Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Problem z magnezem?
Autor Wiadomość
KimdzonUn

Wysłany: 2019-08-01, 20:13    

I jeszcze jedno pytanie jak mogę, kiedyś próbowałem stosować urdynę i cdp-cholinę w celu upregulacji receptorów dopaminowych ale ciągle po tym łapały mnie silne stany depresyjne (po kilku dniach stosowania). Czym to może być spowodowane? bo kiedyś mi się przypomina że pisałeś coś o inozytolu. Próbowałem samą cdp-cholinę jak i samą urydynę i taki sam efekt.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-08-02, 03:32    

Z hormonami to nie jest takie proste, to jest kilkadziesiąt zależnych od siebie mechanizmów, zmienia się poziom jednego, wpłynie na piętnaście innych. Nie można powiedzieć "mam za dużo tego i tego, objawy będą takie i takie". Bo może to, że na przykład masz za wysoką prolaktynę wynika ze złej pracy tarczycy? A ta z kolei będzie całkiem zdrowa, ale rozwalona przysadka będzie nią źle kierować? To są bardzo skomplikowane sprawy i wolę nawet nie próbować tego dotykać.

Co do choliny i inozytolu - owszem, jest taka zależność (a w każdym razie kiedyś czytałem, że jest), ale już nie pamiętam dokładnie o co tam chodziło, czy wyciągnąłem to z jakiegoś badania, czy po prostu ludzie na forum coś pisali o swoich doświadczeniach. Nadmiar choliny w stosunku do inozytolu w diecie powodował stany depresyjne.

Ale jakim cudem urydyna mogła takie coś wywołać, nie mam pojęcia.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

Odpowiedz do tematu