności do poruszania się lub myślenia, trudno jest dokładnie określić i opisać co jest nie tak w jego ciele. Tak więc, nawet jeśli objawy są identyczne, nie można ich opisać w identyczny sposób ze względu na kontekst i różne obszary skupienia.
Dla ofiar fluorochinolonów jest tak, jakby w ciele ofiary wybuchła bomba, ale wszystkie testy wracają „normalnie”, więc oprócz bólu fizycznego i cierpienia, przez które przechodzi żołnierz / pacjent, musi on cierpią z powodu zwolnienia i odmowy ze strony personelu medycznego. Ani tradycyjne choroby w Zatoce, ani zespół toksyn fluorochinolonowych nie są wykrywane przez tradycyjne badania medyczne i dlatego obie choroby są systematycznie zaprzeczane. Wszystkie markery krwi i moczu wracają w normalnych granicach, jednak pacjent lub żołnierz nagle nie jest w stanie 90% tego, co kiedyś mógł zrobić. Kiedy duża liczba pacjentów lub żołnierzy ( prawie 30% żołnierzy służących w Zatoce zgłosiło objawy. Dokładne liczby cywilówpacjenci cierpiący na zespół toksyczności fluorochinolonu są nieznani zpowodu opóźnionych reakcji, błędnego diagnozowania choroby, progów tolerancji itp.) doświadczają działań niepożądanych, których nie można wykryć za pomocą dostępnych testów, coś jest nie tak z testami. Pacjenci i żołnierze nie kłamią, a ich utrata zdolności nie jest „w ich głowach”.
Ekspozycja na tę samą truciznę
Innym rażącym podobieństwem między chorobą wojenną w Zatoce Perskiej a zespołem toksyczności fluorochinolonu jest to, że każdy z każdym zespołem zajął fluorochinolon.
Na Weterana Marines, który skomentował na healthboards.com o stosowaniu cyprofloksacyny przez żołnierzy w Zatoce Perskiej:
„Ciprofloksacyna w dawce 500 mg była zalecana do przyjmowania dwa razy na dobę. Marines byli jedyną służbą, którą z pewnością dostałem od tych rozkazów. Rozkazano nam je wystartować przed wojną powietrzną, a rozkazem zaprzestania ich przyjmowania był dawny dowódca dywizji dywizji 1-szej dywizji Marine 1. 06. 06. 1991. Musieliśmy brać Cipro 500 mg dwa razy dziennie przez 40 dni. więc Marines otrzymali NAPP (pigułki chroniące agentów nerwowych) lub pirydiostygminę, aby chronić nas przed działaniem nerwów, i otrzymaliśmy polecenie przyjęcia Cipro w celu ochrony przed wąglikiem. Byliśmy częścią badania na ludziach przeprowadzonego przez korporację Bayer przy tworzeniu nowych tabletek wąglika. W tym czasie nie mieli pojęcia o skutkach ubocznych mąkoochinolonów. To klasa leków, w które wpada Cipro. Po wojnie w Zatoce FDA i Bayer co. zacząłem publikować listę skutków ubocznych. Musisz wiedzieć, co ci zrobiono, więc będziesz musiał przeprowadzić własne badania. Powodzenia dla was wszystkich i Semper Fi. ”
Z definicji każdy, kto cierpi na zespół toksyczności fluorochinolonu, przyjmował fluorochinolon - Cipro / Ciprofloxacin, Levaquin / Levofloxacin, Avelox / Moxifloxacin lub Floxin / Ofloxacin. Cywile są także częścią „badania na ludziach prowadzonego przez korporację Bayer”, a także Johnson & Johnson, Merck i wielu producentów leków generycznych, którzy sprzedają fluorochinolony jako „bezpieczne antybiotyki.
Przypadek przeciwko fluorochinolonom
Oczywiście istniało wiele chemikaliów i trucizn, na które narażeni byli Weterani Wojny w Zatoce Perskiej w latach 1990–1991. W związku z tym trudno było dokładnie określić przyczynę choroby wojennej w Zatoce Perskiej. Wyrok z następujących możliwych przyczyn należy z całą pewnością zakwestionować, ale stwierdzono, że „ zubożony uran, szczepionka przeciw wąglikowi, paliwa, rozpuszczalniki, piasek i cząstki stałe, choroby zakaźne i powłoka odporna na środki chemiczne ” nie powodują choroby wojennej w Zatoce. Inne potencjalne przyczyny choroby wojenne w Zatoce Perskiej obejmują pożary olejowe, wiele szczepionek, pestycydów i oczywiście antybiotyki fluorochinolonowe (Cipro). (Należy zauważyć, że nie rozmieszczony personel wojskowy, który służył w okresie wojny w Zatoce Perskiej, ale nie został rozmieszczony na Bliskim Wschodzie,zostały również dotknięte chorobą wojenną w Zatoce Perskiej, a zatem toksyny, na które narażony był zarówno rozmieszczony, jak i niezaangażowany personel, powinny być przedmiotem śledztwa w sprawie przyczyn choroby wojennej w Zatoce.
Artykuł „Air Force Times” jest jednym z pierwszych oficjalnych wzmianek o związku między Cipro a chorobą wojenną w Zatoce Perskiej. Oficjalnie łącze nie zostało zbadane (choć niektórzy bardzo inteligentni badacze budują sprawę, jak to czytasz). Dlaczego Cipro nie było postrzegane jako potencjalna przyczyna choroby wojenne w Zatoce Perskiej to pytanie, na które nie znam odpowiedzi. Może dlatego, że większość ludzi uważa, że ​​wszystkie antybiotyki są tak bezpieczne jak penicylina. Może dlatego, że większość ludzi ma próg tolerancji na fluorochinolony i nie reaguje negatywnie na pierwszą otrzymaną receptę. Być może dlatego, że nawet dzisiaj, ponad 30 lat po opatentowaniu Cipro przez Bayer, dokładny mechanizm działania fluorochinolonów jest nadal oficjalnie nieznany ( 1). Być może dlatego, że jest nie do pomyślenia, aby powszechnie stosowany antybiotyk mógł wywołać przewlekły zespół bólu i cierpienia. Być może dlatego, że testy, które pokazują uszkodzenia wywołane przez fluorochinolony, nie są używane przez biura VA lub cywilnych lekarzy. Być może dlatego, że fluorochinolony są doskonałym lekiem - biorą ostry problem - infekcję i przekształcają go w przewlekły stan chorobowy, który systematycznie jest błędnie diagnozowany jako fibromialgia, zespół przewlekłego zmęczenia, choroba autoimmunologiczna, zespół nieszczelnego jelita, bezsenność, lęk, depresja itp. i zamienia dawnych zdrowych ludzi w dożywotnich klientów placówek medycznych / firm farmaceutycznych. Być może jest to po prostu powszechna ignorancja na temat działania tych niebezpiecznych narkotykóow.
Wersja The Cliffs Notes dotycząca działania fluorochinolonów jest następująca:
Fluorochinolon wyczerpuje enzymy wątrobowe metabolizujące leki (CYP450) ( 2 ). Gdy enzymy są dostatecznie wyczerpane, fluorochinolon tworzy trujący addukt do mitochondrialnego DNA (mtDNA) ( 3 , 4), który niszczy i wyczerpuje mtDNA ( 5 ). Podczas niszczenia mtDNA fluorochinolon wiąże się również z komórkowym magnezem. ( 6 , 7 ) Mitochondria reagują na atak poprzez wytwarzanie reaktywnych form tlenu (ROS) ( 8 , 9). Niektóre ROS, a konkretnie nadtlenek wodoru, łączą się z nadmiarem wapnia (w komórkach magnezu i wapnia występuje równowaga, a wiązanie magnezu powoduje nadmiar wapnia), aby wywołać ekspresję CD95L / Fas Ligand ( 5 ) co powoduje śmierć komórki (apoptozę) i dysfunkcję układu odpornościowego ( 10 ), która prowadzi organizm do ataku - jak choroba autoimmunologiczna.
Szkody są spowodowane każdym krokiem w procesie. Dodatkowe uszkodzenia mogą być spowodowane przez atom fluoru, który jest dodawany do fluorochinolonów, aby zwiększyć ich moc. Należy zauważyć, że złożoność tych interakcji komórkowych jest zbyt obszerna, aby napisać w tym artykule.
Każdy objaw choroby w Zatoce Perskiej jest zgodny z uszkodzeniem mitochondriów i stresem oksydacyjnym ( 11 ), które okazały się być spowodowane przez fluorochinolony.
Chociaż testy stosowane w typowej praktyce medycznej nie wskazują na to, by ofiary fluorochinolonów zachorowały, fakt ten pokazuje po prostu, że stosowane są niewłaściwe testy. Testy funkcji mitochondriów, proporcje przeciwutleniaczy / utleniaczy i DNA pokażą uszkodzenia wywoływane przez fluorochinolony. Sposobem na ustalenie, czy Cipro jest przyczyną choroby wojennej w Zatoce Perskiej, jest przeprowadzenie analizy spektrogramu masowego na dotkniętych chorobą Weteranach Wojny w Zatoce. Jeśli analiza spektrogramu masowego DNA wykaże, że cząsteczki chinolonu przyłączyły się do DNA Weteranów, jest to broń paląca obrażeń wyrządzona przez Cipro.
Miliony cywilów również ucierpiały z powodu fluorochinolonów. Mogę łączyć fluorochinolony z prawie każdą chorobą przewlekłą, która wzrosła w okresie od wprowadzenia fluorochinolonów do populacji masowej w połowie lat 80-tych. Ponadto DNA jest uszkodzone, a zatem skutki są międzypokoleniowe i wiele chorób przewlekłych, które są plagą dzieci mogą być powiązane z użyciem fluorochinolonów przez rodziców.
Niektórzy bardzo szanowani naukowcy pracują nad dalszym ulepszaniem sprawy, że Cipro jest odpowiedzialna za chorobę w Zatoce Perskiej. Jeśli jakikolwiek weteran wojny w Zatoce Perskiej chce podjąć działania na rzecz Bayera przed opublikowaniem tych badań, sposobem na to jest uzyskanie analizy spektrogramu masowego DNA i poddanie go analizie przez toksykologa. Jest dowodem uszkodzenia i jest konieczne. Kiedy ten dowód zostanie uzyskany, zachęcam wszystkich Weteranów Wojny w Zatoce do użycia go do walki z tymi, którzy ich otruli - Bayera i ich współpracowników w DOD i FDA.
Dla wszystkich weteranów wojny w Zatoce Perskiej, którzy to czytają - jesteście żołnierzami, a wy jesteście wojownikami. Wiem, że zostałeś osłabiony, ale wciąż żyjesz, a ci z was, którzy mogą walczyć, powinni, ponieważ wyrządzono ci poważną niesprawiedliwość. Niesprawiedliwością jest także niewinna ludność cywilna. Nie ma nic złego w zatruwaniu naszych wojskowych mężczyzn i kobiet, czy amerykańskiej opinii publicznej, za pomocą chemioterapii podszywającej się pod antybiotyki. Zachęcam was do walki z Bayerem i jego współpracownikami, takimi jakimi są - krajowymi terrorystami. To walka, którą możesz wygrać. Prawda i znaczna ilość dowodów są po twojej stronie.
Skrypt postowy :  Strona internetowa autora, zawierająca więcej informacji na temat fluorochinolonów, to www.floxiehope.com . Więcej informacji na temat fluorochinolonów można znaleźć w Quinolone Vigilance Foundation - www.saferpills.org .
Ponumerowane źródła:
1. Chemia nieorganiczna, „ Nowe zastosowania starych leków: próby przekształcenia chinolonowych środków przeciwbakteryjnych w potencjalne środki przeciwnowotworowe zawierające ruten. ”
2. Etykieta ostrzegawcza FDA dla cyprofloksacyny
3. The Journal of Biological Chemistry, „ Mechanizm hamowania topoizomerazy IV przez chinolonowe środki przeciwbakteryjne ”.
4. Ustalenia toksykologa Joe Kinga
5. The Journal of Immunology, „ Reaktywne rodzaje tlenu mitochondrialnego kontrolują aktywację komórek T przez regulację ekspresji IL-2 i IL-4: mechanizm immunosupresji Ciprofloksacyny ”
6. Środki przeciwbakteryjne i chemioterapia, „ Wpływ kompleksowania magnezu przez fluorochinolony na ich właściwości antybakteryjne ”
7. Materiały z Narodowej Akademii Nauk Stanów Zjednoczonych, Biochemia, „Wiązanie chinolonów z DNA mediowanym jonami magnezu”
8. Nauka Translational Medicine, „ Antybiotyki bakteriobójcze wywołują zaburzenia mitochondrialne i uszkodzenia oksydacyjne w komórkach ssaków ”
9. Journal of Young Pharmacists, „ Stres oksydacyjny wywołany przez fluorochinolony w leczeniu powikłanych zakażeń dróg moczowych u indyjskich pacjentów ”
10. Środki przeciwdrobnoustrojowe i chemioterapia „ Cyprofloksacyna wywołuje odpowiedź stresową immunomodulacyjną w ludzkich limfocytach T ”
11. Precedensy natury, „ Stres oksydacyjny i uraz mitochondrialny w przewlekłych warunkach wieloośrodkowych: od choroby wojenne w Zatoce do zaburzenia widma autyzmu ”
 
     
bandrzej 

Wiek: 77
Dołączył: 16 Paź 2019
Posty: 120
Skąd: Muchobór
Wysłany: 2019-10-16, 21:37    

https://www.militarytimes...iF2wNee0bBCUPk0

googletłumacz
Nowe ostrzeżenia FDA dotyczące Cipro mogą wiązać się z chorobą związaną z wojną w Zatoce Perskiej 1 listopada 2013

030402-N-5362A-004 Southern, Irak (2 kwietnia 2003) - sierżant US Army. Mark Phiffer stoi na straży w pobliżu płonącego szybu naftowego na polach naftowych Rumaylah w południowym Iraku. Siły koalicyjne z powodzeniem zabezpieczyły południowe pola naftowe dla ekonomicznej przyszłości narodu irackiego i są w trakcie gaszenia płonących studni, które zostały podpalone na wczesnych etapach operacji Iraqi Freedom. Operacja Iraqi Freedom to wielonarodowa koalicja mająca na celu wyzwolenie narodu irackiego, wyeliminowanie irackiej broni masowego rażenia i zakończenie reżimu Saddama Husseina. Zdjęcie amerykańskiej marynarki wojennej autorstwa Mateusza fotografa 1. klasy Arlo K. Abrahamson. (WYDANY)

źródło GAIA pakiet: Sx_MilitaryTimes_M6201310311010018_5675.zip Klucz pochodzenia: Sx_MilitaryTimes_M6201310311010018 zaimportowany w piątek 8 stycznia 18:18:12 2016
W czasie wojny w Zatoce Perskiej w latach 1990-91 ówczesny marynarka wojenna David Ridenhour często borykał się z oddziałami w 1 Batalionie, 5 Marines, aby zabrać ich leki - środek przeciw nerwom, pirydostygmina, bromek i kolejna pigułka, nowa na rynku, aby zapobiec wąglikowi.
Ridenhour je zabrał. I chociaż nie obwinia on całkowicie swoich objawów choroby w Zatoce Perskiej za leki, chciał dowiedzieć się, że ubiegłego lata Agencja ds. Żywności i Leków zaostrzyła ostrzeżenia dotyczące Ciprofloksacyny lub Cipro, mówiąc, że silny antybiotyk może wywołać silny, a czasem trwały nerw uszkodzić.
Ridenhour ma to uszkodzenie, znane jako neuropatia obwodowa, która objawia się mrowieniem i drętwieniem kończyn.
„Powiedzieli nam, żebyśmy zaczęli przyjmować Cipro i nie wiedziałem, po co to jest” - powiedział. „Ale wyraźnie pamiętam, że powiedziano mi, że to zapobieganie wąglikowi. Do tego czasu, o ile mi wiadomo, wąglik był chorobą owiec”.
Dobrze udokumentowano, że Departament Obrony zgromadził 30 milionów dawek Cipro podczas wojny w Zatoce Perskiej, a 150 000 żołnierzy otrzymało szczepionki przeciw wąglikowi, aby zapobiec infekcji. Ale mniej znane jest to, że podczas Operacji Pustynna Tarcza i Pustynna Burza niektórzy żołnierze faktycznie zabrali Cipro w oczekiwaniu na atak wąglika.
Zgodnie z dokumentami Marine Corps członkowie I Marine Expeditionary Force w pobliżu Jubayl, Shaikh Isa i Bahrain International Airport i innych miejsc przyjęli Cipro przez tydzień lub dłużej jako profilaktycznie - chociaż nie zatwierdzono go do zapobiegania lub leczenia wąglika.
Ta zgoda FDA nie nadejdzie jeszcze przez dziewięć lat.
„Nocne koszmary sprawiają, że czuję, że pomogłem zatruć facetów w moim urządzeniu” - powiedział Ridenhour w niedawnym wywiadzie dla Military Times.
Potężne antybiotyki
Cipro i inne fluorochinolony - w tym Levaquin, Avelox i inne leki o nazwie „flox” w ich nazwach - są silnymi środkami przeciwdrobnoustrojowymi stosowanymi w leczeniu poważnych zakażeń bakteryjnych.
Ale wraz z potencją pojawia się litania środków ostrożności, ostrzeżeń i skutków ubocznych - informacje, które członkowie służby i ich rodziny powinni rozważyć, kiedy są przepisywane te leki, lub kiedy proszą o leczenie rutynowych zakażeń.
W 2008 r. FDA dodała do fluorochinolonów ostrzeżenie - najpoważniejsze ostrzeżenie - zauważając, że mogą one powodować zapalenie ścięgna i zerwanie ścięgna. W 2011 r. Agencja dodała drugie ostrzeżenie w pudełku, mówiąc, że leki mogą pogorszyć objawy miastenii.
I chociaż ostatnie ostrzeżenie dotyczące neuropatii obwodowej nie jest najostrzejszym alarmem, jest alarmujące. Według FDA, uszkodzenie nerwów „może wystąpić wkrótce po przyjęciu tych leków i może stać się trwałe” i nie ma związku z poziomami dawkowania.
Ostrzeżenie dotyczy zarówno leków doustnych, jak i podawanych przez wstrzyknięcie.
„Początek neuropatii obwodowej po rozpoczęciu terapii fluorochinolonami był szybki, często w ciągu kilku dni. U niektórych pacjentów objawy utrzymywały się przez ponad rok, pomimo przerwania leczenia fluorochinolonem”, podaje FDA.
W 2011 r. 23 miliony pacjentów otrzymało recepty w USA na Cipro i inne fluorochinolony, w tym 294 069 recept wydanych w placówkach Departamentu Obrony. W latach 2009–2012 w obiektach leczenia wojskowego rozprowadzono łącznie 1,2 miliona recept na fluorochinolony.
'Świnki morskie'
Cipro ma długą historię użycia w wojsku amerykańskim, co najmniej od 1989 r., Kiedy to testowano go na żołnierzach w Egipcie w poszukiwaniu biegunki podróżnych.
Powszechnie stosowano ją w wojnie w Zatoce Perskiej, chociaż liczba osób, które faktycznie ją wzięły, nie jest dobrze udokumentowana. Byli żołnierze, którzy napisali „Military Times”, powiedzieli, że wzięli białe tabletki, które, jak się później okazało, były Cipro, kiedy lek stał się bardziej znany i rozpowszechniany.
„Jestem jedną z tych świnek morskich, które brały te pigułki od weteranów walk morskich” - napisał jeden z byłych członków służby. „Jestem w 100% związany z obsługą [niepełnosprawność VA] z powodu toksycznej zupy, na którą byliśmy narażeni i tych cholernych pigułek”.
Eksperci od wojny biologicznej i emerytowany generał piechoty morskiej Walter Boomer, który przewodził I MEF podczas wojny w Zatoce Perskiej, podjął środki ostrożności, ponieważ zagrożenie atakiem wąglika było uzasadnione.
We wrześniu 1990 r. Irak osiągnął produkcję wąglika na skalę przemysłową, zmagazynował 30 ton medium potrzebnego do dalszego wzrostu i nie miał żadnych zastrzeżeń co do rozpoczęcia ataków chemicznych na własnych ludzi.
„Obejrzeliśmy [wąglika] z taką samą powagą, jak ich potencjał do użycia broni chemicznej; ... [Dowództwo centralne USA] przedstawił mi te opcje, że gdybyśmy zostali zaatakowani, zapobiegłoby to wybuchowi epidemii, więc przy tej informacji była dość prosta decyzja - powiedział Boomer.
Naukowcy spędzili lata próbując ustalić, co mogło spowodować, że 250 000 weteranów wojny w Zatoce Perskiej rozwinęło wiele i często wyniszczających objawów po wojnie.
Ponieważ objawy są zróżnicowane, a oddziały były narażone na różne zagrożenia środowiskowe, od pożarów szybów naftowych, pestycydów, szczepień, leków i prawdopodobnie czynników nerwowych, naukowcy twierdzą, że trudno będzie ustalić przyczynę.
Ale Ridenhour uważa, że ​​ostatnie ostrzeżenie FDA może wyjaśnić niektóre z jego objawów. „Wyraźnie mówi„ neuropatia obwodowa ”i to właśnie mam - powiedział.
W 2000 r. FDA zatwierdziła Cipro w celu zapobiegania wąglikowi wziewnemu po ewentualnym narażeniu, pierwszym antybiotyku zatwierdzonym jako leczenie w przypadku ataku biowarstu.
Podczas ataków wąglika w 2001 r. Tysiące pracowników US Postal Service, White House, US Capitol i innych miejsc przyjęło Cipro. Departament Zdrowia i Opieki Społecznej poprosił o dostarczenie 12 milionów ludzi dawek przez 60 dni.
Podczas gdy Cipro i inne fluorochinolony są powszechnie przepisywane, ich stosowanie ustabilizowało się od 2002 roku. W ramach DoD recepty na fluorochinolony w rzeczywistości zanikają, spadając o 14 procent od 2009 roku, według danych Pentagonu.https://www.militarytimes.com/2013/11/01/new-fda-warnings-on-cipro-may-tie-into-gulf-war-illness/?fbclid=IwAR38N8M2gyQVP3LM_tg8Sz_5701YUe3Ff93LJRXaHUyMiF2wNee0bBCUPk0
_________________
Mam wykształcenie techniczne, znam biologię, chemię, fizykę na tyle by rozumieć treści nauk przyrodniczych. Szkoły przygotowały mnie do czytania, słuchania z zrozumieniem.
 
     
subzero

Dołączył: 30 Wrz 2013
Posty: 622
Wysłany: 2019-10-16, 21:56    

Brain Fog: Bardzo proszę cierpliwie czekać na odpowiedź tomakina i ignorować odpowiedzi innych użytkowników.
 
     
Brain fog

Dołączył: 14 Paź 2019
Posty: 73
Wysłany: 2019-10-16, 21:57    

Nie nigdy w życiu nie brałem tego antybiotyku rowniez w szpitalu podczas chorowania na mononukleozę, lekarze podali mi inny antybiotyk. Gdybyś uważnie przeczytał to co napisałem, czułem się już gorzej przed wylądowaniem w szpitalu i naprawdę doceniam twoje starania ale proszę o nie zaśmiecanie tego tematu bo bardzo mi zależy na zauważeniu go przez Tomakina i rozpatrzenie. Jeżeli ktoś inny też ma jakiś pomysł dotyczący tego problemu z miłą chęcią wysłucham waszych opinii. Dzieki bardzo
 
     
bandrzej 

Wiek: 77
Dołączył: 16 Paź 2019
Posty: 120
Skąd: Muchobór
Wysłany: 2019-10-17, 17:24    

rozumiem, pozdrawiam
_________________
Mam wykształcenie techniczne, znam biologię, chemię, fizykę na tyle by rozumieć treści nauk przyrodniczych. Szkoły przygotowały mnie do czytania, słuchania z zrozumieniem.
 
     
tomakin
Administrator


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 15605
Wysłany: 2019-10-19, 02:27    

O kurde, następny mądry na forum, który wkleja losowe artykuły z internetu nawet ich nie rozumiejąc.

Co do tematu - wygląda na książkowy zespół przewlekłego zmęczenia po mononukleozie.

http://zpz.naturalneleczenie.com.pl/

a konkretnie ten rozdział

http://zpz.naturalneleczenie.com.pl/jelita.html

oraz ten

http://zpz.naturalneleczenie.com.pl/epa-gla.html

Do tego cynk, cysteina i D3, na wypadek, gdyby wirus EB jeszcze gdzieś tam szalał. Jeśli to to, poprawa powinna być dość szybka. Gorzej jeśli okaże się, że to zaburzenia typu depresyjnego czy nerwicowego, ale tym będziemy się martwić, jeśli terapia przeciw ZPZ nie pomoże.
_________________
Pomogłem? Kliknij i też coś zrób dla innych!

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093
 
     
bandrzej 

Wiek: 77
Dołączył: 16 Paź 2019
Posty: 120
Skąd: Muchobór
Wysłany: 2019-10-19, 17:46    Fluorochinolony - Ciproneks i Inne pod różnymi nazwami handl

przepraszam, chciałem nowy a tu
 
     
Brain fog

Dołączył: 14 Paź 2019
Posty: 73
Wysłany: 2019-10-19, 20:43    

Dzieki bardzo za odpowiedz, jeszcze tylko pytanie co do nej, czy mozliwe jest ze mam zespol przewlekłego ZMECZENIA, (ktory notabene na poczatku podejrzewałem wlasnie ze względu na EBV) bez ZMECZENIA?.

Dopytuje sie, poniewaz nie wiem na ile moj wpis byl czytelny przez brain foga i długość tekstu. Po wyniku badania na neuroprzekaźniki zamówiłem suplementy na iherbie wiec przyjdą pewnie za tydzien okolo:
-B complex
-Nikotynamid
-Acetyl-L-cartitine (na Acetylocholine, niedobór ma powodować znaczne obniżenie zdolności poznawczych)
-L-theanine ( na GABA, ktorego niedobór m.in. ma powodować derealizacje i drgania mięśni)
-Alpha gpc( 40% stężenia choliny, na Acetylocholine w większej mierze, kop dla umysłu na próbna mature załóżmy)
Orientujesz sie moze co z tego moze byc przydatne, ile i jak czesto to brac? (oczywiscie to rownolegle z terapia na ZPZ.)
 
     
Brain fog

Dołączył: 14 Paź 2019
Posty: 73
Wysłany: 2019-10-22, 17:26    

Czesc, zrobilem juz liste suplementów zgodnie z zaleceniem i kilka dodatków, tylko brakuje mi dobrego k2 do witaminy d3 z duza zawartością mk4, wiesz moze gdzie kupic?

Jeszcze chciałem się zapytać czy da sie stwierdzić niski poziom ph bez badania, ponieważ dzisiaj wypróbowałem kofeine bezwodną po 300 mg z kolegą,i na niego zadziałały mocno, natomiast u mnie nie było żadnego efektu, może to właśnie przez małą ilość kwasu solnego w żołądku i słabą przyswajalność substancji, co by tłumaczyło ZPZ? Dodam, ze nie mam objawów problemów żołądkowych, mimo wszystko boje sie, ze suplementacja pojdzie na marne.
 
     
Brain fog

Dołączył: 14 Paź 2019
Posty: 73
Wysłany: 2019-10-22, 17:46    

Sory za ilość zadawanych pytań naraz ale, czasem ciężko cię tu dorwać z oczywistych powodów i dzieki bardzo za twoja pomoc.
 
     
tomakin
Administrator


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 15605
Wysłany: 2019-10-24, 03:51    

A, czyli nie czujesz się zmęczony, nie chodzi o zmęczenie fizyczne, ale bardziej o psychiczne, o niezdolność do skupienia się na czymś, rozpoczęcia nauki czy czegoś takiego?

Jakbyś nie przyswajał "substancji", to umarłbyś już dawno z głodu. Nie umierasz, więc trawisz dobrze. Zbadanie pH w żołądku to skomplikowana sprawa i żadne domowe sposoby nie dadzą tu dobrego rezultatu.

jak zamawiasz z iherb, to jest kombajn z wszystkimi z grupy K

https://pl.iherb.com/pr/Life-Extension-Super-K-90-Softgels/90368

z tymi suplami co zamówiłeś jest tak, że jednemu pomogą bardzo, drugiemu w ogóle. Testuj je na sobie i obserwuj. Bez precyzyjnych badań nie ma szans, żeby ustalić, co może pomóc a co nie.

Według tych naukowców, na których się powoływałem w artykule, podstawą powinien być kwas gamma linolenowy, czyli olej z wiesiołka lub z ogórecznika. Ale też nie ma żadnej gwarancji, że nie pisali oni bzdur.
_________________
Pomogłem? Kliknij i też coś zrób dla innych!

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093
 
     
Brain fog

Dołączył: 14 Paź 2019
Posty: 73
Wysłany: 2019-10-24, 14:36    

Czesc, problem wlasnie polega na tym, ze nie odczuwam większego niz zwykle zmeczenia ani fizycznego, ani psychicznego moje objawy pasują tylko do tych psychicznych ZPZ. 1 porcje kwasów juz zamówiłem, wiec tak czy siak sprobuje tej terapii z nadzieja na jakas poprawe. Moj EBV daje mi nadzieje ze to to i kolejny rok nie trzeba bedzie dalej szukać przyczyny.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: