Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Poranne biegunki
Autor Wiadomość
adam.majecki

Wysłany: 2010-09-02, 17:12    Poranne biegunki

Witam. Jestem chory na nadczynność tarczycy. Leczę już ją od roku lekiem Euthyrox N125. Poziom TSH mam już w normie przy dolnej granicy. Lecz mam problem: od wielu lat dręczą mnie poranne biegunki, najczęściej w szkole gdy mam na poranne godziny ~7-8. W domu gdy chcę oddać stolec - nie mogę, gdy jestem już w szkole nagle dostaje ataku i muszę biec do toalety, a niekiedy wracam do niej 2-3 razy. Gdy już minie godzina powiedzmy 11 nic już się nie dzieje, wszystko wraca do normy. Lecz następnego dnia prawdopodobnie czeka mnie ta sama sytuacja. Miałem kierować się z tym problemem do gastrologa lecz dowiedziałem się, że nadczynność tarczycy powoduje właśnie takie biegunki. Wizytę u endokrynologa mam dopiero za miesiąc, a rok szkolny właśnie się zaczął więc chciałbym prosić o poradę tutaj. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2010-09-02, 17:56    

Zgadza się, nadczynność tarczycy powoduje biegunki (ale czy dokładnie takie to nie wiem).

Z metod "domowych" - można sytuację łagodzić dużymi dawkami karnityny i piciem naparu z melisy. Obniża to aktywność hormonów tarczycowych.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

Alusiaa

Wysłany: 2010-09-02, 23:26    Re: Poranne biegunki

adam.majecki napisał/a:
Witam. Jestem chory na nadczynność tarczycy. Leczę już ją od roku lekiem Euthyrox N125. Poziom TSH mam już w normie przy dolnej granicy. Lecz mam problem: od wielu lat dręczą mnie poranne biegunki, najczęściej w szkole gdy mam na poranne godziny ~7-8. W domu gdy chcę oddać stolec - nie mogę, gdy jestem już w szkole nagle dostaje ataku i muszę biec do toalety, a niekiedy wracam do niej 2-3 razy. Gdy już minie godzina powiedzmy 11 nic już się nie dzieje, wszystko wraca do normy. Lecz następnego dnia prawdopodobnie czeka mnie ta sama sytuacja. Miałem kierować się z tym problemem do gastrologa lecz dowiedziałem się, że nadczynność tarczycy powoduje właśnie takie biegunki. Wizytę u endokrynologa mam dopiero za miesiąc, a rok szkolny właśnie się zaczął więc chciałbym prosić o poradę tutaj. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

O matko! Euthyroxu nie mozna brac przy nadczynnosci, to lek na niedoczynność. Z tego co wiem sporo osób przyjmujacych euthyrox ma problem z biegunką. Byc moze jest to efekt przyspieszonej przemiany materii.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2010-09-03, 02:53    

pomylił się, TSH zbijał przecież do dolnej granicy, czyli jechał od góry - od niedoczynności.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

Odpowiedz do tematu