Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Jak dr Mercola leczy niedoczynność tarczycy
Autor Wiadomość
tomakin
Administrator

Wysłany: 2013-09-17, 00:51    

temat dotyczył niedoczynności i tego, co robi z nią dr Mercola, ta kobieta wcięła się z dzieckiem i zrobiła offtop :D

powiem wprost - z tego CO pisała, a zwłaszcza JAK pisała można wywnioskować, że była po prostu chora umysłowo. I nie ma znaczenia, czy chora umysłowo matka jest weganką, je "normalnie" czy odżywia się jak Eskimos. Sam jestem bardzo mocno zaangażowany w ruchy prowege (jestem adminem całej organizacji Viva) i kto jak kto, ale ja pierwszy roztrąbiłbym sprawę na cały kraj, gdyby ktoś chciał zabrać dziecko z powodu diety wege. Mogę się jednak założyć o bardzo dużą kasę, że to nie o dietę chodziło, a matka jedynie nią się zasłaniała - tak, jak grubasy zasłaniaja się "typem metabolicznym".

I jeszcze wracając do grubasów - są różnice w tym, gdzie się tłuszcz odkłada, są różnice (niewielkie bo niewielkie ale są) w tym, ile kto spala, owszem, to z jakiego źródła są kalorie ma pewne znaczenie - ale są to różnice minimalne. Grubas zjada 4000 kcal dziennie i się nie rusza. Owszem, to geny decydują czy ktoś znajdzie w sobie chęć do ruszania się i czy znajdzie w sobie silną wolę, ale - wszystko tak naprawdę sprowadza się właśnie do tego. Do woli. I nikogo nie powinno interesować, że ktoś ma "genetycznie słabą wolę". Ktoś może być genetycznie leniwy i nie chce mu się pracować - ale nie dostanie za darmo pieniędzy. Ktoś może genetycznie czuć pociąg seksualny do małych dzieci - ale nie zostanie z tego powodu uniewinniony w sądzie. I to, że ktoś genetycznie jest leniem i obżartuchem nie znaczy, że jego nadwaga jest usprawiedliwiona. Nie jest.

(aha, trzeba też oczywiście jeszcze raz podkreślić, że NIE istnieje "typ metaboliczny" który będzie chorował na diecie wege, to jest już taka piramidalna bzdura że zęby bolą jak się to czyta, ktoś chce wpieprzać mięcho niech wpieprza, no trudno, jego sumienie, ale jak zaczyna pieprzyć o tym, że robi to bo inaczej zachoruje, mam ochotę mu w zęby przygrzać, bo to już pierdolony szczyt hipokryzji)

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

Olala

Wysłany: 2013-09-17, 12:41    

Naprawdę nie wiem, z czego wnioskujesz, że kobieta jest chora umysłowo. Bardzo daleko idący wniosek, bez szczególnych podstaw. Dzieci odbiera się za różne bzdury często według widzimisię urzędnika. A dopiero po jakimś czasie sprawa ląduje w sądzie.
Dziecko jest chorowite a Ty mówisz, że to nienormalne? No serio, to ja wnioskuję, że kontaktu z dziećmi to Ty nie masz za wiele :)

tomakin
Administrator

Wysłany: 2013-09-17, 14:08    

za to mam kontakt z dorosłymi, ta kobieta normalna nie jest. I nie ja jeden to zauważyłem.

dzosz

Wysłany: 2018-05-03, 16:05    

Czyli jak biorę Euthyrox 25 od około 5 lat to już nic nie zrobię. Ostatnie badanie TSH=6,9 mimo brania hormonów,Jodid 200 i selen 110ug. Również uważam, że mój przypadek niedoczynności tarczycy, zaczął się od nerwicy, która trawa nadal od 10 lat, ale mądrzy lekarze nie połączyli tego faktu i kazali brać hormon.
Powinienem zwiększyć ilość jodu, czy to już nic nie pomoże? Jest jeszcze u mnie szansa odstawienia sztucznych hormonów?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-05-06, 02:00    

Jest jeszcze szansa, że tarczyca padła z innego powodu - wysiada gdy jest niski poziom żelaza, ma tez na nią wpływ witamina D3. Sprawdź poziom ferrytyny, uzupełnij D3 jeśli unikałeś słońca, a tarczyca to po prostu sprawdź w badaniu USG czy ją w ogóle jeszcze masz. Jak masz, to na pewno można spróbować ją "rozbudzić".

dzosz

Wysłany: 2019-06-22, 17:23    

Witaj. USG tarczycy miał wykonywane w 2015r
wymiary i objętość prawego płata: 17 mm x 18 mm x 43 mm → 6.579 ml
wymiary i objętość lewego płata: 21 mm x 18 mm x 42 mm → 7.938 ml
objętość całej tarczycy: 14.517 ml norma od 15 do 25

ferrytryna 277,60 [30,00-400,00]. Ostatnie badanie TSH 5,330 [0,27-4,20], witaminę d suplementowałem 3000 UI. Przed badanie tsh brałem 200mcg jodu, obecnie 400 i selen 220mcg i dalej Euthyrox 25 w tej samej dawce od 5 lat.

Jakie dawki tego jodu powinienem brać i czy będę go musiał zażywać również do końca życia. Najgorsze, że mimo tsh=5,3 jestem nerwowy, nie mogę spać, pocę się na cały ciele, a kończyny zimne. Dodatkowo przy takim tsh z koncentracją i pamięcią czuję się jak debil, więc coś muszę z tym w końcu zrobić. Tarczyca mogła też paść, bo przez dłuższy czas ważyłem 56kg przy 184cm wzrostu i wysoki kortyzol przy nerwicy, która powodowała brak apetytu również teraz, ale waga już 66kg.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-06-25, 03:27    

Tam coś jest mocno nie tak i powinien się temu przyjrzeć jakiś lekarz, dokładniej zbadać inne hormony, czy przypadkiem coś innego nie jest popsute.

Co do jodu, jak nie ma przeciwwskazań, to bierze się 150 mcg, a nie 400. Takie dawki jakie bierzesz tylko pogłębią problemy związane z niedoczynnością, zamiast im zapobiegać.

dzosz

Wysłany: 2019-06-26, 17:06    

Byłem u lekarza i diagnoza jest postawiona subkliniczna niedoczynność tarczycy. Idąc do lekarza chcą tylko zwiększyć ilość Euthroxu, a ja chciałbym go odstawić, bo uważam, że lekarz się pomylił przepisują lek. Ponieważ na jednej stronie prowadzonej przez endokrynologa wyraźnie pisze, że takie stany jak głodzenie, stany psychiatryczne - moja nerwica, stany lękowe, nawet leki nie pomagają - powyższe stany naśladują niedoczynność a maskują nadczynność tarczycy.
Chciałbym się dowiedzieć, czy znasz kogoś komu się udało odstawić hormon. Zaskoczyłeś mnie też dawką jodu. O ile pamiętam brałeś dużo więcej.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-06-28, 20:32    

Brałem, ale ja ogólnie dużo na sobie eksperymentowałem. Nikomu nie będę polecał dawek do eksperymentowania na sobie, chcesz się wyleczyć, a nie bawić swoim zdrowiem.

Nie wiadomo z tego opisu badania, czy masz hashimoto czy nie, jeśli masz, jod może przyspieszyć rozwój choroby. Co byś nie zrobił, bierz osłonowo spore dawki selenu.

dzosz

Wysłany: 2019-06-30, 15:35    

W poprzednim poście interesowało Cię tylko czy mam tarczycę więc podałem tylko rozmiary. Dalszy opis: tarczyca położona w obrębie szyi, nie powiększona. Miąższ o prawidłowej echogeniczności, obrysy gładkie, torebka dobrze widoczna.

Przeciwciała anty-TPO <5 [0,00 34,00]

Interesuję mnie tylko czy wiesz jak pobudzić tarczycę i czy się jeszcze uda to u mnie zrobić jak już tyle lat biorę Euthyrox. Lekarz przepisał hormon przy takim samym wyniku jak teraz, gdzie TSH było coś ponad 5, a ostatnie badanie Tsh=5,3, a leczę się 6 lat, a tarczyca cały czas chcę być na tej wartości.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-07-01, 15:56    

Po prostu jak odstawisz hormony i jednocześnie będzie dość jodu i selenu w organizmie, to powinna zacząć pracować sama z siebie.

Pytanie tylko, czy możesz bezpiecznie odstawić hormony - tu odpowiedzieć może tylko lekarz, który prowadzi terapię.

dzosz

Wysłany: 2019-07-07, 18:40    

Znasz kogoś kto odstawił hormon ?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-07-10, 02:59    

A co za różnica, czy ja kogoś znam? Każdy przypadek jest inny, jedna osoba musi, drugiej nie wolno.

dzosz

Wysłany: 2019-07-10, 16:15    

Po prosty pytam wiarygodne źródło, czy to możliwe. Bo ja próbuje i nic nie wychodzi. Tsh nie chcę spaść poniżej 4. Bo ja to chciałem przeprowadzić to tak, że tsh spada do 4, ja zmniejszam dawkę euthyroxu do 12,5. Znowu kontroluję tsh itd.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-07-11, 01:18    

Zmniejsz dawkę jodu do normalnego zapotrzebowania, bo dawki jakie bierzesz (brałeś?) hamują pracę tarczycy, zamiast pobudzać, bierz osłonowo selen. Możesz też bor, który podobno (podkreślam, podobno) może regulować pracę tarczycy. Jak nie ruszy, to znaczy że nie ruszy. Suplementacja pomaga tylko osobom, u których niedoczynność jest wywołana niedoborem jodu.

Przy okazji, badałeś poziom ferrytyny? Przy bardzo niskim poziomie, TSH będzie podniesione pomimo dobrej pracy tarczycy.

Kolejna rzecz, jeśli masz niedowagę, również TSH będzie podniesione.

Ogólnie, jeśli miałeś tak silną niedowagę, to nawet po uzupełnieniu kilogramów, dalej możesz mieć braki kilku ważnych substancji - ale naprawdę ciężko ocenić, czego. Z badań możesz określić tylko ferrytynę i ewentualnie poziom B12, co do reszty - trzeba zgadywać.

Może tak - kup sobie jakieś witaminy dla sportowców, na przykład olimp sport, to ma też odpowiednią dawkę jodu i selenu. Dodatkowo możesz spróbować brać cynk, 2-3 razy dziennie po 10 mg jonów. Jest duża szansa, że jeśli czegoś w organizmie brakuje, w ten sposób to uzupełnisz i tarczyca ruszy.

Odpowiedz do tematu