Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
MSM
Autor Wiadomość
tomakin
Administrator

Wysłany: 2010-12-30, 22:18    MSM

Jest to spotykany w naturze związek siarki, także popularny na zachodzie suplement. U nas można kupić na allegro, nie jestem pewien czy nie ma tego w sklepach z odżywkami dla zwierząt.

Co to cudo robi?

- podnosi poziom glutationu w wątrobie o 80%, a w dodatku częściowo chroni ten narząd przed uszkodzeniami chemicznymi czy biologicznymi
- ma niesamowity wpływ na skórę, włosy czy paznokcie - siarka to jeden z podstawowych składników tychże
- naprawdę ciężko przecenić wpływ na stawy. Regeneruje tkankę w mgnieniu oka
- jest naprawdę niesamowity przy regeneracji po kontuzji - czy to stawu, czy zranieniu skóry. Wszystko goi się szybciej i jest dużo mniejsze ryzyko blizn
- niesamowicie wpływ na przebieg alergii wziewnej, pomimo braku zmiany inicjatorów stanu zapalnego czy IgE całkowitego, objawy znikają
- ciężko ocenić, czy prace tego naukowca są w pełni wiarygodne, ale dr Stanley Jacob jest jednak jednym z najwybitniejszych ekspertów od MSM, po prostu w jego klinice używa się tego od wielu lat i sprawdzano działanie na dziesiątkach tysięcy pacjentów. Zasadniczo skuteczność ogranicza się do schorzeń tkanki łącznej, ale znaczna poprawa bądź całkowite wyleczenie jest normą nawet w takich schorzeniach, jak toczeń układowy, astma, zespół cieśni nadgarstka, RZS a przede wszystkim "nieuleczalna" twardzina która cofa się całkowicie po zastosowaniu bliźniaczego DMSO
- regeneruje naczynia krwionośne
- jest ogólnie podstawą budowy kolagenu, czyli odpowiada pośrednio za niemal wszystko - bo cały organizm trzyma się na kolagenie
- ponoć pomaga w przypadku miażdżycy czy nawet zwapnień.
- z uwagi na silne działania poprawiające ukrwienie, zaleca się w przypadku schorzeń związanych z brakiem właściwego odżywiania mózgu - depresjach czy nerwicy lękowej. Działa jak żeń-szeń, tyle że efekty są trwałe.

Zasadniczo, jest to suplement nr1 przy wszelkiego rodzaju problemach ze skórą, błonami śluzowymi, stawami, włosami, przewlekłymi problemami z układem pokarmowym (jest wyścielony błoną śluzową), ale także jako wspomaganie przy np nowotworach - MSM ułatwia oddychanie tlenowe komórek, co jest podstawą wyleczenia raka.

Dawkowanie - 2 do 8 gramów dziennie, przy czym lepiej zacząć od dolnej granicy. Niektórzy naturoterapeuci zalecają dochodzenie do dawek rzędu 15 gramów w przypadku likwidacji zwapnień.

Preparat ten jest NIELEGALNY w Polsce, jak wszystkie zresztą preparaty które działają. Koncerny farmaceutyczne zapłaciły komu trzeba i tym samym substancja, która jest obecna w co drugim produkcje spożywczym - jest nielegalna. Dziwię się, że nie zabronili sprzedaży magnezu, witaminy C i czystej wody.

Przeglądam dostępne badania, jeszcze coś znajdę to wrzucę.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

tomakin
Administrator

Wysłany: 2011-01-04, 18:50    

Nie no, sprawa jest naprawdę ciekawa. Siarka jest jednym z podstawowych budulców organizmu. Jeśli przyjąć za definicję niedoborów pokarmowych "pozytywną reakcję na suplementację", wychodzi że znakomita większość społeczeństwa powinna ją uzupełniać.

Żelaza mamy w diecie 3-4 gramy, siarki - wg różnych źródeł - 200 do 700. Niedobory żelaza ma może 5% społeczeństwa, siarki - stawiałbym, że co najmniej 70%. A jednak jeśli przyjrzymy się półkom w aptece, mamy tam ze 30 różnych preparatów z samym tylko żelazem, pewnie z 300 w których żelazo jest dodatkiem, a preparatów z siarką ŻADNEGO. Co więcej, MSM został z aptek zbanowany przez koncerny farmaceutyczne, zaś w krajach w których bana nie ma - lekarze mają zakaz stosowania nie licząc 1 czy 2 schorzeń. Od kilkudziesięciu lat trwa wojna z koncernami farmaceutycznymi o pozwolenie na stosowanie MSM, który jest lepiej przebadany i bezpieczniejszy niż 99,9% tego, co stoi na półkach w aptekach.

Nawet na stronkach z wypisaną zawartością składników odżywczych z reguły słowa nie ma o siarce. Takie nutritiondata.com wypisuje kilka różnych form witaminy E, ze 20 różnych kwasów tłuszczowych, nawet takie rzeczy jak mangan czy fluor, ale o siarce cisza.

heb

Wysłany: 2011-01-08, 15:47    

Nielegalne? To czemu można to kupić w internecie, nie tylko na allegro ale również w sklepach internetowych? Dzisiaj na dodatek w sklepie z suplementami chciałem kupić ale gość powiedział, że aktualnie nie ma ale będzie miał w poniedziałek.

chris82

Wysłany: 2011-01-08, 17:40    

Generalnie podobno bio siarka ma dobre działanie.

Suplementy w kapsułce maja po 1000-1500 mg. Można kupić 100g czystego msm za 70 pln ale to się nie opłaca. MSM Swansona 1500x 120 caps= 180g można dostać za 50 PLN. Gdzieś widziałem jeszcze wersje dla koni ale to muszę znaleźć.

Żeby ie było że coś reklamuję:) Po prostu przeliczam mg na PLN. Nikt chyba kasa nie śmierdzi.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2011-01-09, 02:46    

Jest przepis mówiący o zakazie wprowadzania do sprzedaży MSM, dlatego na allegro NIE można kupić tego suplementu u normalnych sprzedawców. Sprzedają go ludzie którzy o przepisie nie wiedzą i sprowadzają suple zza granicy. Dużo, dużo taniej można kupić w sklepach z odżywkami dla koni, gdzie jest już legalnie sprzedawane.

btw to działa jak pieprzona magia, w ciągu 2 dni wyleczyło mi kontuzję ciągnącą się od 7 lat.

heb

Wysłany: 2011-01-09, 12:58    

Ja będę to miał w poniedziałek, od 2 miesięcy leczę rozwaloną torebkę stawową, poza tym mam problemy ze stawami, zobaczymy czy pomoże.

chris82

Wysłany: 2011-01-09, 13:46    

Przeszukałem allegro, ale nie znalazłem tej wersji dla koni. Niestety choć kiedyś mi mignęła.

Ja wiem jedno ze kupowanie polskich suplementów po części mija się z celem.dawki mikroskopijne. Jeżeli już coś kupuję to właśnie amerykańskiego z allegro. Sam się zastanawiałem czy nie ściągnąć sobie paczki. Wywalić przypuścimy 200-250 pln na to co u nas jest w mikroskopijnych dawkach i mieć święty spokój.

Tomakin btw. dmso stosowane jest w transplantologii do utrzymania organów w stanie nadającym się do przeszczepów.. Można kupić dmso w sklepach z odczynnikami chemicznymi koszt naprawdę powalający 39 PlN za litr albo i więcej.

Jako że tez jestem eksperymentatorem zamówiłem opakowanie i sprawdzę jak działa. Dawka 2x1500 mg.

A propos usuwania zwapnień jakiś czas temu znalazłem również edta w kapsułkach po 800 mg. ale tego użyć bym się nie odważył.

Zobaczymy jak na mnie podziała msn i czy poradzi sobie z moimi flebolitami..

tomakin
Administrator

Wysłany: 2011-01-09, 20:36    

Wpisz w google "sklep konie msm", wyskoczy kilkadziesiąt ofert, najtańsze poniżej 100 zł za kg (czy tam 50 za pół kg).

DMSO jest fajne, owszem, ALE - może być niebezpieczne. To się stosuje kładąc na skórę, środek błyskawicznie się przez nią wchłania. Ale jednocześnie przenosi przez skórę do krwi wszystko, co było na jej powierzchni - bakterie, resztki szamponu, zanieczyszczenia które były w opakowaniu DMSO etc. Na dodatek koszmarnie się po tym śmierdzi. MSM podobno działa identycznie, ale jest pozbawione tych wszystkich wad.

No i niektórzy ludzie muszą podobno stosować duże dawki, nawet 12 gramów dziennie, ale to w przypadku poważnych schorzeń tkanki łącznej, np jeśli ktoś chce RZS sprowadzić z poziomu "mam problemy żeby wstać z łóżka" do "nic mi nie jest i nie biorę leków".

heb

Wysłany: 2011-01-14, 16:05    

http://www.wrotapomorza.pl/pl/bip/wsse/msm2aa
TU mamy wytłumaczenie, dlaczego nie można już kupić msm (z przeznaczeniem do spożycia przez ludzi) w Polsce. Ja dzisiaj dopiero zakupiłem 1 kg czystego msm dla koni :-) Najbliżej mi było do sklepu jeździeckiego w Czechach (mieszkam przy granicy), zapłaciłem 390 koron, czyli około 62 złotych, dobra cena. Niedawno przyjąłem pierwszą dawkę.

chris82

Wysłany: 2011-01-18, 14:43    

Łykam sobie spokojnie 3 g dziennie , zobaczymy jak zadziała. Jak zadziała następny kupię w proszku.

Spioch

Wysłany: 2011-03-16, 16:30    

A czy MSM oddziaływuje jakoś na wzrok i oczy ?
Konkretnie chodzi mi śnieżenie optyczne i latające przed oczami męty.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2011-03-17, 17:33    

Zależy, skąd się męty wzięły.

Jeśli od zaburzeń gospodarki minerałami, a konkretnie wapnia - to nawet może pogorszyć sprawę, jako że MSM pogłębia niedobory wapnia. Dotyczy to tylko osób, które mają dietę z bardzo niską zawartością tego pierwiastka albo jakoś sobie popsuły przyswajanie (np brakiem witaminy D)

Jeśli z powodu schorzeń autoimmunologicznych tkanki łącznej - pomoże, i to bardzo pomoże.

Jeśli z powodu infekcji pasożytniczej, np toksoplazmozy albo toksokarozy - nie powinno spowodować żadnych zmian, ewentualnie niewielkie na lepsze.

triska

Wysłany: 2011-03-22, 22:33    

potwierdzam działanie msm, tylko w dawca powyżej 3 g ;]

Spioch

Wysłany: 2011-03-27, 10:19    

Czemu Tomakin uważasz, że niedobory siarki są aż tak powszechne ?

Aha, jest MSM Olimpu, 120 kapsułek x 1000 g po 20 pare zł
Nie wiem czy w aptekach jest ale na stronie widziałem.

EDIT:

Czym w praktyce różni się MSM od DMSO ?

Hmm, wiki jak wiki, ale pisze na niej o toksyczności DMSO :

"DMSO jest inhibitorem acetylocholinoesterazy oraz powoduje rozpad czerwonych ciałek krwi. W organizmie ludzkim ulega on metabolizmowi do sulfidu dimetylowego i sulfonu dimetylowego. LD50 wynosi 10-20 g/kg masy ciała (np. 14,5 g/kg, szczur, doustnie). Wg kryteriów IARC nie wykazuje działania rakotwórczego, natomiast wg kryteriów RTECS jego działanie rakotwórcze jest niejednoznaczne."

A co z tym ?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2011-03-27, 19:41    

DMSO jest po prostu dużo bardziej niewygodne i niebezpieczne - przenika przez skórę, przenosząc wszystko, co jest na powierzchni, więc może teoretycznie przenieść np bakterie albo zanieczyszczenia.

LD50 soli kuchennej wynosi 1g/kg, więc 10-20 razy więcej, niż DMSO. Tyle razy bardziej jest toksyczna sól.

W badaniach jasno wykazano, że DMSO/MSM mają bardzo silne działanie PRZECIWnowotworowe. A jako takie - są na czarnej liście koncernów farmaceutycznych. Każda osoba która nie zachoruje na raka to tak ze 100 000 dolarów straty dla koncernu.

Odpowiedz do tematu