Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
czerniak i badania kliniczne
Autor Wiadomość
szczecha

Wysłany: 2018-04-26, 10:54    czerniak i badania kliniczne

Witam. Chciałam prosić o opinię na temat badań klinicznych w kierunku czerniaka. Nie wiem, czy to odpowiednie forum, jeśli nie to wybaczcie. Z wielu wątków wywnioskowałam, że można tu uzyskać wiele cennych informacji. Wobec czego próbuję.
Chodzi mi o badanie Keynote-034 (talimogene laherparepvec + pembrolizumab). Jestem osobą chorą na czerniaka. Zaczęło się w 2006 od złej diagnozy (niby niewinne znamię barwnikowe) w 2015 roku wznowa na bliźnie - to już był przerzut czerniaka. Pierwotne źródło - znamię wycięte w 2006 roku, ponownie przebadane w 2017....W dniu dzisiejszym już nieoperacyjny - rozsiew, ale "na szczęście" wciąż tylko w skórze.
Stosowałam 42 dniową głodówkę Breussa. Guzki minimalnie się zmniejszyły, ale mam wrażenie, że po ok 2 miesiącach po diecie nastąpiła jakby progresja choroby. To subiektywne odczucie, gdyż jeszcze nie robiłam od tego czasu badań obrazowych. Jednak wyczuwam wiele więcej guzków niż wcześniej. Na chwilę obecną bardzo zmieniłam sposób odżywiania. Zmniejszyłam ilość spożywanego mięsa, nabiału. Znacząco zwiększyłam spożycie warzyw i oleju lnianego. Stosowałam młody zielony jęczmień oraz ziemię okrzemkową (?). Chciałabym mądrze zacząć stosować suplementację, jednak nie mam na ten temat wystarczającej wiedzy. Nie jestem w stanie sama sporządzać zamienników o których piszecie na forum. Bardzo proszę o sugestie. Wywnioskowałam, że cynk, miedź i selen byłyby wskazane. Zapisałam sobie proporcje, ale nie mam pojęcia gdzie mogłabym to kupić.
Jeśli chodzi o badanie, o którym pytam na wstępie - jest duże prawdopodobieństwo, że zostanie mi zaproponowane. Chciałabym się przygotować do podjęcia mądrej decyzji. Nie jestem przeciwnikiem konwencjonalnej medycyny, ale nie ufam im ślepo. Chcę być świadoma swych decyzji i ich konsekwencji. To tyle..Będę wdzięczna za pochylenie się nad moim problemem. Diękuję

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-04-28, 16:14    

No trochę nie to forum - tutaj jest wszystko o metodach alternatywnych, odsianie tych będących oczywistym oszustwem od tych, które zdają się mieć jakiś sens. To o czym piszesz to jest nowoczesna terapia "normalna" i nikt tutaj nie będzie miał o tym większego pojęcia. To jakby pytać na forum rowerowym o silniki rakietowe.

Tutaj masz całkiem sensowy wątek z wypisaniem metod alternatywnych, które we wstępnych badaniach dały niezłe rezultaty i jest szansa, że kiedyś staną się "normalną" medycyną, o ile ktoś wyda pieniądze na dalsze ich badanie.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5588

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

szczecha

Wysłany: 2018-04-30, 10:03    

:-/ Tak myślałam, ale tonący brzytwy się chwyta....Dzięki za odpowiedź.

szczecha

Wysłany: 2018-05-04, 07:27    

Witam
A jednak spróbuję jeszcze raz. Czy atakowanie guzów czerniaka wirusem opryszczki ma sens? Co na to przeprowadzone dotychczas badania? Jak może to wpłynąć na zdrowe komórki?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-05-06, 02:58    

Z tego co widzę, u myszy dość dobrze pomogło, ale to był jakiś zmutowany wirus, nie taki zwykły. Jeśli macie dostęp do tej metody, to jasne, warto spróbować.

I w tym temacie co dałem są opisane naprawdę fajne rzeczy.

szczecha

Wysłany: 2018-05-08, 21:16    

Witam. Bardzo dziękuję. W tych badaniach klinicznych wstrzykuje się genetycznie zmodyfikowany wirus. Coraz więcej osób bierze udział w tym badaniu. Korzystam też z rad zawartych w proponowanym wcześniej wątku za które jeszcze raz dziękuję. Pozdrawiam

szczecha

Wysłany: 2019-01-21, 10:36    

Witam po długiej przerwie. Próbowałam wyszukać na forum tematu o lamininie lub grzybach AHCC. Niestety nic nie nalazłam. Czy istnieją jakieś naukowe badania potwierdzające skuteczność i ewentualnie na co zwrócić uwagę przy zakupie suplementów. Będę wdzięczna za pomoc.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-01-23, 05:16    

z grzybów bardzo obiecująco wyglądają polisacharydy - kosztują 1/20 tego, co rzeczy które wymieniłaś, w przeciwieństwie do nich mają niezłe uzasadnienie w badaniach.

Konkretnie chodzi o beta glukan i alfa glukan. Na co przy nim zwrócić uwagę - żeby był izolowany z grzybów, a nie ze zbóż, bo to dwie różne substancje o różnych działaniach.

Ewentualnie po prostu kup sobie grzyby shiitake, z których to jest robione i je jedz. 100 gramów suszonych shiitake zawiera około 5 gramów alfa glukanu, ciężko wyczuć jak to się ma do tabletek, bo producenci nie podają nawet składu, ale przypuszczam, że wyjdzie ponad 10 razy taniej.

szczecha

Wysłany: 2019-01-28, 16:38    

Jak zawsze profesjonalnie. Wielkie dzięki.... Pozdrawiam

szczecha

Wysłany: 2019-03-13, 13:21    

Hej to znowu ja :-> Mam pytanie co sądzicie i co wiecie o ASD frakcja 2? Pozdrawiam serdecznie

szczecha

Wysłany: 2019-03-13, 13:22    

tomakin, grzybki kupuję i wcinam, są nie tylko zdrowe ale i smaczne. Polecam i jeszcze raz dziękuję :-D

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-03-20, 13:38    

nic o tej frakcji nie jestem w stanie znaleźć w internecie tak na szybko, nie licząc stronek oszustów, jakieś szczegóły, pod czym mam szukać?

szczecha

Wysłany: 2019-03-20, 15:21    

tomakin, pozwolę sobie wkleić linka którego otrzymałam. Z góry przepraszam jeśli nie powinnam tego robić, nie doczytałam w regulaminie
https://www.kleo.ru/items...rakciya-2.shtml
Jest to jakiś wynalazek rosyjskiego weterynarza..podobno.
Dzięki za zainteresowanie.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-03-26, 03:25    

A, "rosyjscy naukowcy" - można wyrzucić do śmietnika z resztą "rosyjskich wynalazków", znany sposób na wyciąganie kasy z chorych, napisać, że jakiś rosyjski uczony coś wynalazł. Pewnie 1 na 10 000 jest coś wart, ale bądź tu człowieku mądry i znajdź ten skarb na wysypisku śmieci.

Odpowiedz do tematu