Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Sposób na *BARDZO* tanie suplementy.
Autor Wiadomość
tomakin
Administrator

Wysłany: 2015-10-28, 06:00    

A ile chcesz przyjmować cynku dziennie? Chcesz uzupełnić głęboki niedobór, czy może po prostu brać sobie żeby nie dopuścić do wystąpienia, jako uzupełnienie diety?

To samo odnośnie magnezu, ile go chcesz brać? Zazwyczaj suplementuje się 300 mg dziennie rozbite na 2-3 porcje, ile tego ma być wagowo to masz w pierwszym poście.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

contour 

Wysłany: 2015-11-05, 19:22    

Witam :)

Jako, że post nr 1 w tym wątku jest dość stary mam pytanie czy opisana tam suplementacja jodu jest nadal aktualna? Czy może pojawiła się jakaś nowa, sprawdzona metoda :)

A pytam bo wydaje mi się, że mogę mieć lekki niedobór jodu. Suplementowałem w formie kelpu, który
jak ostatnio doczytałem "nie działa", a wyszło mi TSH w górnej połowie zakresu.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2015-11-08, 11:15    

Najpewniejszy chyba sposób to zrobienie roztworu jodku potasu, z kroplami - wiadomo - jeden podajnik da 30 kropli na mililitr, drugi 15.

Rozpuść 0,4 grama w 1 litrze, wyjdzie (niech ktoś to sprawdzi, bo nie mam teraz czasu liczyć) 300 mcg / ml. Pól mililitra da wtedy 100% oficjalnie zalecanej dawki.

Tomek 

Wysłany: 2016-03-31, 07:42    

Mam pytanie dotyczące supli...Stosuje chlorek magnezu i chlorek potasu po 2 do 4 mg dziennie jednego i drugiego. Jaki wpływ na organizm ma spożywanie takich ilości chloru?

aldina

Wysłany: 2016-03-31, 20:00    

Witam serdecznie

mam pytanie czy zaproponowana przez pana suplementacja moze spowodować "przedawkowanie" tych witamin? Czy zaproponowane dawki wynikają z jakiś badań czy z Pana doświadczenia? Od kilku dni zażywam zaproponowaną suplementację 1 I 2, czuje się dobrze ale momentami troche pobudzona, czy moze to być wynikiem przyjmowania tych witamin. wczesniej czułam sie bardziej apatyczna I zmęczona?

pozdrawiam

Tric

Wysłany: 2016-04-01, 00:56    

Da radę dorwać kwas GABA w proszku? Pod nazwą Kwas γ-aminomasłowy nie dorwałem ;c

tomakin
Administrator

Wysłany: 2016-04-02, 03:07    

Tomek - sam się nad tym zastanawiałem. Niestety, nie znalazłem nigdzie badań, które by to w jakikolwiek sposób wyjaśniały.

Aldina - w tym temacie nie polecam suplementacji, tylko opisuję, w jaki sposób samemu sobie suplementy zrobić, jeśli (podkreślam, JEŚLI) ktoś ich potrzebuje. To, czy powinno się je brać i w jakich ilościach to już odrębna kwestia.

Jeśli szukasz informacji jakie suplementy polecam i w jakich ilościach tak "na wszelki wypadek", to chyba najrozsądniejsze rozpiski są tutaj:

http://zdrowie.vegie.pl/

Tric - nie wiem, na pewno gdzieś na ebay czy na amazonie dostaniesz, w Polsce chyba nie.

Tric

Wysłany: 2016-04-02, 14:07    

Znalazłem coś takiego: http://www.ebay.com/itm/8...1UAAOxyW7tRhFs4
Problem że nie znam języka, czy muszę jakąś wiadomość im pisać, czy automatycznie wpisuje dane i tyle? Jak to wygląda? Z tego co widzę za 14,95 przesyłka do Polski, przed wysłaniem jeszcze muszę walutę zamienić pewnie ;c

tomakin
Administrator

Wysłany: 2016-04-02, 21:22    

Szczerze to nie wiem, z tego typu wysyłkami bywają jaja, na przykład kupując na iherb czy vitacost trzeba pamiętać, by brać przesyłkę nieśledzoną, inaczej można się nadziać na cło i dopłacić na przykład 100 zł. Na ebay brałem zawsze z UE, więc nie było problemu.

Tric

Wysłany: 2016-04-04, 01:13    

na iherb mi się nie opłaca, pakowane itp. potrzebuje w prochu, czyli w sumie odpada całkiem próba z Gaba, szkoda, napaliłem się, ale kupowanie w kapsułkach się nie opłaca....

Tric

Wysłany: 2016-04-10, 20:17    

wyczytałem, że cło i podatek nie obejmuję przesyłek do 25$, może spróbuje ;d

tomakin
Administrator

Wysłany: 2016-04-11, 03:25    

Dosłownie kilka dni temu przyszła przesyłka za 36 dolarów, bez żadnego cła ani podatku.

Tric

Wysłany: 2016-04-19, 00:30    

Jako iż idzie wiosna i powraca alergia wszedłem na stronę żeby kupić msm i zauważyłem kilka "nowości", nie wiem czy suplementacja ich jest ok, ale tak jak nazwa tematu sugeruję, jest taniej ;d

Witamina D3 Cholekalcyferol, 50g za 15zł, czyli 510 000 UI, pół grama to około 6000UI, to się w oleju by rozcieńczało, jak poprawić przyswajalność, z wodą raczej sensu nie ma, czy np. masło i na kanapkę = tłuszcz jest...? Zbliża się wiosna/wakacje więc raczej nie potrzebne teraz, ale przy początku jesieni bym się zaopatrzył.

Witamina B12 - Kobalamina 0,1% - Cyjanokobalamina - Do uzupełnienia niedoborów się piszę? Jakie ilość się dziennie powinno brać w celu uzupełnienia.
Tak nawiasem mówiąc w domu znalazłem b12 do zastrzyków, dużo szybsze uzupełnienie, ale czy to jest skuteczne, w sensie przyswajalności? Czy zostanie wypłukane z organizmu? Warto? Wiem, że siostra kiedyś musiała uzupełniać i zostały jakieś ampułki, jak tak to jaka ilość jest dobra do uzupełnienia a potem już z diety?

Kolagen hydrolizat - płyn, wiem, że msm go buduję, ale ciekawi mnie, czy zauważalne efekty byłyby suplementacji czegoś, czego mamy tak dużo w organizmie, czy sens jest, raczej nie zamierzam suplementacji, ale ciekawość, był używany w badaniach w tej formie? Coś pomagał? Wydaje się, że do uzupełnienia niedoborów przy problemach ze stawami i koscmi to dobra droga (logiczna, ale czy na pewno?)

L-arginina, wiadomo, tak sie zastanawiam nad kupnem czekając na GABA

Słyszałeś coś może o Gamma oryzanol? Skuteczne? Bezpieczne? Widzę to jako suplement dla koni, ale zauważyłem że niektóre firmy też w kulturystyce stosują. Ciekawi mnie działanie, coś ci wiadomo?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2016-04-21, 01:23    

Szczerze - nie ufałbym za bardzo sklepom z supami dla koni, jeśli chodzi o konkretne witaminy. B12 mają dość drogą, za chyba 30 zł kupisz 60 kapsli po 5000 mcg, co odpowiada jak się nie mylę 300 gramom tego proszku. D3 kupisz za 30 zł zapas na 2 lata w kapsułkach, o ile to wygodniejsze. Kolagen który tam mają to zapewne zwykła żelatyna, a nie ten sprzedawany dla ludzi, w formie mikrocząsteczek.

Arginina czemu nie, o ile ktoś naprawdę potrzebuje. Aminokwasy to nie są rzeczy typu "im więcej zjem tym lepiej", nadmiar szkodzi tak samo, jak niedobór.

A ten gamma oryzanol wygląda bardzo obiecująco, przyjrzę mu się na dniach. Możliwe, że warto, a nawet bardzo warto, tyle że teraz nie mam czasu żeby się przez niego przekopać. Jak tani to bierz.

Tric

Wysłany: 2016-04-21, 16:19    

D3 zapas na 2 lata w kapsułkach? Po ile 1k UI? Podaj jakiś link.
A co z b12, jak zastrzyki to ile i jak długo a potem utrzymywanie poziomu w zwykłych tabsach..
Jak ogarniesz ten gamma oryzanol to daj znać, sam jak na to wpadłem to duże zaciekawienie, ale co źródła to inaczej (jak to robisz że potrafisz odrzucać te badania i je jeszcze coś z nich wyciągać... podstawy chemii, biologi, farmacji? Fajnie byłoby przyuczyć się, tak, żeby zagadką to nie było u nie musieć tomakina na forum męczyć :D )
Przyznam że jako andyoksydant wykorzystuję inne substancję i raczej aspekt sportowy mnie przekonuję, ale jeśli dodatkowo zyskałbym mocny antyoksydant to przyjemne z pożytecznym :D

Odpowiedz do tematu