Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 
Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Od niespełna dwóch lat jestem warzywem
Autor Wiadomość
tommy001 


Dołączył: 05 Lip 2015
Posty: 396
Wysłany: 2018-08-13, 11:11    

Wypowiedź na forum 'reddit', do którego podałeś linka: "Certain pssd exist . i got 3 years straight myself. There is no pssd in healthy person to last longer then some months. if last longer there is comorbid main disease. b12 deficiency or hormonal problem or thyroid or malnutrition or excessive water intake by ocd or electrolyte imbalance or more.
though suspect high percentage to have asymptomatic gi tract infection. Lot possibilies there also bacteria, worm, fungus, parasite, autoimmune." Czyli typo pisze, że PSSD oczywiście istnieje ale według niego nie może trwać wdłużej niż kilka miesięcy, a jesli trwa więcej niż kilka miesięcy to trzeba szukać jakiejś innej przyczyny. Poza tym nic nie napisał w tym wątku na forum reddit na czym polegało u niego to PSSD - być może wcale nie miał PSSD a tylko to sobie wmówił, może po prostu miał osłabione libido z powodu helikobaktera bo był zmęczony czy źle się czuł, a jak człowiek źle się czuje to ochoty na sex za bardzo nie ma. Nic nie napisał czy miał osłabione czucie w penisie. Ten helikobakter mnie zaciekawił bo dużo ostatnio czytałem o nim i możliwych nietypowych objawach. Koleś brał antybiotyki, antybiotyki mają działanie psychotropowe, działają pobudzająco poprzez zmniejszenie transmisji GABAergicznej (czasem mogą powodować nawet drgawki czy padaczke) i może temu kolesiowi pomogło psychotropowe działanie antybiotyków? A może wyleczenie helikobakteri. Można gdybać, helikobakter moze dawac objawy depresyjno-nerwicowe a to się będzie odbijać na samopoczuciu psychicznym i libido. Także nie wiemy na czym polegało to PSSD u tego kolesia i czy naprawdę je miał. Ludzie zażywają różne narkotyki, nadużywają alkoholu i cześci z nich nic się nie dzieje... ale z nich dostanie psychozy, delirium tremens, ludzie dostają nerwicy lękowej po jednym zapaleniu trawki. Także nie można mówić że nie ma czegoś takiego jak PSSD bo skoro opisuje to literatura medyczna to znaczy że coś takiego jest, ale nie każde zaburzenia erekcji czy libido musza być tym zespołem PSSD.

Tytuł twojego wątku brzmi "jestem warzywem"... czy wszyscy ludzie z PSSD czują się jak warzywa? Nie. Poprostu mają problemy z erekcją ale nie czują się warzywami raczej....

https://en.wikipedia.org/wiki/Selective_serotonin_reuptake_inhibitor#Sexual_dysfunction - pisze że zwykle zaburzenia seksualne wystepuja w czasie brania SSRI i powinny ustapic po odstawieniu leku albo zmienie na inny, jednak czasem mogą się utrzymywać dłużej. Jakoś inne antydepresanty, inne niż SSRI nie powodują dysfunkcji seksualnych. Czemu akurat uczepili się tych SSRI? no bo jednak jest coś na rzeczy. Ja nie brałem tych leków długo, maxymalnie 5 tygodni citalopram i nie miałem żadnych seksualnych powikłań , ale sporo osób pisało że odką zaczeło brać SSRI tak ich zycie intymne/seksualne legło w gruzach.... może zazywanie leków SSRI było tylko czynnikiem spustowym i przyspieszyło/uaktywniło tylko jakieś współistniejące problemy zdrowotne. Ludzie dostają mysli samobójczych po SSRI bo im coś te leki przestawią w neurotransmisji albo pogłębią depresje.... to i mogą inne dysfunkcje powodować.
_________________
http://liveuncomfortably.com/i-ate-36-eggs-a-day/
http://www.amazing-glutathione.com/raw-eggs.html
http://kulturystyka.pl/wszystko-o-jajkach/
https://www.google.com/se...+yolk+nutrition
 
     
tommy001 


Dołączył: 05 Lip 2015
Posty: 396
Wysłany: 2018-08-13, 12:51    

https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=auto&tl=pl&u=https%3A%2F%2Fnl.wikipedia.org%2Fwiki%2FPost-SSRI_sexual_dysfunction

https://translate.google.pl/translate?sl=en&tl=pl&js=y&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&u=https%3A%2F%2Fen.wikipedia.org%2Fwiki%2FErectile_dysfunction&edit-text=&act=url
_________________
http://liveuncomfortably.com/i-ate-36-eggs-a-day/
http://www.amazing-glutathione.com/raw-eggs.html
http://kulturystyka.pl/wszystko-o-jajkach/
https://www.google.com/se...+yolk+nutrition
 
     
tomakin
Administrator


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 15561
Wysłany: 2018-08-14, 13:45    

Większość pasożytów wyjdzie po prostu w rozmazie krwi - będą podwyższone eozynofile. Od tego się zaczyna.

Bakterii nie zaliczamy do organizmów wywołujących choroby pasożytnicze.
_________________
Pomogłem? Kliknij i też coś zrób dla innych!

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093
 
     
diagnos11

Dołączył: 15 Lip 2018
Posty: 31
Wysłany: 2018-08-14, 23:06    

Przecież zazwyczaj nie wyjdzie i większość przebiega bezobjawowo.
Nie mówiąc o innych infekcjach.

Dzisiaj robiłem badania na pasożyty w instytucie mikroekologii.

http://www.pssdforum.com/...php?f=20&t=2254 Kolejny który wyleczy się dzięki czerwonce.
Mam nadzieję że i u mnie wyjdzie.
 
     
tommy001 


Dołączył: 05 Lip 2015
Posty: 396
Wysłany: 2018-08-14, 23:38    

Odnośnie tej czerwonki Entamoeba histolytica. https://pl.wikipedia.org/wiki/Pe%C5%82zakowica#Postacie_choroby

Do potwierdzenia zakażenia pełzakiem czerwonki konieczne jest również badanie materiału genetycznego pierwotniaka; wykazano bowiem, iż istnieją inne gatunki pełzaków: Entamoeba dispar i Entamoeba moschkovskii, które są morfologicznie i mikroskopowo identyczne z E. histolytica, lecz nie są patogenne i zakażenie nimi nie wymaga leczenia.

W Polsce badanie materiału genetycznego pierwotniaka (metodą PCR) wykonuje Zakład Parazytologii Instytutu Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni.
-----

Więc nie wiadomo co temu komuś tak naprawdę wyszło, bo może miał ten niepatogenny rodzaj bakterii...

Co do yersenii to można badanie kału bakteriologiczne zrobic ale należy się upewnić czy badają pod kątem tej bakteri i w ogóle jakie rodzaje yerseni badają, bo jest conajmniej 7 yerseni: http://jakzycbezchemii.bl...yersinioza.html Ja zrobilem raz takie badanie baktriologiczne kału ale nie dopytałem.... i się okazało że jeśli chodzi o helikobaktera to w ogóle oni nie sprawdzali czy on jest. Na heliko się robi konkretne badanie i sprawdza ono tylko antygen helicobaktera i nic wiecej. W każdym razie yersenia powoduje konkretne biegunki ale jak opisano na blogu dziewczyna nie miała jakiś mega poważnych biegunek... ale miała konkretne objawy chorobowe.... jak nie masz żądnych dolegliwości jelitowych to raczej yersenii nie masz. Powinieneś zbadać prolaktyne bo SSRI ją podwyższają (najmniej sertralina bo ona także dopamine podnosi która jest w kontrze do prolaktyny) ale jak od lat nie bierzesz SSRI to prolaktyna pewnie już się unormowała?? Tylko czy sama prolaktyna powoduje zmniejszenie czucie w penisie? chyba raczej nie.

Kolega mieszkający w Angli miał ppasozyty (ale może zaraził się od od swojego psa)... mówił mi że odczuwał zmęczenie, przychodził z pracy i nie miał na nic siły, chciał coś robić ale brakowało mu sił, miewał też luźne stolce czasem, ciapaty lekarz w angli wmawiał mu zgagę bo coś go bolało w klatce piersiowej... a on poczytał i akurat trafił że to mogą być jakieś pasozyty ...zrobił badanie kału na jaja pasożytów i wyszły mu jakieś pasozyty już po pierwszym badaniu .. w sanepidzie robi sie 3 razy badanie kału a i tak nie zawsze ponoć wychodzi (ale nie wiem jakie te pasozyty miał ten mój kolega bo dzwonił do mnie na skypa po pijanemu albo pił podczas rozmowy i robił się najebany i cięzko było się dogadać....), wzioł leki na pasozyty i się wyleczył. Co do pasozytapierwotniaka Gardia lamblia to robi się badanie kału i jesli są jaja to wyjdą, można przeciwciała z krwi zbadać na lamblie, czytałem że komuś tam lamblia wyszła tylko w badaniu gastroskopi gdzie pobrano żółć z dwunastnicy i dopiero tam wykryto lamblie- z kału i przeciwciał niewychodziła.. Lamblie leczy się chyba tydzien albo 10 dni metronidazolem lub tynidazolem.
_________________
http://liveuncomfortably.com/i-ate-36-eggs-a-day/
http://www.amazing-glutathione.com/raw-eggs.html
http://kulturystyka.pl/wszystko-o-jajkach/
https://www.google.com/se...+yolk+nutrition
 
     
tommy001 


Dołączył: 05 Lip 2015
Posty: 396
Wysłany: 2018-08-16, 07:05    

Nystatyna wpływa jakoś na receptor serotoninowy 5-HT1A chyba ... pisało to na tym zagranicznym forum o PSSD... https://pssdlab.wordpress.com/nystatin/ czyli mamy znowu związek z serotoniną.

Tu inne forum: https://raypeatforum.com/community/threads/post-ssri-symptoms.16482/ koleś pisał aby brać nikotynamid bo obniża serotonine a to nie prawda po odwrotnie - podwyższa ją, przynajmniej na początku terapi niacyna czy nikotynamidem "five-hour postload (with nicotinamide) plasma serotonin and histamine levels significantly increased" https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23426511

Czemu po lekach na chorobę Parkinsona nie robią się dysfunkcje seksualne? (przynajmniej nie obiło mi się o uszy aby coś takiego występowało) Po lekach podbijających neurotransmisje dopaminergiczną wręcz przeciwne rzeczy się dzieją jak zwiększone libido (np. selegilina), mania, skłonność do hazardu itd.
https://davidhealy.org/wp-content/uploads/2015/05/2014-Hogan-SSRIs-and-PSSD.pdf

Zawsze mnie dziwiło że w skutkach ubocznych SSRI jest np. taki skutek uboczny jak "przeziębienie" (przy np. sertralinie) , może te leki jakoś osłabiają odporność i stąd skłonność do częstych infekcji? które występują nie zaleznie od PSSD.
_________________
http://liveuncomfortably.com/i-ate-36-eggs-a-day/
http://www.amazing-glutathione.com/raw-eggs.html
http://kulturystyka.pl/wszystko-o-jajkach/
https://www.google.com/se...+yolk+nutrition
 
     
diagnos11

Dołączył: 15 Lip 2018
Posty: 31
Wysłany: 2018-08-30, 18:14    

wyszły mi liczne kolonie gronkowca złocistego w plwocinie, wrażliwe na wszystkie antybiotyki
 
     
tommy001 


Dołączył: 05 Lip 2015
Posty: 396
Wysłany: 2018-09-01, 12:36    

Wiem, że robi się autoszczepionki na gronkowca ....
Ja mam tego gronkowca od dawna, kiedyś mi się robiły takie pęcherzyki z ropą na dziąśle (które przebijałem igłą żeby zeszła ropa i ból ustąpił) bo gronkowiec zjadał mi korzeń zęba, w końcu zęba wyrwałem (w zdjeciu RTGowski po pewnym czasie wyszło że pół korzenia zeżarte już było przez gronkowca), później miałem po operacji trepanacji czaszki zropienie rany potrepanacyjnej i w wymazie gronkowiec zlocisty wrazliwy na wszystko. Musze go mić na skórze. Ostatnie misiące to na nogach czasem pojawi mi się jakby pryszcz - ale to nie jest pryszcz bo nie wychodzi z niego nic białego tylko taki malutki pęcherzyk z żółtawą jakby ropą - musze zrobić z tego wymaz - zapewne gronkowiec to będzie. Brałem pare lat temu na to zropienie rany silne antybiotyki (dożylnie zasrany cipronex którego nie wolno brać bo to szkodliwe gówno + Biseptol https://bazalekow.mp.pl/lek/28260,Biseptol-tabletki) i rana przyschła ale potem znowu ropiała..... póxniej wycieli mi całą ranę i dożylnie brałem klindamycyne 2 tygodnie....

Zeby zabić gronkowca to trza brać maxymalne dawki antybiotyków czyli dawki bakteriobójcze a nie małe bakteriostatyczne. Ale tej bakteri się nie wytępi jeśli układ odpornościowy sam jej nie będzie chciał zwalczyć. Wiele osób ma to na skórze ale jak nie ma rany to nic sie nie dzieje, wiele osób ma to w gardle czy nosie i niby nic się nie dzieje ale może być odpowiedzialny za nawracające ropne żółte katary.... Antybiotyki niszczą też pożyteczne bakterie.... :/

Albo trzeba autoszczepionkę zrobić albo może zastrzyki w tyłek z własnej krwi (autochemoterapia)

https://polki.pl/zdrowie/rozmowy,gronkowiec-zlocisty,1078629,1,wypowiedzi.html
_________________
http://liveuncomfortably.com/i-ate-36-eggs-a-day/
http://www.amazing-glutathione.com/raw-eggs.html
http://kulturystyka.pl/wszystko-o-jajkach/
https://www.google.com/se...+yolk+nutrition
 
     
tommy001 


Dołączył: 05 Lip 2015
Posty: 396
Wysłany: 2018-10-01, 23:24    

https://en.wikipedia.org/wiki/Alpha_blocker#Erectile_dysfunction Działanie poprawiające wzwód np. podczas zażywania leku przeciwdepresyjnego - trazodon'u, jest związane z blokadą receptora adrenergicznego alfa co zwiększa napływ krwi do fiutka:) , a zwiększone libido czyli ochota na ... to nie wiem czym jest spowodowana w przypadku tego leku https://en.wikipedia.org/wiki/Trazodone#Priapism Ja brałem to gówienko (trazodon, preparat Trittico) to własnie miałem spontaniczny orgazm nad ranem podczas snu -normalnie takie coś mi się nigdy przed tem nie zdarzyło.
_________________
http://liveuncomfortably.com/i-ate-36-eggs-a-day/
http://www.amazing-glutathione.com/raw-eggs.html
http://kulturystyka.pl/wszystko-o-jajkach/
https://www.google.com/se...+yolk+nutrition
 
     
diagnos11

Dołączył: 15 Lip 2018
Posty: 31
Wysłany: 2018-10-03, 23:10    

Zrobiłem PCRy na pasożyty i wiele innych badań. To gronkowiec wszedł w interakcję.
Czyli brak już szans na normalne życie. Antydepresanty zwiększają oporność na antybiotyki.
A stan się pogarsza. Z tego co wiem to prawie niemożliwe wytłuc w 100% gronkowca, szczególnie jak jest ogrom objawów, razem ze skórnymi.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/13678830

https://www.ncbi.nlm.nih....es/PMC3153290/:
"Studies by Hu et al., who used the house musk shrew, showed that the small intestine is a site of emetic action by SEA and appears to involve the 5-hydroxytryptamine (5-HT) or serotonin pathway [70]. Serotonin is an important signaling mediator in the gastrointestinal tract and can activate enteric neurons, stimulate muscle responses, and enhance secretion."

https://www.uq.edu.au/new...otic-resistance

Poza tym przypomniałem sobie że z 30% objawów maksymalnie ustąpiło na kilka godzin, gdy byłem dzień po kolonoskopii, gdzie wcześniej brałem Fortrans, który przeczyszcza. To było niesamowite, nie pamiętałem że tak się może czuć człowiek.

https://smartnutrition.co.uk/wp-content/uploads/2015/03/Smart-Nutrition-GI-Map-Pathogen-Plus-Sample-Report.pdf
https://smartnutrition.co.uk/ibs-gut-disorder-clinics/digestive-testing/pathogen-plus-test/
https://www.diagnosticsol...on-instructions

Czas ruszyć zrobić to badanie do Anglii. Koszt razem z transportem około 2500 zł.
Ale są PCRy bakterii.
 
     
tommy001 


Dołączył: 05 Lip 2015
Posty: 396
Wysłany: 2018-10-07, 13:06    

Ja tam czytałem że SSRI na nowo uwrażliwiają bakterie na antybiotyki - bakterie które stały się oporne na antybiotyk.... -> SSRI znoszą oporność bakterii na antybiotyki.
Pozatym Ty brałeś SSRI a nie P-SSRI. Pisze w pierwszym linku co podałeś że jakiś tam izomer paroksetyny hamuje funkcje jakiejś pompy bakteryjnej (eflux pump) - o ile dobrze to rozumiem to bakterie za pomocą tej pompy wydalają antybiotyk z siebie i tak sie przed nim bronią - zahamowanie dzialania tej pompy powoduje ze bakteria nie wydala antybiotyku i antybiotyk jest w stanie zabić taką bakterie. Ale jakie dawki tych inhibitorów pompy sa potrzebne aby był efekt??? https://www.google.com/se...ipedia+bacteria

Znalazłem coś interesującego http://discovermagazine.c...-insanity-virus teraz stwierdzenie "z prochu powstałeś i w proch się obrócisz" nabiera teraz głębokiego sensu:)

Co do gronkowca złocistego to jakie masz objawy zakażenia nim? masz ropiejące rany? ropne wypryski na skórze? jęczmienie na powiekach? Gronkowiec może zjadać korzenie zębów wytwarzając ropę i to potem zakaża przewód pokarmowy....

-------

Komórki ludzkie (eukariotyczne) też wyposażone są w te pompy. Ale czy SSRI hamują działanie także pomp eukariotycznych czy tylko bakteryjnych? wszak człowiek ewoluował z bakteri........... Antibiotic efflux pumps in eukaryotic cells: occurrence and impact on antibiotic cellular pharmacokinetics, pharmacodynamics and toxicodynamics. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12697641

Role of efflux pumps in the antibiotic resistance of bacteria embedded in a biofilm https://www.ncbi.nlm.nih....les/PMC3711980/

Efflux pumps of Gram-negative bacteria: what they do, how they do it, with what and how to deal with them https://www.ncbi.nlm.nih....les/PMC3879458/ Gronkowiec jest gram-dodatnią bakterią

Role of bacterial efflux pumps in biofilm formation. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29506149

Inhibitors of bacterial efflux pumps that also inhibit efflux pumps of cancer cells. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22753759
--------------------
Agoniści 5-HT2C powodują depresje i niepokój. serotonina jest agonistą ale pewnie receptor ten ulega odwrażliwieniu i te efekty depresyjno lękowe zanikaja?
_________________
http://liveuncomfortably.com/i-ate-36-eggs-a-day/
http://www.amazing-glutathione.com/raw-eggs.html
http://kulturystyka.pl/wszystko-o-jajkach/
https://www.google.com/se...+yolk+nutrition
 
     
diagnos11

Dołączył: 15 Lip 2018
Posty: 31
Wysłany: 2019-04-12, 19:32    

Okazało się że nie miałem cyklosporozy ani helicobacter, patogen PCRowy był już martwy.
Jednak wyszedł obfity wzrost Klebsielli Pneumoniae, przyczyna okazał się tak trywialna, a skutki niespecyficzne dość. Jednak dostałem już kilka antybiotyków i nic. Teraz dostanę amotaks i kwas klawulanowy.
 
     
tommy001 


Dołączył: 05 Lip 2015
Posty: 396
Wysłany: 2020-03-25, 09:54    

Ja czytałem na PubMedzie że wręcz odwrotnie, tzn. że antydepresanty SSRI powodują że bakterie uodpornione na antybiotyk stają się spowrotem wrażliwe na ten antybiotyk.
 
     
subzero

Dołączył: 30 Wrz 2013
Posty: 621
Wysłany: 2020-03-25, 17:27    

tommy001 znowu zaśmieca forum informacjami, których tomakin nie zweryfikuje w skutek nadmiaru jego postów.
 
     
tommy001 


Dołączył: 05 Lip 2015
Posty: 396
Wysłany: 2020-03-27, 01:10    

To stary wątek jest , sprzed roku... Ale niepotrzebnie teraz dopisałem zdanie ponieważ niczego nowego nie wniosłem czego bym wcześniej nie napisał :)))

Pozatym co tu weryfikowac? Przecież nikt nie będzie brał SSRI tylko po to by ewentualnie zabić oporna na antybiotyk bakterię. A jak już ktoś bierze te SSRI to bierze nawet gdy lekarz przepisze antybiotyk. Ja kiedyś byłem na SSRO sertralinie i dostałem jednorazową dawkę 2g antybiotyku makrolidowego Azytromycyny i mi przeszło jak ręką odjął a miałem jakieś zapalenie oskrzeli czy coś podobnego bo mnie kaszel męczył bo sięzaziębiłem i gorączkę też miałem. Potem innym razem dostałęm lęków po azytromycynie (ale wtedy nie brałem nic przeciwlękowego tylko ten amisulpiryd od którego się uzalezniłem jakoś ....) bo ona miesza coś z neurotransmisją związaną z GABA.... i jakoś osłabia działanie endogennego GABA.... sresztą czytałem forum takie i matka jakaś pisała że dziecko na tym leku zachowywało się jakby odczuwało niepokój itp.
_________________
http://liveuncomfortably.com/i-ate-36-eggs-a-day/
http://www.amazing-glutathione.com/raw-eggs.html
http://kulturystyka.pl/wszystko-o-jajkach/
https://www.google.com/se...+yolk+nutrition
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: