Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Proszę o wskazówki.
Autor Wiadomość
tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-06-13, 05:42    

www.nerwica.vegie.pl

tu jest wszystko rozpisane

140/90 to jest jeszcze OK, podwyższone, ale skoro masz takie tylko czasem, to nie ma opcji, by dawało aż takie objawy.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

tomek.franek900

Wysłany: 2018-06-13, 09:00    

Znalazłem pewien post googlujac w necie:
http://www.interna.com.pl/forum,t208,7.htm

Tam pojawiają się opisy ludzi, którzy wskazują na uczucie "bycia pijanym" raczej bez jakichkolwiek innych dodatkowych objawów. Strony od 1 do 12. Na stronie 7 jest również załączona wypowiedź tomakina do tej kwestii. Najbardziej boje się tego, że tam nie ma konstruktywnych wypowiedzi, tj. brak rad jak sobie z tym poradzić, tylko żale ludzi. Przeraziło mnie to, że ludzie napisali ze mają to od kilku lat! Ja mam to od ponad miesiąca i się męczę. Gdzieś w głowie rodzi się myśl, że będę to miał do końca zycia. Ta myśl mnie załamuje i przygnębia.

Do wykonania mam MRI głowy, może EEG, badanie błędnika ENG, badanie niedoboru witaminy b12 (ktoś wie gdzie to zrobić?), badanie dna oka u okulisty, próbe epleya u fizjoterapeuty (wedrujace otolity) ew. diagnostyka w kierunku tzw. brain fog lub tej derealizacji z dziedziny psychiatrii.

Boje się ze to nic nigdzie nie wykaze i będę się z tym meczyl sam bezradnie :-?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-06-13, 22:41    

B12 to w każdym laboratorium zbadasz, to nie jest tak, że ludzie mają wyniki po 300 i objawy niedoboru - jeśli ktoś ma 300 i mu się poprawia po suplemencie, to znaczy że nie miał niedoboru, a po prostu pozytywnie zareagował na zalanie organizmu nadmiarem B12.

Zbadaj dokładnie co możesz zbadać, czy nie ma "zwykłej' przyczyny typu choroba błędnika, nic nie wyjdzie - wtedy dopiero się martw. Jak wszystko inne zawiedzie, można zaawansowanych nootropów spróbować, zawsze jest opcja, żeby zrobić coś więcej.

tomek.franek900

Wysłany: 2018-06-14, 08:09    

dzięki za rade, będę na bieżąco tutaj pisał.

codziennie chodze do roboty, ale z dnia na dzień jest coraz trudniej wytrzymać z powodu tych moich dolegliwości zdrowotnych.

pozdrawiam, miłego dnia.

tomek.franek900

Wysłany: 2018-06-15, 08:21    

aron napisał/a:
Miałem podobny problem (zobacz mój temat) i u mnie to zaczęło się nagle,pisałem z paroma osobami i wszystkim neurologiczne objawy pojawiły się nagle,facet który mnie naprowadził na trop; obudził się,wypił kawę i go powyginało w kierunku "lekko nawalony".

Zbadaj ta witaminę, pozażywaj trochę nie zaszkodzi Ci

Ze masz dobrą morfologie to nic nie znaczy, masz tu temat ludzi z dobrą morfologią i problemem z b12, poczytaj komentarze.
http://mfblasz.blogspot.c...borowa-b12.html

aron, podeślij proszę link to tego tematu o którym pisales na tym forum bo nie mogę znaleźć.

aron

Wysłany: 2018-06-15, 18:53    

tomek.franek900 napisał/a:
aron napisał/a:
Miałem podobny problem (zobacz mój temat) i u mnie to zaczęło się nagle,pisałem z paroma osobami i wszystkim neurologiczne objawy pojawiły się nagle,facet który mnie naprowadził na trop; obudził się,wypił kawę i go powyginało w kierunku "lekko nawalony".

Zbadaj ta witaminę, pozażywaj trochę nie zaszkodzi Ci

Ze masz dobrą morfologie to nic nie znaczy, masz tu temat ludzi z dobrą morfologią i problemem z b12, poczytaj komentarze.
http://mfblasz.blogspot.c...borowa-b12.html

aron, podeślij proszę link to tego tematu o którym pisales na tym forum bo nie mogę znaleźć.

To nie na tym forum, nie pamiętam na jakim,był tam adres mailowy tego gościa, pismem z nim maile .
To zresztą jest najmniej ważne, minął tydzień,a Ty nie zrobiłeś najprostszego badania żeby wykluczyć tą opcje,
Sorry,że dopiero teraz ale bylem za granicą pare dni na wycieczce, pytałem tam wcześniej czy czułem się jak lekko pijany, dokładnie tak; lekko nawalony i zaburzenia równowagi non stop.

Jestem też na innym forum w kontakcie z innym gościem który miał podobnie, jemu pomogły prochy od psychiatry (nie wiem co bierze),ale wcześniej wykluczył b12, i inne rzeczy (masę badań zrobił).

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-06-16, 02:49    

Jeszcze raz dodam, że nagła poprawa stanu zdrowia po suplemencie B12, jeśli wcześniej poziom we krwi był powyżej 200 oznacza, że nie było niedoboru jako takiego, tylko po prostu organizm pozytywnie zareagował na nadmiar. Czyli była jakaś inna choroba, przy której pomaga zalanie organizmu kobalaminą.

Niby nie ma dużego znaczenia, bo i tak i tak suplement pomógł, ale warto jednak odróżniać niedobór od stanów chorobowych, gdzie nadmiar jest skuteczną terapią.

tomek.franek900

Wysłany: 2018-06-16, 11:07    

dziekuje za kontakt. biore sie za te badania bo faktycznie trzeba dzialac. Co do prochow od psychiatry - boje sie tego brac.

subzero

Wysłany: 2018-06-16, 15:30    

tomakin: Masz jakieś badania wskazujące na to, że nadmiar B12 jest terapią przy jakiejkolwiek chorobie?

aron

Wysłany: 2018-06-16, 21:57    

To jeszcze wytłumacz moja historię (20 letni wegetarianin i wynik 330),
jest jeszcze problem białek przenoszących b12
i Japończyków którzy normę mają od jakieś 500, jacyś inni są, czy zjadają pseudo kobalaminy z glonów czy innych wodorostów

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-06-17, 02:09    

Japończycy ustalili taką normę z powodu chorób przewlekłych powiązanych z niskimi wartościami, ale na pewno nikt mając wynik 330 nie będzie miał objawów niedoboru.

Chyba, że kilka dni przed badaniem wziął tabletki z suplementem, wtedy może mieć nawet nadmiar w badaniu, ale co z tego, jak dwa tygodnie później się zbada i już będzie niedobór.

W autyzmie zalewa się czasem organizm metylokobalaminą, subzero coś dla Ciebie :D

tomek.franek900

Wysłany: 2018-06-17, 12:12    

aron napisał/a:

To nie na tym forum, nie pamiętam na jakim,był tam adres mailowy tego gościa, pismem z nim maile .
To zresztą jest najmniej ważne, minął tydzień,a Ty nie zrobiłeś najprostszego badania żeby wykluczyć tą opcje,
Sorry,że dopiero teraz ale bylem za granicą pare dni na wycieczce, pytałem tam wcześniej czy czułem się jak lekko pijany, dokładnie tak; lekko nawalony i zaburzenia równowagi non stop.

Jestem też na innym forum w kontakcie z innym gościem który miał podobnie, jemu pomogły prochy od psychiatry (nie wiem co bierze),ale wcześniej wykluczył b12, i inne rzeczy (masę badań zrobił).

Masz jakiś kontakt z tym gościem z innego forum? Jakiś e-mail w historii skrzynki e-mailowej? I pytanie najwazniejsze - napisales ze czules sie kiedys jak lekko pijany, nawalony - czy przeszło Ci to? Czy nadal to masz?

I podaj proszę namiar na tego gościa co pomogły mu prochy od psychiatry. Bede musial zapytac go co to za prochy oraz jakie konkretnie badania wykonał. I czy jemu tez to ostatecznie przeszło?

Pytam - bo martwie sie ze bede to mial nieustannie i to nie minie, choc psychiatra pocieszyl mnie (bylem na wizycie u niego) ze jak nie bede sie na tym koncentrował to to ustąpi.

aron

Wysłany: 2018-06-17, 15:49    

sztetke123@gmail.com napisz na tego maila (mój), zapytam też go czy da swojego.

Co do nawalenie ,nie mam,czuje się trochę z dupy, zmęczony czasem i czasem mocniej zakręcony, ale definitywnie nie mam zaburzeń równowagi czy stanu upojenia .

Tomakin, chyba że zjesz wiadro tej b12 to Ci skoczy w pizdziec w badaniu,jadłem ze dwa miesiące po 3000mcg-do 1000 potem i natłukłem do 1000.

No i jak dasz rade sensownie wytłumaczyć skąd tyle tego miałem (raka nie mam raczej) , powinienem mieć wynik totalnie z dupy,żadnych supli w życiu nie przyjmowałem ,a na pewno nie b12 bo pojęcia o niej nie miałem.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-06-18, 02:36    

Skąd ile miałeś? 330 B12? Całkiem normalny wynik jak dla wegetarianina, u weganina byłby dziwny. Masz całe mnóstwo jedzenia fortyfikowanego B12 - płatki śniadaniowe, soki z dodatkiem witamin, do tego jakieś multiwitaminy, ale piszesz że nie brałeś. Masz też sporo w jajkach czy w nabiale.

tomek.franek900

Wysłany: 2018-06-18, 08:12    

aron napisał/a:
sztetke123@gmail.com napisz na tego maila (mój), zapytam też go czy da swojego.

Co do nawalenie ,nie mam,czuje się trochę z dupy, zmęczony czasem i czasem mocniej zakręcony, ale definitywnie nie mam zaburzeń równowagi czy stanu upojenia .

to bardzo pozytywna wiadomość :-) na w/w maila napisze do Ciebie.

Odpowiedz do tematu