Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
magnez
Autor Wiadomość
lamia_gda

Wysłany: 2019-02-09, 20:54    

Cześć,

ja wcianam mleczan (MagneB6) - i spoko działa.

Ale mam prośbę o kommentarz do poniższej informacji o chelacie mg, czy jest ona prawdziwa i czy jak zatem ten magnez z chelatu się przyswaja - czy też w jelitach (z jakiej formy)?:

Cytat:
"Magnez jest przyswajalny w jelitach.
Chelat magnezu zostaje rozłożony przez soki żołądkowe na dwa związki, z których się składa: chelator i magnez.
Do krwioobiegu trafia chelator i wyłapuje znajdujące się już w krwioobiegu pierwiastki takie jak miedź, żelazo, chrom... "

TakNie

Wysłany: 2019-02-10, 14:54    

Chelator to diglicynian, zwykła glicyna, aminokwas idzie tam gdzie jego miejsce a jony magnezu tam gdzie ich miejsce. Lepiej podaj link gdzie znalazłeś te brednie byśmy mogli unikać tej inteligentnej strony internetowej. W nawozach dodaje się chelatory takie jak EDTA (https://adob.com.pl/zobacz/chelat-edta/).

lamia_gda

Wysłany: 2019-02-11, 11:10    

dzięki za odpowiedż

(Jaka jest rola tych chelatów w nawozach?..... )

Powyższe info pochodziło z forum sfd.pl
I tak czytając raz jeszcze - zaczynam się zastanawiać, czy wskazywany problem miał dotczyć jonów magnezu - czy może właśnie tego wychwytywania innych jonów przez chelat .. ? ...

TakNie

Wysłany: 2019-02-11, 14:42    

Dwie cząsteczki glicyny albo asparaginian miałby w krwi wychwytywać jony innych pierwiastków. To biochemicy mieli by bardzo łatwe tworzenie chelatów, wystarczyła by glicyna i jony wsadzić razem i już?
W linku powyżej są przedstawione tabele, w których jest przedstawione lepsza dostępność żelaza i miedzi w różnych pH ziemi w zależności od stężenia roztworu.

lamia_gda

Wysłany: 2019-02-11, 19:15    

TakNie napisał/a:
diglicynian, zwykła glicyna, aminokwas idzie tam gdzie jego miejsce

no czyli gdzie idzie? - łączy się z czyjmś czy trafia 'nagi' do krwi ...

TakNie

Wysłany: 2019-02-12, 11:06    

Pewnie jest trawiona jak inne aminokwasy w jelitach i trafia tam gdzie jest potrzebna.
Tu masz temat o glicynie http://zdrowiej.vegie.pl/...8e1313a06#84763
Możesz też poczytać o chela mag b6 https://pantabletka.pl/pan-tabletka-analizuje-chela-mag-b6/
Najlepszy jeśli jest tańszy to cytrynian albo chlorek sobie rozpuścić w butelce wody i pić.

.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-02-15, 15:13    

Magnez obecnie jest tak tani w tabletkach, że nie ma co kombinować z jakimś rozpuszczaniem w wodzie.

A glicyna to zwykłe białko, jedząc cokolwiek, dostarczasz glicynę - z wyjątkiem nie wiem, czystego cukru czy innych takich wynalazków.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

TakNie

Wysłany: 2019-02-15, 16:48    

Z tą ceną ceną to się zgadza, może sobie kupić markowy olimp chelat 60 tab. za 24 zł, może cytrynian za 13 zł 90 tab., może asparaginian, mleczan. Do wyboru do koloru, ważne żeby nie tlenek, Poza tym lamia_gda zadaje pytania o magnez w 2019 roku ludzie jeszcze wam się nie znudziło? Ja mam jeszcze chlorek, bo mi zostało 190g z 1kg.

Odpowiedz do tematu