Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nerwica/ataki paniki?
Autor Wiadomość
JurnyAdam

Wysłany: 2018-12-10, 21:22    

przeczytałem temat od deski do deski i bardzo mi pomógł gdyż sam swego czasu miałem problem z nerwicą

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-12-13, 15:02    

Artur - tak.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

Artur
Bezrobotny

Wysłany: 2019-01-17, 11:47    

Miesiąc czekania (prywatnie!), ale w końcu byłem. Próba tezyczkowa dodatnia. Gość zalecił udać się do endo w celu dalszej diagnostyki.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-01-23, 06:37    

Ile to, 6 lat? I dopiero teraz prawidłowa diagnoza, chyba trzeba każdemu tę próbę polecać, chociaż jest dość droga i trzeba czekać.

Artur
Bezrobotny

Wysłany: 2019-03-05, 18:10    

Chwilę później (no, dłuższą) i jestem po wizycie u endokrynologa, choć nie powiem, żebym był z niej bardzo zadowolony. Poniżej opiszę co mi się udało wywalczyć oraz co się dowiedziałem od lekarza.

- dodatnia próba tężyczkowa o niczym nie świadczy, bardzo dużej grupie ludzi nawet jeśli są zdrowi wyszłaby dodatnia,
- wapń zjonizowany (miałem delikatnie poniżej dolnej kreski) zmienia się dynamicznie np. poprzez hiperwentylację i o zaburzeniach żadnych nie świadczy,
- było mówione coś o typie charakteru takim bardziej "damskim" czy tam delikatniejszym, że tacy ludzie mają zaburzenia nastroju i związane z nim zaburzenia samopoczucia (na które się głównie uskarżałem, aczkolwiek zarysowałem cały okres),
- był badany objaw Chvostka i coś dziwnego z rękami wysuniętymi do przodu,
- została zalecona mi psychoterapia, której rolę ten lekarz wynosił na piedestał, w celu złagodzenia objawów, nauki radzenia sobie z nimi, szukania dlaczego moja podświadomość nie ma się najlepiej (nie do końca mi wierzył, że mam super życie i nie widzę żadnych powodów, żeby mi coś ze sfery psychicznej ciążyło),
- powoływał się na własne doświadczenia nerwicy lękowej, że psychoterapia mimo negatywnego nastawienia na początku mu pomogła,
- jest też raczej przeciwnikiem faszerowania się SSRI, użył sformułowania "droga na skróty",
- w moim odczuciu absolutnie nie starał się szukać praprzyczyny wszelkich dolegliwości (a już na pewno nie organicznych), kiedy o tym wspomniałem mówił, że takie zaburzenia powoduje np. mniejsza ilość receptorów, np. serotoniny (magicznie same zanikają???)

Ostatecznie przepisał mi podstawowe badania (elektrolity, żelazo, PTH, tarczyca, kortyzol) - wszystko prócz ostatniego w przeszłości już robiłem, wiele z tego nawet w całkiem niedalekiej. Co dalej?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-03-08, 03:53    

Częściowo miał rację - hiperwentylacja może doprowadzić do spadku poziomu wapnia, ALE gość chyba pomylił swój zawód z wróżką. Zadaniem lekarza jest SPRAWDZIĆ, czy na przykład spadek poziomu wapnia zjonizowanego i dodatnia próba tężyczkowa są wynikiem jakiegoś procesu chorobowego, a nie ZGADNĄĆ.

Na forum wiele się nie dowiesz, nie ma tu chyba żadnego endokrynologa, a na pewno ja nim nie jestem. Jedyne, co można tu zrobić, to próbować wyregulować wszystko na poziomie odżywiania, jeśli przyczyną są niedobory pokarmowe, to pewnie uda się coś z tym zrobić. Jeśli przyczyna jest inna, to pewnie nie. Pamiętasz, jak kiedyś miałeś bardzo dużą poprawę po wapniu, po tym jak długo brałeś magnez i miałeś po nim bezsenność?

Wapń, magnez, witamina D3, bor, komplet witamin z grupy B, lizyna która reguluje przyswajanie wapnia - jeśli te rzeczy nie pomogą, to znaczy że pewnie nie jest to nic, co ma związek z dietą, czyli albo "zwykła nerwica", albo jakaś bardziej złożona choroba, której na pewno nie wykryjemy na forum.

Do tego oczywiście techniki Jacobsona - jeśli zaburzenia wynikają z hiperwentylacji, to relaksacja sprawi, że przestaniesz hiperwentylować.

Odpowiedz do tematu