Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Stan zapalny jelita grubego
Autor Wiadomość
pathca

Wysłany: 2019-01-10, 13:16    Stan zapalny jelita grubego

Witam , potrzebuje informacji czy na zapalenie jelita grubego są jakieś sposoby oprócz dobrej diety i farmakologi.

Bóle z prawej strony brzucha , przede wszystkim podczas siedzenia. A ostatnio doszedł ból krążący wokół jelita grubego.

Mam zakrzywioną szyjkę pęcherzyka zółciowego.

Do tego oczywiście nerwica lękowa :]

Na tą chwilę na stałe biorę leki ciśnieniowe (Telmizek 80 i Primacor) i depresancik Trittico 25 na noc.
Jeszcze rok temu brałem duże ilości leków.

Od jutra zaczynam suplementację:
NOW FOODS OMEGA-3 - 2x720 EPA
SWANSON NAC N-ACETYL CYSTEINA - 1x600mg rano
SWANSON L-TRYPTOFAN - 1x500mg na noc

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-01-10, 18:59    

Najważniejsze pytanie, jaka DOKŁADNIE jest diagnoza lekarska, co wykazano - były sytuacje, że ludzie na forum sami sobie diagnozowali choroby, zazwyczaj błędnie, na przykład problemy z nerkami oceniali jako problem z jelitami.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

pathca

Wysłany: 2019-01-11, 11:47    

Wynik gastroskopii sprzed miesiąca :
https://images92.fotosik.pl/104/7587632ccfa82078med.jpg

Na USG brzucha zagięta szyjka pęcherzyka żółciowego - co jakiś czas wracają bóle z prawej strony brzucha podczas siedzenia. (Od kilku lat)

Na tą chwilę dodatkowe bóle brzucha nawet podczas leżenia.
Po wizycie u lekarza 3 dni temu , diagnoza - zapalenie jelita grubego.

Wczoraj wziąłem na noc tryptofan 500mg i nie wziąłem Trittico 25. Sen na tzw. jawie czyli ogólnie spałem ale jakby przytomny , zobaczymy po kilku nocach. Jednak wydaje mi się , że od rana trochę lepiej psychicznie.

pathca

Wysłany: 2019-01-13, 17:20    

Edit:
3 noc na tryptofanie - sen lepszy ale i tak od rana dostałem lęków 😤
Może odstawienie trittico mnie osłabiło ale przy dawce 25 to jak placebo prawie było.

pathca

Wysłany: 2019-01-13, 20:17    

I Jeszcze jedno:
Od 3 dni biorę te suplementy jak wyżej i od 3 dni nawala mnie głowa razem ze szczęką i szyją. Nie wiem czy od tego może tak mocno boleć ( wiadomo - ból głowy to napady lękowe 😤)
4 dni temu miałem nastawianie kręgosłupa ( kolejne, po pierwszym zniknęły bóle głowy i nie odczuwałem bólu odcinka szyjnego)
Chce się dowiedzieć czy to od kręgosłupa czy tez może być od Tryptofanu.
Dzisiaj się obudziłem z dużym bólem głowy .

pathca

Wysłany: 2019-01-17, 22:12    

Odstawiłem tryptofan bo nie spałem po nim i chciałem wyeliminować codzienne bóle głowy.
Bóle głowy mam teraz prawdopodobnie od zatok albo od kręgosłupa.
Pytanie następne ile czasu potrzeba żeby tryptofan w dawce j.w. zaczął działać ( spać ) ?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2019-01-23, 06:20    

sorki, komputer miałem spalony, dopiero teraz mogę odpisać

na jakiej podstawie lekarz dał diagnozę zapalenia jelita grubego? bo z tego badania nic takiego nie wynika. Zapalenia jelit to dość poważne choroby, wymagające dokładnej diagnostyki i zazwyczaj wieloletniego, ciężkiego leczenia. Nie można tak o sobie powiedzieć "no, ma pan zapalenie jelita", chyba że po prostu chcemy się pozbyć pacjenta z gabinetu.

Z tego co widzę jest tam przepuklina przełykowa - to może dawać sporo objawów, ale pojęcia nie mam, czy w jakikolwiek sposób można próbować to leczyć "alternatywnie". Na forum był ktoś z podobnym problemem, nic mu nie poradziliśmy, sam też przez wiele lat nie znalazł żadnej terapii która mu skutecznie mogła pomóc.

Tryptofan niekoniecznie jest idealnym sposobem na bezsenność - u jednej osoby bardzo pomoże, komuś innemu wręcz zaszkodzi, na przykład ja miałem granicę zespołu serotoninowego jak próbowałem go brać.

http://bezsennosc.lekiznatury.net.pl/

tu masz witrynę o bezsenności, gdzie opisałem wszelkie możliwe sztuczki.

Powiem tak - nie wierzę w tę diagnozę "zapalenia jelita", tam coś zapewne jest innego. Co - bez badań nie wiemy, a próbując "leczyć" w ciemno można jeszcze bardziej zaszkodzić.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

Odpowiedz do tematu