Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Brain fog moze nerwica i mononukleoza
Autor Wiadomość
tommy001 

Wysłany: 2020-01-18, 16:43    

Po co robi się badania stężenia katecholoamin w dziennej zbórce moczu? https://diag.pl/sklep/badania/katecholaminy-a-na-d-w-dzm-met-hplc/ Takim badaniem nie diagnozuje sie róznych zaburzeń psychicznych. Jaka jest interpretacja Twoich wyników? Co ciekawe pisze że "Badanie jest również pomocne w diagnostyce wielu chorób autonomicznego układu nerwowego" ciekawe jak to badanie wychodzi u osób którzy naprawde mają zespół przwlekłego zmęczenia czyli z powodu osłabienia nie mają siły na normalne czynności zycia codziennego czy zaburzenia autonomicznego ukladu nerwowego np. ortostatyczną tachykardię posturalną itp.

tommy001 

Wysłany: 2020-01-19, 08:35    

Mam pytanie do autora wątku: O jakiej porze bierzesz Cogiton na Acetylocholine od neurologa? Z samego rana przed czy po śniadaniu czy na noc przed snem?

Brain fog

Wysłany: 2020-01-21, 10:50    

Palilem dla przyjemnosci, jednak bardzo nie odpowiedzialnie w młodym wieku + bylem zawsze ,,lękowy’’, co palenie pewnie spotęgowało.

Badanie na przekazniki w kazdym razie oddawalo moj stan psychiczny. Mysle ze tu jest jak z wiekszoscia badan nie do konca konwencjonalnych - nie wszystkie sa pdpowiednio wykonywane i miarodajne. Cena malo przystepna z tego co sie orientuje(mam 16 lat, rodzice zapewniaja mi opieke zdrowotna)

EBV powoduje mononukleoze

Cogiton rano 5mg

Monosforan urydyny z allegro 25g forest za 55 zl chyba

Teraz biore:
- omega 3 + choline/inositol + monosforan ZESTAW TEN OD TOMAKINA
- 1,5g cysteiny
- bcomplex

Odpisz prosze w jakims innym watku jak juz, bo chce miec tu porzadeczek, zeby Tomakin sie nie zgubil w natloku wiadomosci i nie znajdzie pytan ode mnie do niego;)

Brain fog

Wysłany: 2020-01-21, 11:00    

Czesc, wklejam podsumowanie wraz z pytaniami DO TOMAKINA, zeby nie trzeba bylo szukac w watku:

Objawy(nawracają co kilka dni na pare minut okolo)

- NIE MAM SKURCZY MIESNI

- Pustka w głowie, wrażenie spadku iq + problemy z pamięcią
- Budzenie w nocy
- Derealizacja
- Bd lekki bole/piecznie w ciele/NERWOBÓLE (glowa, klatka, itd,)
- Brak sily
- Mrowienie w lewej stopie
- Skakania mięśni
- Uczucia ciepla w roznych miejscach ciala lub róznice w temperaturze np. dłoni - lewa ciepła, prawa zimna podczas pisania oburącz na klawiaturze
- Zimne dlonie i stopy
- Wzdęcia(pewnie od Candidy)
- Kołatanie serca
- Sybsze drętwienie kończyn niż kiedyś
- Sucha skóra, głównie głowy
- Chyba najmniej istotne -- wahania nastroju: czasem szczęście, czasem lekkie poczucie bezcelowości życia, wywalenie na wszystko, na okres maksymalnie 1 dnia. Jedyne wtedy czym się zajmuje to w kółko analizowanie, czy mi cos dolega - choroba
-tez mało istotne - jedzenie dużej ilości jedzenia(nie fast food), spory apetyt

1 Mialem robioną próbę tężyczkową przy suplementacji magnezu wyszła ujemnie. Czy magnez mial bardzo duzy wplyw na wynik badania?(biore magnez 300mg od 3 miesiecy bez znaczej poprawy) Powtorzyc badanie?

2 Jezeli nie mam objawow ze strony polarmowego jest szansa, ze nietolerancje pokarmowe moga miec wplyw na moje objawy?

3 Neuropsychiatra stwierdzil, ze nawet jeśli nie czuję lęków, moga one byc gdzies gleboka we mnie i dlatego nagle mam objawy wg niej ,,NERWICY WEGETATYWNEJ’’. Co prawda kiedys bylem bardzo lękowy, jednak to minelo, oprocz tego, ze doslownie 90% czasu spedzam na szukaniu przyczyny mojego stanu zdrowia. Uwaza ze po pracy z paychoterapetka, moze sie okazac, ze jest ogrom nieswiadomie odczuwanych prze zemnie emocji i to powoduje moje objawy? Co o tym myslisz?

4 Mam wykrytą Candidę, znasz jakies sposoby jej leczenia oprocz diety i probiotykow?

5 Czego objawy z doświadczenia najbardziej ci to przypomina?

6 Przepraszam za spam, robiony w lekkiej ,,panice’’ i zagubieniu w szukaniu przyczyny

7 Od listpada bralem 300 mg magnezu dziennie. Od grudnia 300 mg magnezu + 5000iu d3. Raz zwiekszylem dawke d3 do 10000iu, mniej wiecej od wtedy mam nowe objawy.Wszystke suple odstawilem. Znalazlem w szafie 500mg wapnia z zaledwie 500ui d3. Czy na oko tak mala ilosc d3(lub wapnia) moglaby zaszkodzic, kupic czysty wapn bez d3?

8 Czy przed ewentualnym badaniem na tezyczke moge brac: Urydyne, Choline/inozytol, bcomplex, omega3, cysteine?

9 Czy jest mozliwec ze jakies suplementy, które bralem byly czyms zanieczyszone i po miesiacu dopiero zaczalem czuc skutki?

subzero

Wysłany: 2020-01-21, 19:34    

No tak trzeba wszystko porządkować, bo tommy001 zawraca każdemu forumowiczowi głowę.

Brain fog

Wysłany: 2020-01-22, 21:40    

Aktualnie dochodza powoli lęki. Objawy, ktore utrzymuja sie wiekszosc czasu to:
-pustka w glowie+problemy z pamiecia
-nerwobóle
-skakanie miesni
-budzenie w nocy
-obnizone libido

tomakin
Administrator

Wysłany: 2020-01-23, 10:16    

Brain fog napisał/a:

Dodatkowo 500mg magnez jednego dnia Chrom 200mcg, Tauryna 200mg, wapń 500mg, B1 50mg, Potas 1000mg, spowodowały przebudzanie się w nocy kilkadziesiąt razy.

Kolejny bardzo wyraźny objaw zaburzenia równowagi wapnia i magnezu na tle niedoboru magnezu. Przestań robić setkę badań i szukać dziesiątek chorób, zajmij się tym, na co już pięć różnych rzeczy wyraźnie wskazuje.

http://nerwica.vegie.pl/u...ru-magnezu.html

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

Brain fog

Wysłany: 2020-01-29, 15:53    

Okej, w takim razie z powrotem wdrażam do diety ten niewdzieczny pierwiastek

300 mg jonów magnezu dziennie rozbite na 3 porcje, wykluczenie nabiału, 100mg b6 przez 2 tygodnie i 10 dni regularnego opalania się na słońcu w styczniu powinno wystarczyć?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2020-02-01, 17:37    

nie wiem, gdzie w styczniu znajdziesz słońce z falą o częstotliwości prowokującej syntezę D3, no ale jak będziesz na wakacjach gdzieś pod równikiem to jasne.

Magnez, do tego wapń jeśli pojawią się objawy wybicia z komórek wapnia nadmiarem magnezu - bezsenność czy skakanie powieki.

tommy001 

Wysłany: 2020-02-03, 10:07    

Można na solarium się wybrać...

Brain fog

Wysłany: 2020-02-04, 10:19    

Lodz miala ferie wiec za granica sie opalalem bez ubran. Zalezy mi na szybkim uzupelnieniu magnezu bo niedobor zaburza moje funkcje poznawcze, a jestem w 2 liceum.

W jaki sposob zmaksymalizować przyswajanie magnezu oprocz tego opisanego na stronce?

Jest sens zwiekszac dawke az do biegunki i potem zmniejszyc odpowiednio, zeby nie wystepowala?

Czy wlaczenie kapieli magnezowych rownolegle do 300mg z tabletek dziennie pozwoli na szybsze przyswojenie?

Jestes w stanie pi razy drzwi powiedziec ile potrwa u mnie uzupelnienie przynajmniej by objawy zniknely?

W takim razie po 10 dniach opalania nie suplementowac d3, czy na wszelki wypadek vigantoletten 1000iu stosowac raz w tygodniu powiedzmy?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2020-02-06, 06:19    

2-3 miesiące powinny wystarczyć na uzupełnienie najcięższego niedoboru i znacznie poprawić stan.

Nadmiar zamiast zwiększyć, zmniejszy tempo, bo podczas rozwolnienia będziesz jeszcze dodatkowo ten magnez tracił.

Po prostu bierz go tyle, ile się da bez objawów negatywnych, równolegle uzupełniaj małymi dawkami wapń i D3, jak pojawią się objawy nadmiaru magnezu w stosunku do wapnia (skakanie powieki, bezsenność), na jakiś czas w ogóle zrezygnuj z magnezu i zwiększ wapń. Wszystko musisz "na oko". bo gdy jedna osoba musi brać coś przez 2 dni, druga musi przez 20, tego się nie da w żaden sposób przewidzieć i trzeba obserwować organizm, dostosowując dawkowanie.

Brain fog

Wysłany: 2020-02-07, 22:47    

Dzięki za odpowiedź

Czy przy takim niedoborze magnezu, na czas jego uzupelnienia mogę bezpiecznie brać leki przepisane niegdyś przez neurologa na poprawe sprawności umysłowej tj. Cogiton 5m(donapezil)?

Dzis rano go wziąłem i odczułem znaczną poprawę, jednak zastanawiam się czy rownolegle z d3 nie przyczynił się do wypłukania magnezu? W internecie nie znalazłem na ku temu przesłanek, ale może akurat wiesz coś na ten temat.

Dodatkowo gdzieś tam na forum mi mignęło, że masz bardzo pozytywne doświadczenie z Piracetamem. W jakich dawkach, u ciebie przynajmniej, dzialał najlepiej i czy wiesz w jaki sposób wpływa na mózg(różne źródła podają różne informacje) Pod jakim względem, kognitywnie najbardziej odczułeś poprawe? Jakiś nootropik zadziałał na ciebie lepiej od tego?

Brain fog

Wysłany: 2020-02-12, 13:06    

Czesc, magnez od 2 tyg uzupelniam, zapewne do konca roku jednak, zastanawiam sie czy wszystkie nowe objawy sa spowodowane jego niedoborem. Niedobor mam prawdoopobmie od samego poczatku moich problemow. Od tamtego czasu dosc dlugo go uzupelnialem wiec powinienem miec znacznie wyzszy poziom niz wtedy. Wtedy nie mialem tych objawow ktore wystepuja teraz tj. Parestezje/lekkie bole miejscowe w calym ciele, budzenie w nocy. Czy mozliwe ze suplementy i 1 lek-Donapezil dopiero po miesiacu zaczely wykazywac dlugotrwale skutki uboczne lub interakcje ewentualnie spiwodowac inne niedoboryi i sa przyczyna niektórych moich objawow?

Brain fog

Wysłany: 2020-02-13, 14:38    

Lista suplementow:

-D3 5000IU
-Cysteina 500mg
-B3 500mg
-Bcomplex
-Omega 3 2g
-Olej z wiesiołka 10ml
-Magnez 300mg
-Cynk 60mg
-Tyrozyna + żeńszeń + guarana