Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
nerwica lękowa
Autor Wiadomość
tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-09-05, 11:36    

psychotropy nikomu nie wyleczyły tężyczki, podaje się je tylko po to, żeby pacjent lepiej się czuł, ot, taki mózgotrzep żeby człowiek nie myślał.

jeśli tężyczkę masz wywołaną zaburzeniami poziomu elektrolitów wywołanymi suplementacją, to nie ma sensu zaprzestawanie suplementacji - w końcu chodzi o to żeby wykryć, czy te tabletki wywołały tężyczkę. Z drugiej strony, podejrzewamy, że wywołała ją D3 a przeciwdziała jej magnez, czyli jeśli odstawisz teraz D3 a będziesz cały czas brać magnez, do badania możesz go uzupełnić i wyjdzie fałszywy wynik.

Nie bierz w ogóle D3, tylko magnez i ewentualnie potas, ale to najlepiej już po próbie tężyczkowej.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

dziewczynamroku

Wysłany: 2019-09-05, 21:42    

Dzięki za odpowiedź. Przepraszam ale nie rozumiem, co ja mam teraz zrobić z suplementacją? Skakać mi wszystko przestało tylko dygotka wewnętrzna i doszło cholerne zmęczenie takie niedopokonania, cokolwiek ogarniam dopiero późnym popołudniem norma o tej porze roku. Ostatnio zrobiłam sobie 2 dni przerwy z magnezem na trzeci dzień po jedzeniu nie wyrabiam z bólem brzucha na czwarty wzięłam tylko 100 mg magnezu i spokój, fakt apetyt to mi ostatnio nie dopisuje po prostu czuję jak zmiata deprecha, jeśli będzie jak od lat to niedługo popuści. A więc do rzeczy w takiej sytuacji jak teraz to ile przed badaniem mam niczego nie brać? A może w ogóle teraz nie powinnam wykonywać tego badania dostęp tylko na prywatne. Też już chcę żeby coś w końcu ruszyło w którymś kierunku to moje samopoczucie bo tylko czas mi ucieka i nie posuwam się nic do przodu, witamin b ani omeg też przed badaniem nie mogę?

dziewczynamroku

Wysłany: 2019-09-06, 08:29    

W sumie to powiem panu tak przez około 2 tygodnie nie faszerował am się nie wiadomo jakimi dawkami magnezu brałam 400 350 i do tego 1000 jednostek 500 jednostek skakałam po prostu witaminy D3 nie faszerował się samym magnezem ostatnio odstawiłam wszystko I od dwóch dni Zaczęłam brać witaminy B 50 i Omegi Więc w takiej sytuacji może jednak robić tą tężyczkę kijowo trochę że z badaniem jestem umówiona na telefon bo nie wiadomo kiedy doktor będzie

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-09-10, 01:34    

Rób próbę tężyczkową, będzie wiadomo.

Naprawdę ciężko doradzać z suplementacją, bo nie wiemy czy na pewno masz ten niedobór. Objawy się niby zgadzają, ale takie same objawy daje wiele innych chorób.

Bierz 200-300 mg jonów magnezu dziennie, rozbite na porcje, nie więcej. Ale bierz regularnie. Do tego omegi, one na pewno nie zaszkodzą.

Jeśli to jest niedobór magnezu, to powoli, powoli będzie coraz lepiej.

dziewczynamroku

Wysłany: 2019-09-10, 08:21    

Dzięki za odpowiedź A no zrobię próbę dla własnej wiedzy ale czysta bez supli wtedy będzie widać Co kombinuje D3 w moim organizmie. Humor się ładnie poprawia (byle do kolejnego okresu) przyznam, że nie wiąże przyszłości z magnezem, tak czy siak przez te 5 lat jakoś bym go dostarczyła No ale zobaczymy. Spać nie mogę nocami ale widzę że nie jestem z tym sama 🙄 ? A jak pan się czuję?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-09-11, 02:06    

A ja sobie w nocy gram na pianinie - cyfrowym, żeby sąsiadów nie budzić.

Jest sporo chorób i przypadłości, które sprawiają, że magnezu nie przyswoi się pomimo suplementacji. Mogłaś przez te 5 lat jednak go nie uzupełnić, zwłaszcza że brałaś bardzo nieregularnie. Ale fakt, nawet jeśli to jest niedobór, musi być jakiś powód dla którego przez kilka lat ten niedobór nie znikł.

Kilka dni przed próbą weź witaminę D3, tylko nie jakoś bardzo dużo. Jeśli ona powoduje nasilenie objawów, to będzie chyba strzał w dobrym kierunku.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-09-11, 02:55    

A, jeśli pytasz jak moja nerwica - ze stanu, gdy nie byłem w stanie wyjść z domu i codziennie miałem silne ataki paniki, wyszedłem w zasadzie całkowicie. Ataku lękowego nie miałem od kilku lat, ostatni w 2012 (sprawdziłem datę na zdjęciach z tego spotkania), gdy pojechałem 120 km samochodem, wcześniej nie byłem w stanie przejechać 2 przystanków autobusem. Dalej odczuwam silny dyskomfort gdy mam gdzieś dalej jechać i to pewnie zostanie mi do końca życia, pewnie mógłbym to przepracować, zmuszając się do dalszych wyjazdów i łącząc je z przyjemnymi bodźcami, ale to jest po prostu zbyt czasochłonne, by chciało mi się tym zajmować.

dziewczynamroku

Wysłany: 2019-09-11, 11:43    

To ja " dla Elizy" poproszę. Myślę że nie ma na świecie człowieka który by nie walczył z jakimiś własnymi demonami. Spytać mogę pan nie musi odpowiedzieć, z jakim rocznikiem mam przyjemność?

To teraz druga część bajki, nie nie magnez to ja brałam bardzo regularnie z małymi przerwami no jakieś badania, kombinował am z różnymi dawkami lecz bez skutku, a 2 lata temu zaczęłam przygodę z d3 No i zobaczyłam jak jest do dupy gdy ją dołączyła, ale nie miałam takiej jazdy jak w tym roku w lipcu po dołączeniu wapnia. w. W słoneczko Nie bardzo wierzę , były lata gdzie stałam w polu 6 dni w tygodniu po cały dzień , opalona pięknie a poziom D3 i tak był niewystarczający, to samo u męża I młodej, no do dobra my trochę tkanki tłuszczowej ale dziecko ? Później dostałam zakaz wjazdu na słońce od dermatologa, pięknie popękane naczynka do których mam tendencję i płaskie słoneczne brodawki które ładnie się plenią mimo corocznego zamrażania . A teraz do sedna sprawy czy nie lepiej być po prostu naturalnie czysta bez supli do badania wtedy zobaczymy czy mam tężyczkę z niedoboru magnezu czy nie. Po co sztucznie wywoływać ją D3 skoro reakcje po tej witaminie już znamy na własne życzenie trochę fałszować wynik i co później???

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-09-11, 16:19    

Czekaj czekaj, masz brodawki które nie poddają się wymrażaniu? To byłby bardzo wyraźny ślad. Pytanie tylko, czy to naprawdę brodawki, czy jakieś zmiany związane ze słońcem (rogowacenie czy coś), ale tych zmian się nie wymraża.

Z D3 chodzi przede wszystkim o to, żeby odkryć, czy faktycznie reagujesz na witaminę, czy może to kolejny objaw nerwicy i miałabyś taki sam, jakby to było placebo.

A jestem po 40.

dziewczynamroku

Wysłany: 2019-09-12, 13:59    

Te brodawki poddają się zamrażaniu tylko w innych miejscach sypią się nowe, to są takie maleństwa które Wkurzają mnie bardziej estetycznie i w dotyku, sami podobno je sobie przenosimy przez choćby drapanie, zostawmy je w spokoju. Zwał jak zwał słoneczne, starcze ale takie określenie w naszym wieku to chyba sobie wypraszamy prawda!? 😉

Wrrr Chyba zacznę tupać nogami. Wyrąbię sobie D3 tężyczkę a później powiem do lekarza sama sobie ją Wywołałam i ciekawe kto mnie wtedy poprowadzi z leczeniem to raz, a dwa biorąc D3 przez pół roku zaczęłam się zastanawiać dlaczego nie jest lepiej tylko gorzej i później dopiero doszłam że po D3może tak być, znalazłam parę osób na necie Co czuli się podobnie , wczoraj po gadałam ze znajomą która miała wynik D3 19 jak podniosła do 39 czuła się podobnie jak ja i powiedziała że woli mieć niedobór niż czuć się tak dalej. Nie jestem jakimś wyjątkiem ale na litość boską proszę niech pan przestanie mnie już odbierać za taką osobę która po przeczytaniu ulotki ma wszystkie skutki uboczne... Teraz złapałam porządnego ogra pan też go ma???

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-09-13, 01:21    

Jeśli ktoś ma po d3 takie objawy, to jest to wyraźny sygnał pozwalający znaleźć przyczynę. Ale połowa nerwicowców ma objawy nie dlatego, że reagują na lek, tylko dlatego, że boją się leku i to wywołuje u nich ataki paniki.

Z brodawkami chodzi o to, czy są to faktycznie brodawki - zmiany skórne wywołane wirusem brodawczaka ludzkiego, czy jakieś inne zmiany które ktoś sobie gdzieś tam nazwał brodawkami i tak się przyjęło na nie mówić. Lekarza zapytaj, jak nie jesteś pewna. Obecność dużych rzutów wirusa brodawczaka to też bardzo wyraźny sygnał.

dziewczynamroku

Wysłany: 2019-09-17, 17:45    

Witam. Właśnie przed chwilą dostałam telefon że jutro mam badania emg tak więc zd3 nie mam za bardzo czasu kombinować. A co do brodawek to są bardziej łojotokowe, często się mówi zmiany starcze, to nie są jakieś rzuty, po trzech latach przybyło mi bodajże cztery maleństwa, tak jak mówiłam drażnią mnie bo wyczuwa się je pod palcami i robię to w celach estetycznych. Skoro można się tego pozbyć bez inwazyjnie to po co hodować coś na skórze.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-09-18, 02:43    

pewnie wystarczyłoby kilka tysięcy IU wziąć kilkanaście godzin przed badaniem.

dziewczynamroku

Wysłany: 2019-09-18, 20:39    

Próba ujemna Przepraszam ale nie wy krzesze z siebie nic więcej czuję się cholernie zrezygnowana

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-09-19, 06:15    

Czyli objawy zapewne nie biorą się z niedoboru magnezu, co więcej, ich obecność po witaminie D3 najprawdopodobniej miała przyczynę wyłącznie nerwicową - bo D3 jedyne, co może wywołać, to właśnie tężyczkę utajoną. Bardzo prawdopodobne, że w ogóle nie masz niedoboru magnezu. Za genezą nerwicową przemawia też fakt, że czułaś pogorszenie po lizynie, co w ogóle jest niemożliwe. Innymi słowy, D3 najprawdopodobniej nic kompletnie nie zmieniała, ale bałaś się reakcji na nią, a to co czułaś to własnie ten strach.

No cóż, zostało kilka rzeczy.

1. Suplementacja omega 3 - to trwa długo, ale przynosi trwałe efekty, w badaniach wykrywano różnicę w samopoczuciu osób nawet kilkanaście lat po zakończeniu suplementacji
2. Testowanie innych supli ze stronki o nerwicy, takich jak chrom czy cynk
3. Relaksacja Jacobsona. To przynosi gigantyczną poprawę, warunek jest jeden - trzeba to naprawdę regularnie robić. Nie raz czy drugi, ale codziennie przez wiele miesięcy.
4. Ogarnięcie lekarza, który mógłby wykryć czy jest tam w organizmie coś, czego nie wykryły podstawowe badania.
5. Ogarnięcie terapeuty, który mógłby odpowiedzieć na pytanie, czy nie masz czegoś w życiu, co wywołuje gigantyczny stres i do czego sama przed sobą nie potrafisz się przyznać.

Odpowiedz do tematu