Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nerwica/ataki paniki?
Autor Wiadomość
tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-01-25, 02:02    

No, czyli nie masz nerwicy, tylko tężyczkę. Która to tężyczka daje nerwicę jako objaw.

Kilogramy magnezu, kilogramy witaminy D3, kilogramy wapnia. Jeśli tężyczka nie jest wywołana jakąś inną chorobą (np przytarczyc), to w kilka tygodni będzie niesamowita poprawa, w 2-3 miesiące będziesz zdrowy.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

Sergio 

Wysłany: 2018-01-25, 18:48    

Tomakin- znów jestem w czarnej d...ie....

Byłem dziś na konsultacji i " pani doktor " stwierdziła że moja tęzyczka to się nazywa tężyczka nerwicowa i stąd mam nerwicę i teraz UWAGA :
Przepisała mi
Xanax ( od razu odmówiłem NIE DZIEKI za benzo )
Elicea 10 mg

Stwierdziła że jak nie chce Xanaxu to ok , a moge brać tą elicea ( ssri ) i że zobacze róznicę będę mógł prowdzić normalne zycie mieć z tym że efekty po 2 tyg po paru miesiącach odstawienie

Dodatkowo :
TYLKO !! haha Magne B6 oraz Calcium 300
Dawkowanie
Eliceum 1 tab wieczorem
Magnez 1 tabletka na dzień ( hehehe ) rano i wapno tak samo 1 tabletka rano ( RAZEM ;/

Badania do zrobniea
TSH
T4
antyTPO
Zjonizowane wapń, fosfor, magnz
parathormon

To tak w wielkim skrócie , powiedziała że po prostu taką mam tendencje do stresu i że tutaj to nerwica powoduje... A się zdziwiłem bo nawet w necie jest duzo o tym że tężyczkę powinno się leczyć właśnie wapnem i magnezem , a oni nic o tym.... Ogólnie w porzadku osoba ale podejście typowe do nazwijmy " Lekarza"

Tarczyce miałem badaną jakieś 1,5 roku temu USG oraz krew i wszystko ok

Tomakin Ratuj co o tym sądzisz i co mam teraz robić ? :cry:

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-01-27, 03:58    

Skoro masz zdiagnozowaną tężyczkę, to lecz tężyczkę, lekarz się przecież nie przyzna, że postawił błędną diagnozę. Jednego gościa co znałem leczył na nerwicę, ten już ledwo chodził tak mu na stawy poszło, zrobił badanie na własną rękę - toczeń układowy, z wynikami do lekarza, a ten "pan głupot w internetach nie czyta i sam badań nie robi, to nerwica!".

Jak lekarz się upiera, że on wie lepiej i ignoruje wyniki badań... zmień lekarza. Albo po prostu lecz sam, bo to nie jest coś, co wymaga opieki lekarskiej, pomoc medyczna jest niezbędna tylko do ustalenia, czy choroba wynika z np raka przytarczyc albo innego badziewia.

Bogiem a prawdą tężyczka może wystąpić, jeśli po prostu bardzo szybko oddychasz, wtedy rozwalasz sobie równowagę elektrolitów - oddychanie usuwa dwutlenek węgla z krwi, nadmiernie szybkie usuwa go zbyt dużo, spada poziom kwasu węglowego i tak dalej. Ale jeśli nie ma jakiegoś innego czynnika, to powinno to błyskawicznie wracać do normy.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7553952

Tutaj gość dokładniej analizował zjawisko, na 20 przebadanych pacjentów z nerwicą lękową, u 18 wykryto tężyczkę, której przyczyną był drastycznie niski poziom magnezu wewnątrz czerwonych krwinek (czyli ogólnie niski poziom magnezu w organizmie). Innymi słowy, jest to po prostu norma w przypadku nerwicy - tężyczka wywołana niedoborem magnezu, która znika po jego uzupełnieniu (razem z nerwicą).

Czyli - ta lekarka mogłaby powiedzieć to, co powiedziała tylko w jednym wypadku. Jakby zrobiła badania poziomu magnezu wewnątrzkomórkowego i wyszłoby, że nie masz niedoboru. W każdym innym wypadku po prostu sobie z dupy tę diagnozę wyciągnęła.

Sergio 

Wysłany: 2018-01-27, 07:43    

troche mnie tym rakiem przestraszyłeś ale wydaje mi się że gdybym go mial to chyba bym nie zył już bo "tężyczke mam w takim razie juz 4 lata....

Co do lekarza to byłem wrecz wsciekły bo zapłaciłem za to zeby lekarz mi powiedzial ze mam nerwice ktora i tak wiem że mam porażka...
Pozatym jak to ona powiedziałą to jest tężyczka tzn nerwicowa - masło maślane , nie długo będzie grypa - grypopodobna ;/
Zrobie te badania dokladne tej tarczycy według jej listy itd, zmienie lekarza i co magnez mimo wszystko brać prawda ?

A co z wapnem ? moze moja alergia byc powiazana z jego nie doborem ?

Sergio 

Wysłany: 2018-01-27, 07:44    

troche mnie tym rakiem przestraszyłeś ale wydaje mi się że gdybym go mial to chyba bym nie zył już bo "tężyczke mam w takim razie juz 4 lata....

Co do lekarza to byłem wrecz wsciekły bo zapłaciłem za to zeby lekarz mi powiedzial ze mam nerwice ktora i tak wiem że mam porażka...
Pozatym jak to ona powiedziałą to jest tężyczka tzn nerwicowa - masło maślane , nie długo będzie grypa - grypopodobna ;/
Zrobie te badania dokladne tej tarczycy według jej listy itd, zmienie lekarza i co magnez mimo wszystko brać prawda ?

A co z wapnem ? moze moja alergia byc powiazana z jego nie doborem ?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-01-28, 00:36    

w sumie to powinieneś przytarczyce zbadać (poziom parathormonu), a nie tarczycę.

na stronce o nerwicy masz opisany problem tężyczki i jak to wszystko robić

nataliaprzy 

Wysłany: 2018-01-30, 09:16    Cześć

U mnie problemy z zaśnięciem w nocy są najgorsze :( budzę się o 3 rano i 2 godziny przewracam się z boku na bok, jest to bardzo uciążliwe bo rano muszę wstawać do pracy.

Sergio 

Wysłany: 2018-02-02, 10:49    

Coś czuje że po tej przerwie z mg , wapniem i d3 przed badaniem tężyczki totalnie mi się rozregulowały te poziomy. Coraz częściej zdarzają mi się mikro-ataki nerwicy a najgroszy objaw to uczucie zasłabnięcia totalnie miękkie nogi (zazwyczaj tylko miejsca publiczne ) mam wrażenie jakbym coś z cukrem miał, a wiem że nie mam... Przeczytałem http://www.nerwica.vegie.pl/tezyczka.html
i mój wnoisek to po prostu DUŻO MAGNEZU dlatego mam pytanie czy

3 x magnez przez 7 dni ( 300 j każdego dnia ) Chelat
3 x wapń np ( pon, śr m pt ) 750 mg
2 x D3 4000 jm ( wt , czw )

Czy to by było dobrze ? To wszystko i tak zanim nie zbadam parahoromonu itd...

Do tego biore : Omega 3, B-compex , L- teanine , Ginkobiloba+żeńszeń koreański ( Ginseng)
A mam zamiar dodać jeszcze : Tarczyce Bajkalską, Lwia Grzywa i może w przyszłości Kava Kava jeśli będzie to ostatecznośc

I apropo żeńszenia czy to możliwę że mogę się po nim gorzej czuć ? że na mnie źle działa pytam bo sam nie wiem co o nim myślec gdyż miałem dzień w którym czułem się fatalnie głowa mi pękała itd i mi pomógł , a wczoraj " Prewencyjnie " podczas wyzjazdu służbowego wziąłem RANO i mnie powalił prwdopodobnie...
Zastanawiam się : bo wniosek mam taki że ostatnoi rano czuje się nie za bardzo a po 17 zdecydowanie lepiej , ewidetnie kwestia kortyzolu.

AHA ! Zrobiłem sobie tzw test Brawermana czysto z ciekawości ale wniosek jest taki że według tesu mam problem z GABA i czy możesz coś na ten temat napisać ?? Wiem to jest SKUTEK ale może jakiś suplement na GABA by mi coś pomógł poki co ?

Wybacz za szereg pytań ale rzadko w miarę piszę i jak typowy nerwicowiec muszę zrzucić z siebie wszystko HAHA :D Prosze o odpowiedź na pytania ;)

Pozdrawiam ,

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-02-03, 05:45    

Jejku, masz tężyczkę, lecz tężyczkę. To jest objaw albo niedoboru wapnia, albo niedoboru magnezu który skutkuje niemożnością wykorzystania wapnia przez organizm, proste jak budowa cepa. Jak pomaga wapń, to bierz wapń, jak magnez to bierz magnez. Tylko te dwie rzeczy się liczą. ewentualnie D3 jeśli masz niedobór.

Nie istnieje żadne potwierdzenie skuteczności tych testów internetowych, równie dobrze jakiś gimbus mógł to sobie wymyślić i wrzucić do neta.

Sergio 

Wysłany: 2018-06-11, 21:37    

No to witam znerwicowanych po dłuzszym czasie :)

Sprawa wygląda tak że jak miałem " tężyczkę " tak mam ją dalej, jeśli chodzi o lekarzy to 10/10 mówi leki leki leki.... ogólnie zrobilem na sobie małe eksperymenty przez te pół roku i może komuś coś tutaj pomogę.

Moja złota lista która według mnie działa bardzo dobrze a przynajmniej ja się czuje po tym w miarę , tzn chodze na kursy, do pracy prowadze w miarę normalne życie .

B1 - 50mg
B2 - 50mg
B3 - 50mg
B6 - 50mg
Kwas foliowy - 400
B12 - 50 ug / czasem biore osobno 1000 ug
Biotyna - 50 mg
Kwas Panto - 50mg
PABA - 50 mg
Inozytol 50 mg
Cholina 50 mg
Cynk - 25 mg
DODATKOWO :
L- Lizyna
Lwia Grzywa
L- glutamina
L- teanina
Wit C - 1000 mg czasem więcej
D3 w sezonie letnim nie stosuje gdyż się troche opalam ale ogólnie to ok 5000mg
Omega 3 ostatnio odpuściłem
Magnez ok 400mg

Polecam do tego dołozyć jeszcze Ginko Biloba przynajmniej na początek no i można kupić chlorelle również. Mam kolege który bardzo chwali MACA oraz żeńszenia koreańskiego na mnie źle działały żenszenie aczkolwiek podobno na lękową tak jest a kolega nie ma lękowej tylko ogólną bez kawy nie przezyje. AHA ! i koniecznie RUCH RUCH RUCH.... rzuciłem palenie nie pale rok czasu już 10kg przybrałem i cwicze głownie Cardio + ciężary i zauważyłem duzą poprawę w nerwicy

Co do eksperymentu to od ok 3 tyg nie przyjmowałem magnezu praktycznie wogóle i widzę powoli tego skutki także według mnie u osób z tężyczką rzecz obowiązkowa , wapno odstawiłem do zera i nie widziałem abym się gorzej czuł moim zdaniem tutaj magnez jest problemem mam wrażenie że my nerwicowcy jesteśmy jak mercedesy amg 63 nasz organizm " spala " składniki odzywcze w ekspresowym tempie....

Pytanie do Ciebie Tomakin prosze powiedz ile mogę max zarzucić magnezu tak aby nie zachwiać równowagi miedzy Mg a Ca ? No i jesli masz jakies porady co do tężyczki to proszę , jeszcze jedyna rzecz mnie troche martwi bo cukier jest u mnie OK a mam dziwne objawy niekiedy np jak jestem głodny czuje się fatalnie bez sił momentalnie atakuje mnie nerwica cały się poce i trzese jak na jakims głodzie ktoś coś wie lub ma podobnie ? I nie potrafię się kurde w ogóle pozbyć leku wysokości , czasem wejście na drzewo po czereśnie mnie przerasta tzn mam namysli ostatnie stopnie drabiny ;/ Wstyd jak ....uj nie umiem się tej fobii pozbyć wysokościowej

PozDRAWIAM !

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-06-12, 01:55    

Jeśli masz tężyczkę to sprawa jest bardzo prosta, brakuje WAPNIA. Tyle, że z jakiegoś powodu ten wapń nie trafia tam gdzie trzeba - dlatego nie czułeś specjalnej różnicy po jego odstawieniu.

Kombinuj z następującymi rzeczami

- magnez, to już wiesz, tu bym raczej nie kombinował z dawką, ale z przyswojeniem, z jakiegoś powodu przelatuje przez organizm
- tak trochę pokrętnie - witamina B6, ale tu jest taki ciąg zależności. Żeby magnez działał jak trzeba, musisz mieć odpowiedni poziom B6. Żeby B6 była zamieniona w organizmie na odpowiednią formę, musisz mieć odpowiedni poziom cynku. Może aktywna forma witaminy B6?
- bor, ta rzecz 5 zł kosztuje i na kilka lat dosłownie starczy
- lizyna. Ona jest niezbędna do przyswajania wapnia, ile jej brałeś? Może się okazać, że zbyt mało, by przywrócić zaburzoną równowagę proporcji argininy do lizyny w organizmie

Co do lęku wysokości - musisz łączyć różne bodźce związane z wysokości z relaksacją Jacobsona. Powoli, stopniowo, relaksujesz się i oglądasz jakieś filmy z wysokością, nagrania youtube tych ludzi, co łażą po wysokich budynkach z gopro, potem idziesz gdzieś gdzie jest w miarę wysoko ale bezpiecznie, jakaś skałka czy punkt widokowy i tam też się relaksujesz. Po pewnym czasie powinno być o wiele lepiej.

A z tężyczką może być taka opcja, że najzwyczajniej w świecie hiperwentylujesz, o czym pisałem w dziale o tężyczce na stronce. Mocna hiperwentylacja może wywołać tężyczkę nawet bez schorzeń czy niedoborów.

Sergio 

Wysłany: 2018-06-18, 21:12    

Dzieki za odp, a więc tak jeśli chodzi o Mg to tutaj nic zmieniać nie będę i trzymać się zamierzam tych 300-400mg dzień.
B6 biorę dziennie ok 50mg a L - lizyne biore ok 500mg - 1g ( swanson ) jak znasz jakieś inne lepsze źródło to po proszę. Cynku Pikolinian biorę ok 25mg na dzień. I teraz tak co do hiperwentylacji to masz racje bo zauwazyłem że jak szybko mówie po prostu to zaczyna mi brakować tchu i ciężko mi się oddycha taka lekka hiper nastepuje, czyli uważasz że śmiało wrócić do wapnia i znów brać ? boje się żeby jakiegoś zwapnienia się nie nabawić więc może mogłbyś mi tak plus - minus napisać ile tego wapnia w stosunkuu do magnezu brać jeśli biore ok 400mg mg to 700mg wapnia będzie ok ?

I ostatnia rzecz ostatnio strasznie mocno nasiliła mi się typowa aleria tzn katar sienny masakra co chwilę kicham i smarkam jak jakiś chory pytanie czy to tez z wapnem nie ma wspólnego bo wcześniej jak brałem to nie miałem tego objawu hmm może przypadek.
Czy tutaj jesteś w stanie dać mi jakąś poradę czy iśc do apteki po jakiś fenistil i tyle ?

Pozdrawiam :->

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-06-19, 05:41    

http://allegro.pl/l-lizyn...7389999060.html

:D

tak, biorę taką.

Z lizyną chodzi w dużej mierze o to, żeby zmienić proporcje lizyny do argininy w diecie. Statystycznie człowiek spożywa około 5 gramów lizyny dziennie, osoby na słabej diecie, narażone na niedobory - poniżej 3 gramów. Takie dawki jakie bierzesz są za małe - mogą sprawić, że proporcja będzie trochę mniej zła, ale dalej będzie zła. Spróbuj 3 gramów albo nawet trochę więcej, przez miesiąc czy dwa. Może tu tkwi problem.

Na katar sienny nie ma lekarstwa, MSM w badaniach zmniejszało trochę objawy, z naciskiem na trochę.

Sergio 

Wysłany: 2018-08-08, 19:44    

Czesc Tomakin ,

Pytanie z innej troche beczki , a więc ostatnio moja żona zauważyła że jestem trochę krzywy tzn mam krzywy kregosłup , pamiętam że za młodu nie dbałem o to jak siedzialem jak nosiłem plecak itd.. wiem że brak ruchu też mógł się do tego przczynic tak więc mam skoliozę która zamierzam rehabilitować zreszta raz na pół roku dopadnie mnie taki dość silniejszy bol pleców w odcinku lędzwiowym i teraz pytanie czy skolzioza może w jakis sposób wywoływać nerwice , teżyczki itd po przez ucisk jakiś nerwów ?

Sergio 

Wysłany: 2018-08-10, 15:46    

II )

I co sądzisz na temat Litu ?

Odpowiedz do tematu