Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
żołądek
Autor Wiadomość
agacian92 

Wysłany: 2010-06-24, 20:19    żołądek

Witam.
Mam 17 lat. Od 2,3 dni, pobolewa mnie tak chwilami żoładek, i chwilami przechodzi tak jak by mi ktoś igłe wbijał od żołądka do brzucha. Wczoraj wieczorem i dziś miałam biegunkę. Dzisiaj właśnie zaczęło mnie tak kłuć poszłam do toalety skuliłam się i właśnie miałam biegunkę. Apetyt jako taki mam, nie mam za bardzo ochoty na słodycze (zawsze miałam duży). I chwilami jest mi nie dobrze. Czasami ten ból jak bym nawet czuła tutaj tak w dołku, i aż na klatce piersiowej, ale tak było wczoraj wieczorem właśnie. Dodam że jak już mi się odbija, to wszystkim tym co zjadłam.
4 dni temu jak się właśnie położyłam to zaczęło (tak jak wczoraj) mnie tak trochę trzęśc i zrobiło mi sie nie dobrze. Postarałam się tylko troszke zwymiotować i tak się stało.
Też ostatnio jestem taka nawet zmęczona, mimo to że się wysypiam, śpię dosyć długo, nie męczę się. Czasami zasnąć nie mogę.
Jak np. biegne, czy wracam ze sklepu wiadomo puls wysoki ale jak tylko usiądę to wydaje mi się tak jak bym zaobserwowała, może mi się wydaje(za dużo wolnego czasu hehe) ale że moje serce odrazu zwalnia i tak jak by ciężko biło.

Odczuwam też chwilami, ale to już dłuższy czas takie kłucia w sercu jak by. Ale z kim nie romawiam to mówią ze każdy tak ma. Czasami nie mogę się w ogóle poruszyc bo tak mnie zakłuje, jak by mi tam coś przechodziło jak bym miała coś tam (okolice serca, ogólnie klatka piersiowa) nie mogę wziąść oddechu ale pare sekund i normalnie już jest. Ale wtedy się boję zeby nie stało mi się coś.
Nie wiem czy jest potrzeba odrazu wybierac sie do lekarza.
Może Państwo podpowiedzą coś. Może pić meliske, miętową herbatkę czy coś? Nic w sumie takigo złego nie jadłam, nieswieżego.
Dziękuję bardzo za odpowiedzi ;-)

tomakin
Administrator

Wysłany: 2010-06-24, 20:22    

Ale co powiedział lekarz?

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

agacian92 

Wysłany: 2010-06-25, 14:04    

nie bylam u lekarza, pisalam ze nie wiem czy odrazu z tym tzreba isc.

an

Wysłany: 2010-06-25, 16:00    

Ja bym w pierwszej kolejnosci postarala sie sprawdzic, czy to nie jest na tle nerwowym - stress ...
Mialam kiedys lata temu (w podobnym wieku jak Twój) podobne objawy dotyczáce rejonu brzucha, i jestem przekonana, ze to byly jakiegos rodzaju reakcje na stres, napiécie (spiécie) itp (pomimo, ze czésto bylam pewna, ze nie bylam zestresowana ;)

tomakin
Administrator

Wysłany: 2010-06-25, 17:47    

yo, niech sobie sprawdza czy to stres, okaże się że to np rak żołądka... super rady dajesz.

EKG serca, gastroskopia, profil lipidowy z krwi, takie tam podstawowe badania - jak nic nie wykażą, można bawić się w zgadywanie i meliski. Póki co nawet nie wiadomo, czy to żołądek, czy np serce zapchane miażdżycą, czy cokolwiek innego (chociażby i nerwy).

an

Wysłany: 2010-06-26, 13:49    

tomakin napisał/a:
yo, niech sobie sprawdza czy to stres, okaże się że to np rak żołądka... super rady dajesz.

EKG serca, gastroskopia, profil lipidowy z krwi, takie tam podstawowe badania - jak nic nie wykażą, można bawić się w zgadywanie i meliski. Póki co nawet nie wiadomo, czy to żołądek, czy np serce zapchane miażdżycą, czy cokolwiek innego (chociażby i nerwy).
Kolejny raz czytanie ze zrozumieniem sie klania 8-)
Ja bym sprawdzila, ja bym sie upewnila bo tego nie wiem (a ta osoba przeciez wie o sobie wiécej) to robi sie w peierwszysm rzedzie w czasie rozmowy (a propos - meliska tu nie pomoze)
Do tego nie potrzeba czasu w przeciwienstwie do uzyskania wyników badan, a juz mozna uzyskac wstepne rozeznanie ... znachorku
To chyba oczywiste ze powinno sie isc do lekarza.. ale moze tobie nie wydalo sie to oczywiste (tak jak nie zrozumiales ostatniego cytowania wypowiedzi Slawka w temacie o zlocie ...)

tomakin
Administrator

Wysłany: 2010-06-27, 00:07    

Nie, nie da się "wykluczyć" nerwicy żadnym badaniem. Ktoś z silną chorobą żołądka może mieć przy okazji objawy nerwicy, wtedy nawet można mu podać psychotropy które sprawią, że przestanie zauważać swoje problemy żołądkowe - aż choroba się rozwinie do tego stopnia, że będzie za późno. Znałem gościa, któremu lekarze toczeń układowy, potwierdzony potem badaniami (na które go namówiłem) diagnozowali jako nerwicę - bo był nerwowy w czasie wizyty.

an

Wysłany: 2010-06-27, 01:37    

tomakin napisał/a:
Nie, nie da się "wykluczyć" nerwicy żadnym badaniem. Ktoś z silną chorobą żołądka może mieć przy okazji objawy nerwicy, wtedy nawet można mu podać psychotropy które sprawią, że przestanie zauważać swoje problemy żołądkowe - aż choroba się rozwinie do tego stopnia, że będzie za późno. Znałem gościa, któremu lekarze toczeń układowy, potwierdzony potem badaniami (na które go namówiłem) diagnozowali jako nerwicę - bo był nerwowy w czasie wizyty.

Ja o czym innym, ty o czym innym ... i nie porozumiemy sie jesli widzisz tylko mur, nie probujesz zalapac o czym byla mowa :>

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi