Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
nerwica lękowa
Autor Wiadomość
subzero

Wysłany: 2019-10-06, 03:27    

dziewczynamroku napisał/a:
Czy tomtom666 to również Pan? Dobra mniejsza z tym

W związku z tym, że tomakin złośliwie ignoruje to pytanie, ja odpowiem. Tak, tomtom666 to tomakin.

dziewczynamroku

Wysłany: 2019-10-07, 18:17    

Dzięki supzero, tak mi się wydawało. Poznałam po piśmie 😊

dziewczynamroku

Wysłany: 2019-10-07, 18:40    

Dzięki za odpowiedź, tak na dobrą sprawę to przez lata miałam stwierdzoną depresję lękową, później Kolejni twierdzili że to bardziej nerwica nie pasował im mój ubiór, makijaż i czerwone paznokcie później zostało na jednobiegunówce. Zwał jak zwał lęk i deprechę mam a tryptofan Kompletnie nie pomógł ani na deprecha ani na lęk ani na bezsenność co minimalnie było zauważalne to drobiwięcej siły ale też nie mam pewności że to po tym.

Mam prośbę, mógłby mi pan przybliżyć temat tauryny? Jak ona siema ma przy niskim ciśnieniu jakie Miewam, czy po prostu nie owali go jeszcze bardziej? I czy to prawda (Albo naczytałam się jakiś bzdur) że obniża poziom serotoniny ? Nie chciałabym popaść w jeszcze większą deprechę niż jestem. Z góry dzięki.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-10-10, 01:51    

Nie ma co przybliżać, po prostu według niektórych naukowców, niski poziom tauryny wiąże się z zaburzeniami nastroju i nerwicami. Trzeba wypróbować na sobie. Jeśli jest niedobór tauryny, to suplementacja wyreguluje też pewnie ciśnienie, jak nie ma - nic nie zrobi.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

dziewczynamroku

Wysłany: 2019-10-10, 08:00    

Dzięki
Czy tauryna obniża poziom serotoniny?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-10-11, 05:42    

Serotonina to skomplikowane zagadnienie, można mieć nadmiar we krwi i niedobór w mózgu, można mieć nadmiar w mózgu a jednocześnie objawy niedoboru, z uwagi na zaburzenia pracy receptorów. Co więcej, chociaż osoby z depresją mają często niedobór serotoniny, nerwicowcy miewają silny nadmiar.

Wklejam jeszcze raz co napisałem 2 strony temu:

1. Suplementacja omega 3 - to trwa długo, ale przynosi trwałe efekty, w badaniach wykrywano różnicę w samopoczuciu osób nawet kilkanaście lat po zakończeniu suplementacji
2. Testowanie innych supli ze stronki o nerwicy, takich jak chrom czy cynk
3. Relaksacja Jacobsona. To przynosi gigantyczną poprawę, warunek jest jeden - trzeba to naprawdę regularnie robić. Nie raz czy drugi, ale codziennie przez wiele miesięcy.
4. Ogarnięcie lekarza, który mógłby wykryć czy jest tam w organizmie coś, czego nie wykryły podstawowe badania.
5. Ogarnięcie terapeuty, który mógłby odpowiedzieć na pytanie, czy nie masz czegoś w życiu, co wywołuje gigantyczny stres i do czego sama przed sobą nie potrafisz się przyznać.

dziewczynamroku

Wysłany: 2019-10-11, 08:35    

Dziękuję za nie odpowiedź.

Czy tauryna obniża poziom serotoniny?

PS. Jeśli pan nie chce odpowiedzieć na moje pytanie proszę to napisać wprost a nie udzielać wy mijających odpowiedzi. A jeśli pan tego nie wie to proszę to napisać, żadna ujma nikt nie jest wszechwiedzący, chyba że miał pan jakieś własne odczucia po taurynie bo to pan jest testerem.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-10-11, 10:46    

Wyjaśniłem, czemu pytanie jest pozbawione sensu.

dziewczynamroku

Wysłany: 2019-10-11, 12:21    

To co dla pana jest pozbawione sensu dla innych może go mieć i na odwrót , nie jest pan obiektywny . Nie zauważyłam aby pan cokolwiek napisał mi o działaniu tauryny a o to prosiłam , napisał Pan tylko i wyłącznie to co pan uważał za słuszne " se Popróbuj se zobaczysz" bo na każdego działa inaczej.

subzero

Wysłany: 2019-10-11, 16:25    

dziewczynamroku: to jest problem z tomakinem, jak uważa, że jakieś pytanie bez sensu to nie chce odpowiedzieć. Mi tak samo nie chciał odpowiedzieć dawno temu na pytanie, czy glutaminian sodu szkodliwy czy nie (do dzisiaj nie wiem). Dzisiaj z kolei nie chce mi powiedzieć, czy kawa zdrowa czy nie.

dziewczynamroku

Wysłany: 2019-10-11, 17:59    

A no widzisz subzero więc może warto wymieniać się doświadczeniami jakie kto ma czasami mogą się okazać bardzo wartościowe w końcu też i po to chyba jest to forum, co do kawy i glutaminian sodu to pewnie wszystko w nadmiarze szkodzi ten glutaminian jest prawie wszędzie . A co najgorsze smakuje, a kawa przyjęte że pobudza ja znam osobę co Red Bull usypia, wiesz teraz jak się zaczyna sezon grzewczy to i wieczorne powietrze w nadmiarze szkodliwe, ale tak naprawdę w mniejszym lub większym stopniu Chemia jest wszędzie.

subzero

Wysłany: 2019-10-11, 20:13    

Ale o to chodzi, że wszelkie tezy o zdrowym żywieniu są bezwartościowe bez weryfikacji u tomakina.

dziewczynamroku

Wysłany: 2019-10-12, 07:13    

A czemu?

subzero

Wysłany: 2019-10-12, 14:28    

Bo tomakin jest dla mnie autorytetem.

dziewczynamroku

Wysłany: 2019-10-12, 15:53    

A może ktoś z państwa może się podzielić doświadczeniami z tauryną, bo pan tomakin się zaciął i przestał mnie widzieć . No cóż Każdy ma własne zaburzenia

Odpowiedz do tematu