Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Jak w kilka miesięcy wyleczyć stwardnienie rozsiane
Autor Wiadomość
squardon 

Wysłany: 2018-02-15, 10:09    

Jutro pójdę zrobić. Na wynik homocysteiny będę musiał poczekać 7 dni.

squardon 

Wysłany: 2018-02-17, 14:28    

A jednak wyniki już mam.

wynik.JPG
Plik ściągnięto 16 raz(y) 27,25 KB

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-02-17, 21:35    

No i git, z żelazem nie ma problem, z homocysteiną (czyli całym cyklem metylacji) też nie ma jakiegoś bardzo dużego - chociaż powinna być nieco niższa, ale nie ma tragedii.

W takim wypadku chyba najlepsze rozwiązanie to olej z wiesiołka lub ogórecznika - terapia na stronce opiera się na dwóch badaniach, w jednym z nich stosowano ten olej z bardzo dobrymi wynikami, w drugim - stosowano suplementy poprawiające cykl metylacji i ułatwiające metabolizm żelaza, ale to akurat masz w miarę dobre.

Czyli:

Olej z wiesiołka (20 ml) albo ogórecznika (10 ml)
Omega 3, około 2000 mg EPA dziennie
Jakaś podstawowa b complex z apteki w sporych dawkach, to akurat bardzo tanio wyjdzie
D3 w lekkiej dawce, tak ze 2000 IU dziennie

To taka podstawa, jak chcesz tanio z w miarę dobrymi efektami - te rzeczy są w miarę tanie i mają największe wsparcie w badaniach.

A, jeszcze jedna rzecz - miałeś w życiu kontakt z metalami ciężkimi? Praca w hucie, spawanie, nie wiem, wędkarstwo gdzie po zabawie z odważnikami ołowianymi jadłeś coś brudnymi palcami, jakieś takie historie?

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

squardon 

Wysłany: 2018-02-17, 23:27    

Olej z wiesiołka biorę od początku lutego. Witaminę D3 2000 już około roku. Czy B complex jakąś szczególnie polecasz? Bo jest taka różnorodność, że nie wiem na co mam zwrócić uwagę. Czy omega3 można zastąpić olejem lnianym? Jeśli chodzi o metale ciężkie. Około 25 lat temu miałem kontakt z odważnikami ołowianymi. Wędkowałem trochę. Natomiast około 20 lat nosiłem 2 plomby amalgamatowe. Pod koniec ubiegłego roku je usunąłem. W hucie nie pracowałem, również nie spawałem.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-02-18, 06:22    

Olej lniany nie zastąpi omega 3 w formie EPA i DHA, niestety - organizmy chorych na SM mają spory problem z zamianą kwasów tłuszczowych w ich aktywne formy, czyli nie zamienią oleju lnianego tak jak powinny.

O te metale ciężkie dopytuję, bo ich obecność dość wyraźnie wiąże się z chorobami demielinizacyjnymi, przy czym większą rolę odgrywa tu zdolność organizmu do radzenia sobie z nimi, niż sama ich obecność. Jeśli "zwykłe" terapie nie pomagają, można próbować usuwać metale ciężkie, ale to już nie jest całkowicie bezpieczne i w przypadku niektórych powinno się stosować rzeczy dostępne tylko na receptę.

B complex wystarczy ta najtańsza, ja biorę taką ale głównie dlatego że się przyzwyczaiłem, jest w każdej aptece po 4 zł

https://www.cefarm24.pl/v...a-warszawa.html

Ogólnie to się to robi tak, że sprawdza się różne rzeczy, na przykład wiadomo że terapia olejem wiesiołkowym pomagała bardzo mocno części pacjentów, tym z najniższym poziomem tego kwasu tłuszczowego, ale nie pomagała tym, którzy mieli jego poziom w normie. Nie bardzo jest to jak sprawdzić więc trzeba testować na sobie i obserwować. No i oczywiście zawsze jest możliwość, że te badania z olejem z ogórecznika ktoś sobie wymyślił i opublikował coś, czego nie było - zdarzają się takie historie. Ale tego po prostu nie mamy jak sprawdzić.

squardon 

Wysłany: 2018-02-18, 12:17    

Szkoda, że nie można sprawdzić poziomu kwasu gamma-linolenowego. Miałem zamiar brać olej lniany, ale będę brał Omega 3, tak ja pisałeś, około 2000 mg EPA dziennie. Wydaje mi się, że nie mam metali ciężkich. Czy w jakiś sposób można sprawdzić, czy się je ma?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-02-18, 22:48    

Jedyny miarodajny sposób to prowokacja substancją, która je wypłukuje i sprawdzenie poziomu w moczu, inne sposoby o których można przeczytać w internecie po prostu nie działają. Teoretycznie poziom GLA można sprawdzić, ale technologia jest dość młoda, mało wiarygodna i kosztuje to ponad 1000 zł, robią zdaje się w Londynie w jakimś laboratorium.

squardon 

Wysłany: 2018-02-19, 14:15    

Odnośnie omega 3. Jedna kapsułka 1000 mg może zawierać 330 mg EPA. Czy powinienem brać 6 takich kapsułek dziennie?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-02-20, 01:31    

Tak - rozbij to na 2-3 porcje w ciągu dnia.

squardon 

Wysłany: 2018-02-20, 08:42    

Spróbuję, chociaż w instrukcji jest napisane, że można brać 2 dziennie. Przez jaki czas mam brać omegę 3 w tak dużej dawce?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-02-21, 04:36    

Instrukcja swoją drogą, próby kliniczne oceniające skuteczność suplementu swoją.

Z pół roku myślę wystarczy, żeby wysycić w pełni organizm.

squardon 

Wysłany: 2018-02-21, 07:56    

Kupiłem Vitaminum B compositum przez przypadek taką jak zaproponowałeś. Czy mam brać 5 tabletek dziennie?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-02-21, 23:44    

W tych granicach, przynajmniej przez pierwsze kilka tygodni.

squardon 

Wysłany: 2018-02-22, 09:44    

Przypomniałem sobie, że około 4 albo 6 tygodni temu przestałem brać Neurovit 100 szt. Nie będzie to miało znaczenia przy braniu teraz Vitaminum B compositum 5 razy dziennie?

Gdzieś usłyszałem, że przyjmowanie żelatyny około 5 mg dziennie może pomóc na stawy. Albo golonka, czy policzki wołowe. Czy to prawda? Czy w SM powinno się również zwrócić uwagę na kolagen?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-02-25, 04:43    

O, jak brałeś neurovit, to kilka podstawowych z grupy B masz uzupełnionych - tyle, że mogłeś sobie wypłukać nim pozostałe, trochę głupi preparat. Witaminy z grupy B powinno brać się wszystkie naraz, a nie tylko 2 czy 3 jak w neuro.

Nie powinno być problemów, 5 tabletek to dalej 1/10 tego, co masz w neurovicie.

5 mg żelatyny to hmm... coś wielkości kilku ziarenek maku. Pewnie chodziło Ci o 5 g żelatyny. Przeprowadzono szereg badań, gdzie ludzie przez długie miesiące brali żelatynę, wpływ na stawy był albo zerowy, albo bardzo niewielki.

Odpowiedz do tematu