Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Jak w kilka miesięcy wyleczyć stwardnienie rozsiane
Autor Wiadomość
justice

Wysłany: 2011-05-21, 03:14    

krowa napisał/a:
Gadacie wylacznie w kontekscie alergii, ktorej nigdy w zyciu na nic nie mialam wiec nie sadze zeby 50 g nabialu zrujnowalo moje zdrowie.
Ja wręcz przeciwnie - powtarzałam, że chodziło o kwestię tłuszczy nasyconych (kwasy nasycone z mleka są najbardziej niebezpieczne - według tamtego badacza).

A poza alergią, istnieją tak zwane nietolerancje pokarmowe i nie dotyczy to tylko laktozy czy innych cukrów, to może dotyczyć bardzo wielu produktów jak np w RZS rośliny psiankowate albo produkty mleczne. Nie jest to typowa alergia, a jednak nietolerancja pokarmowa. I tak może być w różnych chorobach (to tak przy okazji).

krowa

Wysłany: 2011-05-21, 10:54    

Można to jakoś zbadać?
W diecie budwig odradza sie psiankowate rowniez przy sm. Uwielbiam pomidory i zjadam ich dużo, ale nie chciałabym sobie bardziej szkodzić. Wie ktoś coś o tym?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2011-05-21, 12:23    

Nie sądzę, żeby to miało AŻ takie znaczenie. Zresztą w ciągu 2-3 miesięcy całkowicie wyeliminuje się prawdopodobieństwo rzutu i będzie można wrócić do "luźnej" diety. Niemniej ideałem by było wyrzucenie póki co wszystkiego co ma związek z nabiałem, z glutenem i psiankowatymi.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

krowa

Wysłany: 2011-05-21, 12:40    

Nabiał tylko w paście budwig jem, glutenu pewnie troche wiecej, ale wyrzuce. Najgorzej z pomidorami tym bardziej ze sezon sie zaczyna.
No i pięknie, umrę głodu...

justice

Wysłany: 2011-05-25, 02:24    

Cytat:
What causes the vitamin B-12 and copper deficiencies seen in multiple sclerosis? Following is a study showing a cluster of MS in Ohio in 1982-1985. The conclusion of the study was that these cases were related to the excess concentration of cadmium and chromium in sewage and river water. We have seen that cadmium is a direct antagonist to copper and this may be the mechanism by which copper is depleted in MS. What remains to be determined is whether the vitamin B-12 deficiency is also a result of cadmium toxicity or an unrelated factor.

If cadmium toxicity and vitamin B-12 deficiency are causative factors in MS, then a vegetarian diet (low in B-12) with a high intake of green leafy vegetables and carrots (high in cadmium) might promote the development of MS.

Am J Forensic Med Pathol 1989 Sep;10(3):213-5 t

Clustering of multiple sclerosis in Galion, Ohio, 1982-1985.

Ingalls TH

School of Public Health, Boston University School of Medicine, Massachusetts.

Epidemiologic evidence indicates that the outbreak of 30-40 cases of multiple sclerosis and other demyelinating syndromes in Galion, Ohio, USA, during 1982-1985 was related to an excess concentration of heavy-metal wastes, especially of cadmium and chromium in sewage and river water. Both multiple sclerosis and myasthenia gravis were diagnosed by board-certified neurologists.

PMID: 2782299, UI: 89390412

http://www.ithyroid.com/multiple_sclerosis.htm

tomakin
Administrator

Wysłany: 2011-05-25, 03:05    

No i co za bzdury wklejasz? Jedna rzecz warta uwagi - wysoki odsetek zachorowań po ekspozycji na metale ciężkie (co zresztą uwzględniłem w terapii), co jednak może być tłumaczone setką innych czynników (bo oprócz tej ekspozycji ci ludzie byli wystawieni na setki innych rzeczy, np jedli warzywa z tego samego regionu, chodzili do tej samej pracy, dzielili pulę genetyczną etc). Reszta to jakiś bełkot, statystyka zachorowań na stwardnienie jest dobrze znana i udokumentowana - choroba dotyka w zasadzie wyłącznie narody jedzące duże ilości mięsa i mleka. Praktycznie nieznana jest w krajach gdzie ludzie z biedy jedzą jedzenie niemal wegańskie, nieznana w Japonii gdzie ludzie tradycyjnie jedzą jedzenie niemal wegańskie, oczywiście jak Japończycy wyjadą do USA to mają tak samo wysoką zachorowalność jak normalni biali mieszkańcy. Ale na mięsie i mleku robi się zbyt dużą kasę, a ludzie za bardzo je lubią jeść, żeby jakikolwiek lekarz coś takiego powiedział pacjentom. Samo wywalenie tłuszczy zwierzęcych z diety, bez żadnych suplementów wystarczy, żeby zmniejszyć ryzyko zgonu w okresie 35 lat 3 krotnie, a jeśli rozpocznie się dietę wegańską w ciągu 3 lat od zdiagnozowania choroby - 5 krotnie.

http://www.pcrm.org/health/PDFs/pv_ms.pdf

Znowu przeczytałaś jakieś kilka zdań, których kompletnie nie potrafisz zrozumieć ani osadzić w jakimś szerszym kontekście i wklejasz.

justice

Wysłany: 2011-05-25, 04:38    

tomakin napisał/a:
No i co za bzdury wklejasz?
Podaję za stronką, która właśnie poleciłeś http://zdrowiej.vegie.pl/...p?p=56126#56126 Coś nie pasuje? Przed chwilą ta stronka, to według ciebie badania godne polecenia

tomakin napisał/a:
Znowu przeczytałaś jakieś kilka zdań, których kompletnie nie potrafisz zrozumieć ani osadzić w jakimś szerszym kontekście i wklejasz.

i znowu i znowu ta sama śpiewka
nie potrafisz rozmawiać bez ubliżania

tomakin
Administrator

Wysłany: 2011-05-25, 17:46    

ubliżanie? Określenie bzdur bzdurami jest ubliżaniem? Jak inaczej komuś powiedzieć, że gada bzdury?

justice

Wysłany: 2011-05-25, 22:32    

tomakin napisał/a:
ubliżanie? Określenie bzdur bzdurami jest ubliżaniem? Jak inaczej komuś powiedzieć, że gada bzdury?
Czyli jeśli to bzdury, to były i są to twoje bzdury, bo takie wyniki badań poleciłeś ...

A twoja reakcja świadczy także o tym, że nie potrafisz na spokojnie wyciągać wniosków. Tam nie chodziło o krytykę wegetarianizmu.
Może jak przeczytasz 10 razy na spokojnie, to zrozumiesz, co tam chciano przekazać.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2011-05-26, 21:40    

Nie ogarniasz. Problemem jest tak naprawdę Twoje podejście. Fajnie, że próbujesz krytykować moje posty, że próbujesz coś po swojemu tworzyć, ale niezbyt fajne jest to, że jeśli czegoś nie wiesz, to zamiast pytać - stawiasz przeciwne tezy. Dla przykładu, zamiast zapytać o problem B12 w stwardnieniu, sugerowałaś badanie przyswajalności, kompletnie niepotrzebne. Tutaj wkleiłaś kompletnie z bani interpretacje badania i nawet nie jesteś w stanie zrozumieć, czym się różni interpretacja od tego badania, w temacie tarczycy sugerowałaś odstawienie kapusty, dowodząc że nie masz pojęcia jak kapusta na tarczycę działa, czy w ogóle jak funkcjonuje tarczyca.

justice

Wysłany: 2011-05-26, 22:59    

tomakin napisał/a:
Nie ogarniasz. Problemem jest tak naprawdę Twoje podejście. Fajnie, że próbujesz krytykować moje posty, że próbujesz coś po swojemu tworzyć, ale niezbyt fajne jest to, że jeśli czegoś nie wiesz, to zamiast pytać - stawiasz przeciwne tezy. Dla przykładu, zamiast zapytać o problem B12 w stwardnieniu, sugerowałaś badanie przyswajalności, kompletnie niepotrzebne. Tutaj wkleiłaś kompletnie z bani interpretacje badania i nawet nie jesteś w stanie zrozumieć, czym się różni interpretacja od tego badania, w temacie tarczycy sugerowałaś odstawienie kapusty, dowodząc że nie masz pojęcia jak kapusta na tarczycę działa, czy w ogóle jak funkcjonuje tarczyca.

Jedyną osobą która w tym czegoś nie ogarnia, to TY (o konrado nie ma co wspominać). Na dodatek zdaje ci się, że ktoś tu przyszedł krytykować twoje posty, podczas gdy to ty się czepiasz. Kompletnie mieszasz i wywracasz wszystko do góry nogami.
ad "dla przykładu...o B12" - zanim zasugerowałam badanie przyswajalności, nie było mowy o stwardnieniu rozsianym!, a kiedy się pojawiło, spytałam "To jaki jest mechanizm spadku poziomu witaminy B12 w stwardnieniu rozsianym? Na jakich podstawach opiera się twierdzenie, że to stwardnienie rozsiane jest przyczyną spadku poziomu b12?" - na co odpowiedziałeś: "nie wiem jaki, wiem, że wszyscy praktycznie z SM mają obniżony poziom..." i dalej podałeś linka do stronki z uznawanymi przez ciebie badaniami, które teraz krytykujesz. Poza tym pisałam, że zorientowanie się w przyswajalności nie zaszkodzi, dlatego że nie ma pewności, czy nie było i nie jest ono (przyswajanie) złe.
Nie potrafisz dostrzec co tak naprawdę ma znaczenie w tej wklejonej wyżej jak to nazywasz interpretacji badania (pomimo, że to TY sugerowałeś stronkę z tymi wynikami badań jako wiarygodną). Zaślepia cie brak obiektywizmu. Padło słowo wegetarianie i zwrócenie na coś uwagi, a ty już odbierasz to jako atak na świętość i nawet nie zastanowisz się, jakie wnioski można wyciągnąć z tamtej interpretacji i dlaczego to może się komuś przydać.

Odnośnie tarczycy - to w tamtym temacie sama kilka razy stwierdziłam, że nie jestem specem od tarczycy, zwłaszcza leczenia farmakologicznego. Jednak , żeby wiedzieć, że goitrogeny są przeciwwskazane u osób z chorobami typu niedoczynność, to nie trzeba się znać na leczeniu.Ty bagatelizujesz od początku problem dziewczyny i także jej wyniki hormonalne. Uważaj, żebyś się nie przejechał.

Nie wiem ile razy trzeba ci sugerować, żebyś ochłonął i zaczął oceniać rzeczywistość na spokojnie, zgodnie z faktami, a przestał innym insynuować coś tylko dlatego, że ty musisz mieć rację. Masz chyba jakąś obsesję, że szersze krytyczne spojrzenie = zamach na kogoś kto widzi coś po swojemu, czyli na ciebie.
Jeszcze raz ci przypominam - nie jesteś nieomylny. Nie chce tu już schodzić na temat z tamtego wątku, a dobitnie tam widać, jak od początku się myliłeś, chociażby sugerując, że dziewczyna na pewno wygląda jak anorektyczka.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2011-05-27, 15:29    

Nie no, wymiękam. Nie krytykuję żadnych badań! Badania są OK, a to co dopisała autorka stronki jest bzdurą. Tylko oczywiście nawet nie zauważyłaś, że tam coś dopisała OBOK badania. Podobnie jak nie zauważyłaś tego, że krowa ma SM. Ani tego, że każdy jeden człowiek z taką dietą jak dziewczyna w tamtym wątku będzie miał takie wyniki tarczycy, jak ona, tylko zaczęłaś ją wkręcać w chorobę tarczycy.

justice

Wysłany: 2011-05-28, 03:34    

tomakin napisał/a:
Nie no, wymiękam. Nie krytykuję żadnych badań! Badania są OK, a to co dopisała autorka stronki jest bzdurą. Tylko oczywiście nawet nie zauważyłaś, że tam coś dopisała OBOK badania.
Chyba się powtórzę, że coś ci się wydaje. Fakt, że w interpretacji jest zbyt daleko wysunięta hipoteza, to nie znaczy, że jak człowiek myśli, nie wyłapie tego co istotne. A najbardziej istotne w tamtym badaniu jest to, że kadm przyczynił się do wybuchów epidemii MS (i miastenii) i podano przy okazji, że warzywa jak marchew kumulują kadm. Może to dodatkowo wyczulić na kwestię toksyn i np skłonić do zaopatrywania się w pożywienie z bardziej pewnych, ekologicznych źródeł. Ponadto kwestia B12 nie jest jak sam pisałeś do końca poznana i nie można wykluczyć, że pomimo jej związku z SM, ktoś może równocześnie mieć także problemy z jej przyswajaniem, albo być wegetarianinem (lub niewegetarianinem) który dorobił się dużo wcześniej niedoborów (które się zdarzają).
tomakin napisał/a:
Podobnie jak nie zauważyłaś tego, że krowa ma SM.
O co ci chodzi? Gdzie nie zauważyłam? Kiedy? Już wyjaśniłam, że wtedy kiedy poruszałam wątek b12 w temacie o b12, nie mówiliście o tym i ja trzymałam się takiego stanu rzeczy.
tomakin napisał/a:
Ani tego, że każdy jeden człowiek z taką dietą jak dziewczyna w tamtym wątku będzie miał takie wyniki tarczycy, jak ona, tylko zaczęłaś ją wkręcać w chorobę tarczycy.
Nic nie zaczęłam, tylko jej lekarze endokrynolodzy, którzy znają przebieg jej problemów zdrowotnych, próbują dojść do sedna jej problemów, robią jej badania hormonalne i to oni ją leczą.

krowa

Wysłany: 2011-05-28, 11:40    

Zaraz potnę ten temat na kawałki!
Jak dzieci ku..., jak dzieci!

krowa

Wysłany: 2011-06-01, 23:22    

Może to zbieg okoliczności, ale od kedy wpieprzam cholinę, skóra schnie mi na twarzy niemożliwie. Praktycznie co kilka godzin dodaje nową warstwę mazidła bo zaczyna mi schodzić płateczkami. Może to miec zwiazek z tą choliną?

Odpowiedz do tematu