Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Pytanie dotyczące Omegi3 przy problemach psychosomatycznych
Autor Wiadomość
PolskiPolak

Wysłany: 2018-11-07, 21:29    Pytanie dotyczące Omegi3 przy problemach psychosomatycznych

Moje pytanie brzmi: Jak dokladnie dawkowac tą omegę 3? Kupiłem sobie w tabletkach, wyczytałem gdzieś w internecie że duże dawki są szkodliwe i mogą powodować raka prostaty. Przypadkiem na to trafiłem. Stosuję obecnie 7 tabletek dziennie ( 1000mg) 330mg EPA, 220DHA co daje
-7000mg Omega 3
- 2310mg EPA
- 1540mg DHA
no i witamina E przy okazji w tym jest 5mg przy 1 tabsie.
Za duzo? Za malo? Czytalem ze pomaga przy stanach zapalnych tu na forum, i generalnie w depresji i nerwicy.
Generalnie jestem ciagle zmeczony, nie moge sie skoncentrowac, spac mi sie chce, bola mnie strasznie miesnie i stawy.
Wyniki wychodzą w porządku, co nowe zrobię to jest okej...
Stosuję też magnez 300mg dziennie MAGNE B6, ten uznawany jako lek.
Witaminę C 1000mg
I potas,- to tez wyczytalem na forum ze brakuje go czasem i od tego moga byc takie objawy, stosuje 4 tabsy dziennie (porcja w 2 kapsulkach 1800mg chlorek potasu, w tym potas 944mg) i pytanie czy takie dawki, ktore stosuje sa okej czy za male/ za duze?
Stosowałem także MSM,- czyli siarkę, podobno bardzo dobra na miesnie, stawy, ale nie przynioslo mi to za duzych rezultatow, 2 opakowania zużyłem (może troszkę mało) i Fosfatyloseryne brałem 1g dziennie, to podobno dobrze zbija prolaktynę, a tą wg badan mam za dużą, i to w sumie jedyny zły wynik w badaniach, ktore mi przeprowadzali.
Jakieś porady? Człowiek w takim stanie, już normalnie nie myśli... Szukam czegoś co pomoże, chodzę także na psychoterapię. No, ale antydepresantow nie biore. Uwazam ze to syf.

uzytkownik100

Wysłany: 2018-11-07, 23:17    

Może coś w kierunku zespołu przewlekłego zmęczenia?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-11-08, 16:49    

Z tym rakiem prostaty było tak, że chorzy zaczęli brać suple, bo przeczytali w internecie że mogą pomóc, zrobiono badania krwi, wyszło że chorzy mają wyższe wyniki omega 3, pseudonaukowcy na to hurrrr omega 3 robio raka durrrr. Idiotyzm, ale dużo współczesnej nauki to idiotyzm.

Przy niedoborze omega 3 bierze się 2000 mg EPA dziennie, ale właśnie - nie wiesz, czy masz niedobór. I nie ma jak tego sprawdzić.

Badania tarczycy jak wyszły, skoro prolaktyna była podniesiona?

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

PolskiPolak

Wysłany: 2018-11-08, 21:13    

Dzięki za zainteresowanie w temacie :D
Badania tarczycy wyszlo wszystko w normie, dodatkowo mialem usg tarczycy, i tez wsyzstko w porzadku... Mysle czy isc do kogos innego jeszcze raz sprawdzic ta tarczyce... jedynie ta prolaktyna ponad norme (norma chyba 15 a ja mam 21) Czytalem tez o zmeczeniu nadnerczy i duzo by pasowalo, ale tak na prawde wszystko w necie pasuje, bo wszedzie znajdzie sie cos ;/
Profilaktycznie 2 miesiace bede bral takie dawki tej omegi-3 skoro mogą pomóc. Mam nadzieje ze nie zaszkodzą. Troszkę lepiej się czuję jak je ostatnio zażywam wraz z tym potasem (co prawda dopiero kilka dni, ale nogi sa silniejsze i mniej bolą, może z czasem sie poprawi). Magnez kiedys juz bralem i nie pomogl mi zbyt, ale nadal suplementuję.
Generalnie najbardziej doskwiera mi to ciągłe zmęczenie i bóle mięsniowo stawowe, ciagle rozdraznienie, przeplatane ze smutkiem i chwilami zadowolenia gdy lapie nadzieje ze bedzie lepiej.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-11-12, 11:18    

To pod depresję bardziej podpada, niż pod zwykłe przemęczenie. Jeśli to depresja (nikt tego przez internet nie sprawdzi), to omega 3 są najlepszą rzeczą, jaką można na to brać. Ale jak pisałem, nie spodziewaj się wyników po tygodniu czy dwóch, bardziej po kilku miesiącach.

http://depresja.lekiznatury.net.pl/

a tu masz całą stronkę o depresji.

No i przydałoby się postawić jakąś diagnozę, ale to może zrobić tylko lekarz "na żywo", na razie nie wiemy, z czym mamy do czynienia - depresją, przemęczeniem, chroniczną infekcją czy czort wie czym jeszcze.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

Odpowiedz do tematu