Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Jak dr Mercola leczy niedoczynność tarczycy
Autor Wiadomość
dzosz

Wysłany: 2019-07-17, 19:03    

ferrytryna 277,60 [30,00-400,00] badanie z tego roku.
b12 235,70 [191-663] badanie z 2015 suplementuje 1000mcg cyjanokobalamina

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-07-22, 07:41    

No i git, te rzeczy można wykluczyć.

Bierz ten olimp dla sportowców, nie bierz żadnego innego jodu, jedz tyle, żeby nie mieć niedowagi, uzupełnij cynk, jest szansa, że tarczyca się wyreguluje.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

dzosz

Wysłany: 2019-09-11, 18:38    

No i dalej nic TSH =4,62 norma 0,20-4,20 zmniejszyłem jod do 200mcg, selen 220mcg. Dalej też biorę euthrox, bo nie ma co odstawiać, bo tylko moje objawy pogorszy.

Zbadałem też b12=294 [180-914], czyli nic się nie podniosła. Chyba trzeba kupić metylokabalaminę

Teraz jest pytanie czy jednak brać większe ilości jodu. Wiem, że niektórzy biorą 20mg. Może by tak dawka dmuchła w tą tarczycę i się trybiki, zaczęły szybciej kręcić.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-09-12, 02:23    

nie istnieją badania, które potwierdzają sensowność brania takich wysokich dawek jodu.

200 mcg jodu może podwyższać TSH, zamiast obniżać, bo to za dużo. Jod w zbyt dużych dawkach hamuje tarczycę, zamiast ją pobudzać. Co się stanie przy gigantycznych dawkach - nikt nie wie, bo nikt tego nie zbadał.

B12 każda przyswaja się tak samo, zwiększ dawkę cyjano i to tak dziesięciokrotnie, czyli 2 razy dziennie 5000 mcg. Akurat przy B12, gdy jest niedobór czy w ogóle obniżony poziom, tylko naprawdę duże dawki doustnej mają sens.

I jeszcze raz powtarzam, jeśli masz mocną niedowagę wynikającą z głodzenia się, to TSH MUSI być podwyższone - ono rośnie przy stanach niedożywienia, niezależnie od stanu tarczycy jako takiej. Może leczysz nie to, co trzeba? Może zwróć uwagę na dietę, albo poszukaj przyczyny. dla której się głodzisz, może to coś w głowie, a może coś w organizmie.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

Odpowiedz do tematu