Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
skleroza
Autor Wiadomość
Anka155 

Wysłany: 2019-12-25, 19:28    skleroza

Hejka :-) Może temat wyda się śmieszny ale trudno.. Dla mnie śmieszny niestety nie jest. Mam duży problem z pamięcią. Nie jestem osobą w podeszłym wieku żeby aż tak się zapominać. Mam 30 lat. Nie pamiętam co komuś mówiłam dzień wcześniej. Mnóstwo jest takich sytuacji. Czy są na to jakieś suplementy? Żeby tylko pomogły...

Pozdrawiam

tomakin
Administrator

Wysłany: 2020-01-05, 22:15    

tylko jeśli problem jest wywołany konkretnymi niedoborami. Na pamięć może pomagać zestaw witamin z grupy B (te najtańsze b complex z apteki, w dużych dawkach), albo fosfatydyl seryny - dość egzotyczny suplement, obecny w dużych dawkach w rybach.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

Anka155 

Wysłany: 2020-03-05, 15:20    

W jak dużych dawkach?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2020-03-21, 04:06    

w jak dużych dawkach brać, czy w jak dużych dawkach jest obecny w rybach?

W badaniach stosowano 300 mg dziennie rozbite na 3 porcje, dla porównania, w 100 gramach makreli jest 450 mg.

B complex po prostu bierze się po 6-9 tabletek dziennie rozbite na porcje, jeśli problem jest wywołany niedoborami, to bardzo szybko będzie ogólna poprawa samopoczucia a potem powoli poprawa pamięci.

jest całe mnóstwo przyczyn zapominania, niedobory to tylko bardzo mały wycinek. Z przyczyn najczęściej spotykanych będą to problemy z ukrwieniem (raczej nie w tym wieku), a także banalne "przedawkowanie informacji" - zalanie mózgu milionem bodźców z internetu i telefonu, przez co po prostu nie ma już miejsca na inne rzeczy.

Palinska 

Wysłany: 2020-04-02, 16:08    

tomakin napisał/a:
w jak dużych dawkach brać, czy w jak dużych dawkach jest obecny w rybach?

W badaniach stosowano 300 mg dziennie rozbite na 3 porcje, dla porównania, w 100 gramach makreli jest 450 mg.

B complex po prostu bierze się po 6-9 tabletek dziennie rozbite na porcje, jeśli problem jest wywołany niedoborami, to bardzo szybko będzie ogólna poprawa samopoczucia a potem powoli poprawa pamięci.

jest całe mnóstwo przyczyn zapominania, niedobory to tylko bardzo mały wycinek. Z przyczyn najczęściej spotykanych będą to problemy z ukrwieniem (raczej nie w tym wieku), a także banalne "przedawkowanie informacji" - zalanie mózgu milionem bodźców z internetu i telefonu, przez co po prostu nie ma już miejsca na inne rzeczy.

Czy magnez pomaga też na pamięć? Zauważyłam znaczącą poprawę na studiach kiedy zaczęłam go suplementować: łatwiejsze zapamiętywanie, kojarzenie faktów itd.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2020-04-05, 03:48    

pośrednio - niweluje stres, a ten jest zabójczy dla pamięci.

Odpowiedz do tematu