Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
nerwica lękowa
Autor Wiadomość
dziewczynamroku

Wysłany: 2019-09-19, 14:16    

Czyli chce mi pan powiedzieć że objawy które miałam po D3 to sobie sama wymyśliłam bo się boję witaminy?????

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-09-20, 03:11    

Na to wygląda. To zresztą normalne u nerwicowców.

Chodzi tu też o to, że naprawdę dziwne są tak mocne objawy po 3000 IU, podczas gdy po spacerze na słońcu skóra potrafi wytworzyć 20 000 IU - i dziwnym trafem wtedy nie masz objawów, tylko gdy weźmiesz tabletkę.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

dziewczynamroku

Wysłany: 2019-09-21, 16:17    

A czy widział pan osobę która po wzięciu hydroksyzyny niewielkiej dawki dostała cholernego pobudzenia powiększone źrenica nieprzespana noc a Powinno być odwrotnie?

A może taką fakt ma tarczycę nadczynność ale pobraniu 2000 D3 łapie deprecha?

Albo taką która brała 2 gramy Omega 3 2000 jednostek D3 i 200 jonów magnezu i czuła stępienie Jakby się najadła psychotrop ów?

Dla mnie nie są dziwne moje objawy od samego początku mówię że wygląda to tak, że wywala z organizmu magnez punkt zaczepienia znaleźć przyczynę, ale to już jak złapać pana Boga za nogi, co więcej wiem że nie jestem w tym sama gdzieś już czytałam o chłopaku który miał jak ja, podobno skacząca powieka i mięśnie to sztandarowy objaw brania D3 a brak magnezu więc Czym różnię się od innych ? nie byłabym sobą i muszę to powiedzieć, pogratulować wsadził pan mnie i moje objawy do wora razem ze wszystkimi depresyjnymi nerwicowcami tak jak to robią lekarze, bo przecież mamy nierówno pod deklem więc często nie warto brać pod uwagę najdziwniejszych objawów A my to wszystko czujemy naprawdę szkoda że nikt nie wtrąca się w nasze posty bo przecież widać że po coś to ludzie czytają i pewnie nie robią tego z powodu rewelacyjnego samopoczucia, napiszę więcej niedługo na chwilę obecną muszę się ogarnąć po stracie psa, niejeden pewnie się u śmieje że to tylko pies.

TakNie

Wysłany: 2019-09-22, 12:10    

Suplementy suplementami, a ja jestem ciekaw jaki jest twój wskaźnik BMR, zapotrzebowanie kaloryczne, stosunek węglowodanów, białka i tłuszczy. Możesz sprawdzić swoje odżywianie na tym kalkulatorze? https://www.fabrykasily.p...e-utrzymac-wage

Jakich produktów unikasz?

dziewczynamroku

Wysłany: 2019-09-22, 21:20    

Jestem wszystkożerna najbardziej gotowane obiady, na bakier jestem z nabiałem mleko nie istnieje sery bardzo bardzo sporadycznie po prostu nie przepadam.

TakNie

Wysłany: 2019-09-24, 18:15    

Fajnie, ale wolał bym zobaczyć jakieś konkretne dane. Najlepiej jakbyś zrobiła listę produktów, które zjadłaś od poniedziałku do niedzieli w słupku, 1,2...7. Obok w np.1 wpisała ilość węglowodanów, białka, tłuszczy i suma kalorii. Tutaj masz kalkulator produktów https://potreningu.pl/calculators/calories a gdy je już podliczysz sprawdź na tym kalkulatorze, który podałem BMR https://www.fabrykasily.pl/bmr, czy ilość kalorii jest zbliżona i proporcje WBT w procentach też są przybliżone do wyniku BMR. Wtedy będzie można wykluczyć wpływ jedzenia i składników odżywczych, jakotako.

subzero

Wysłany: 2019-09-24, 18:38    

TakNIe: Bardzo proszę o nie odpowiadanie przed tomakinem. To robi tylko niepotrzebne zamieszanie.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-09-25, 13:37    

No i widzisz, tu jest problem. Bierzesz dawkę suplementu, którą masz W NORMALNYM OBIEDZIE i czujesz się jak po psychotropach. Ale jednocześnie jeśli zjesz identyczną ilość omega 3 i magnezu w normalnym posiłku, nic nie czujesz.

To forma przyjęcia omegi, to że bierzesz ją w tabletce jest przyczyną, oczekujesz jakiejś reakcji na tabletkę i sama ją sobie wywołujesz, nakręcając się wewnętrznie. Jakbyś zjadła nie 2 gramy omega 3, ale 6 gramów jedząc na obiad mały kawałek ryby, nic dziwnego byś nie poczuła. Zjadając 100 gramów pestek dyni, malutką torebkę, dostarczasz 3 razy tyle magnezu, co miałaś w tych tabletkach. I też nic po tym nie czujesz.

Wyżej napisałem, co powinnaś zrobić. Nie szukaj już przyczyn w magnezie.

dziewczynamroku

Wysłany: 2019-10-03, 20:04    

Witam chyba już sama nie wiem od czego zacząć, chyba od tego że nie dam sobie wmówić że świruje po wzięciu tabletki wiele razy pisałam panu że pierwsze były objawy a później wertowanie internetu Szukając skutków ubocznych D3 teraz znowu Biorę od jakiegoś czasu z niewielką ilością magnezu i zobaczymy co będzie zawsze zaznaczyłam że mógł plątać coś lamotrix. A może było mało potasu któż to wie? Nie mogę pozwolić sobie na to aby pan pisał że moje objawy wywołuje tabletka 3000 jednostek D3 bo tak się nie dzieje po jednej tabletce. omega-3 też biorę od miesiąca wiele razy do nich podchodziłam i nic się złego nie działo te trzy przykłady które napisałam nie były o mnie chodziło mi o to że każdy jest inny i inaczej na wszystko reaguje, tak to mój mąż po koktajlu D3 magnezu i Omegi pytał czy nie daję mu przypadkiem jakichś psychotropów, chciałam tylko poprawić jego samopoczucie ale nieźle go rozrzedziłam z głupiego strupka potrafiło się sączyć pół godziny, ale wracam do siebie pierwsze Pan pisał że objawy po D3 na coś wskazują i że sama sobie wkręcam nerwicę teraz na odwrót od samego początku pisałam że nawet jak miałam D3 nienajgorszy poziom to też nie czułam się dobrze i nie wiązał am swoich objawów z magnezem czy też lekkim niedoborem D3 Tak więc myślę że to już zostawmy w spokoju. Parę słów co powiedziała doktor po próbie tężyczkowej, że moje objawy to Wypisz wymaluj tężyczka utajona ( i że mięśnie napięte mam) która nie wychodzi ale z takimi objawami jak moje po braniu witaminy D3 już się spotkała i nie wie co to może być. Mogą to być jakieś choroby autoimmunologiczne gdzie rodziła by od razu dziesięciu endokrynologów albo po prostu zwykły nawał stresu który wypłukuje magnez. No cóż ta pani doktor też przyznała się że często nie radzi sobie z pacjentami z tężyczką korzysta z pomocy psychiatrów plus psychotropy niestety realia.

Pisze pan spacer w słońcu nie nie, to nie moja bajka nie przepadam y za sobą lepiej nocą, zawsze go unikałm chyba że musiałam. A jak się człowiek czuje tak jak ja unika go jeszcze bardziej

Zauważył pan Ile jest osób u których samopoczucie jest zależne od rytmu okołodobowego lub pór roku? Co tu gra skrzypce serotonina?

Aha doktor też jak pan zwróciła uwagę na niski potas z tym że on się ładnie podniósł na 4, 41 z 3,93 nie wiem może skończyły się upały i przestał uciekać z potem bo 3 litry soku pomidorowego chyba niewiele dały, a magnez na suplach wynosił 23,90 a po dwóch tygodniach bez supli 24,50 na chwilę obecną moje samopoczucie się bimba. Przez tydzień czasu było na tyle lepiej że nawet tu nie zaglądałam potem znowu gorzej tydzień przewyłam bo było mi źle i smutno i znowu lepiej wszystko jest tylko słabsze że nawet dało by się już tak żyć i przyjdzie wiosna i pozamiatane

Chrom kiedyś przerabiałam na wiosnę cynk wiele rzeczy ale też wiele rzeczy jeszcze zostało, kiedyś pytałam ale pan mi nie odpowiedział być może za dużo tego było, Więc ponawiam bo nie wiem czy jest sens znowu to brać. Czy po 40 dniach brania tryptofanu powinnam już coś odczuć na lepiej? Bo Nie odczułam nic

Czy tomtom666 to również Pan? Tam też są ludziska którzy nie tylko chwalą D3

Przespanej nocy życzę

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-10-04, 01:51    

Jak pisałem, w jednym obiedzie potrafi być więcej omega 3, więc jeśli ktoś ma takie objawy po tabletkach, będzie też miał po zjedzeniu ryby na obiad. Jeśli nie ma, to znaczy że tabletki też fizycznie nie mają prawa wywołać żadnych objawów.

Podobnie praktycznie wszystkie inne rzeczy, na które "reagujesz" - tej reakcji nie ma, jeśli je zjesz nie wiedząc o tym, a jesz je regularnie. Pojawia się tylko wtedy, gdy masz świadomość, że zjadłaś tabletkę i podświadomie oczekujesz, że coś się stanie. Jeśli dokładnie to samo zjesz w formie zwykłego obiadu, wszystko jest OK.

Są dwie opcje, albo reakcja na tabletki jest nerwicą, albo też mamy do czynienia z jakąś chorobą, tak jak to powiedziała lekarka przy próbie tężyczkowej. Chorobę trzeba zdiagnozować i leczyć, ale nie zrobisz tego przez forum internetowe.

Ja stawiam na nerwicę, jeśli jednak wierzysz, że to choroba - szukaj lekarza, który ją zdiagnozuje. Jeśli naprawdę wierzysz, że to nie są objawy nerwicy wynikające z oczekiwania na reakcję po tabletce, badaj się dalej - możesz sprawdzić wszystkie metabolity witaminy D3, możesz próbować oznaczać poziomy elektrolitów wewnątrzkomórkowo, wydasz mnóstwo kasy, no ale skoro wierzysz, że jest tam jakaś choroba inna niż nerwica...

dziewczynamroku

Wysłany: 2019-10-04, 08:10    

A dzień dobry. Widzę że pan jest uparty bardziej ode mnie, kompletnie nie rozumiem dlaczego pan próbuje mi wmówić coś czego nie mam, czuję tak jak gdyby pan czytał moje posty bez zrozumienia tylko leciał jakimś własnym schematem.
Od samego początku twierdzę że ja po prostu mam nerwicę lękową i szukam bardziej wspomagaczy które z łagodzą objawy, jak wiemy wachlarz objawów jest bardzo szeroki od lat nie panikuję Tylko Biorę to na klatę choć fakt niektóre jak przyduszanie w gardle są cholernie nieprzyjemna. Nie jestem też typem człowieka co z byle pierdołą lata po lekarzach. Zresztą pisałam już o tym wcześniej nie mam najmniejszego zamiaru latać po lekarzach i szukać cholera wie czego..., a doktor przecież musiała coś mi powiedzieć choć Była bardzo zdziwiona jak zobaczyła listę leków którą przerobiłam

Czemu nie odpowiedział pan na moje pytania??? Już kiedyś pisałam że nie jestem na forum po to aby pan zdiagnozował u mnie jakąś chorobę tylko po to aby się dowiedzieć z wiarygodnych źródeł czego mogę się spodziewać poniektórych suplach wszelkiego za i przeciw bo pan jest obcykany w tym temacie.

dziewczynamroku

Wysłany: 2019-10-04, 08:29    

TakNie dzięki za pomoc w dotarciu No to forum .Wiesz podobno tak się mówi jesteś tym co jesz .Nie wiem czy ty coś w tym kierunku diet, kalorii i tak dalej już nawet zaczęłam coś pisać później przyszło złe samopoczucie no i co i pauza w kartce bo przez cały dzień nie zjesz nic. Kropkę nad i postawił pies który wziął do poczytania kartkę z rozpiska jaki receptę tyle dobrze że te leki można kupić bez recepty, wiesz to za długo trwa a bym się zastanawiała że to od jedzenia. Mierzę 161 cm ważę 77 kg jak będę żreć dalej tak orzechy to przytyję potem schudnę i tak co jesień, nadwaga jest, ale jest na czym siedzieć, czym oddychać, domek po dziecku rozepchany. Nie ma tragedii

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-10-05, 00:45    

Odpowiedziałem - objawem ubocznym witaminy D3 może być tężyczka. Nie miałaś tężyczki. Jeśli jednak reagujesz na witaminę D3, to musisz być na coś chora poza nerwicą i prawdopodobnie ta właśnie choroba wywołuje nerwicę jako objaw. Nikt zdrowy tak nie reaguje.

Chyba, że nie reagujesz na D3 tylko na sam fakt łyknięcia tabletki.

dziewczynamroku

Wysłany: 2019-10-05, 16:14    

Dzięki, ale chodziło mi o pytanie w związku z tryptofanem. Czy biorąc go wiosną przez 40 dni od 500 mg do 2 g powinnam już zauważyć jakieś efekty a nie poczułam nic, czy to za krótko w związku z tym czy próbować drugi raz?

Czy tomtom666 to również Pan? Dobra mniejsza z tym

Wie pan łykając jakąkolwiek tabletkę na jakąkolwiek dolegliwość to raczej człowiek oczekuje pozytywnych efektów i tak właśnie mam.

Miłego weekendu życzę.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-10-06, 02:21    

Tryptofanu w ogóle nie polecam ludziom z nerwicą lękową, chyba że jako "ostatnią szansę", gdy nic innego nie zadziała. Jeśli miałby zadziałać, efekty byłyby widoczne już po tygodniu. Jest bardzo dobry, ale przy bezsenności i depresji.

W jednym z postów wyżej wypisałem, co jeszcze możesz zrobić, a jeśli chcesz diagnozować przyczynę problemów po D3, pytaj już o to lekarzy. Ja znam tylko dwie, jedną wykluczyliśmy badaniami, co do drugiej utrzymujesz, że to nie to. Jeśli faktycznie jest pogorszenie po suplementacji, to znaczy, że masz jakąś konkretną chorobę i ją powinnaś diagnozować. NIKT zdrowy nie ma takiego pogorszenia.

Odpowiedz do tematu