Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Moja przygoda z boreliozą
Autor Wiadomość
Odi 

Wysłany: 2018-05-14, 20:45    Moja przygoda z boreliozą

Mój pierwszy post na forum więc Witam Wszystkich.

Opisze mój przypadek, proszę o opinie i podpowiedzi co o tym sądzicie.
Od kilku lat ( myślę że z 7 to na pewno ) mam różne dolegliwości które mnie już delikatnie mówiąc męczą. Przede wszystkim na pierwszym miejscu zmęczenie. Wracam z pracy i generalnie mógłbym przeleżeć resztę dnia. Inne to:
- ból głowy, mniejszy/większy ale generalnie cały czas czuje głowę
- Problemy z koncentracją/wzrokiem, czytam coś i gubię się w połowie zdania nad jego sensem, mimo że jest proste w zrozumieniu, ciężko mi skupić też wzrok nad tekstem. Do okulisty chodzę co roku praktycznie ze względu, że kiedyś miałem zabieg ale wszystko ok z oczami.
- rozdrażnienie, tak jak kiedyś byłem mega spokojny i wyluzowany tak teraz jak bym się stresował wszystkim bardziej
- otępienie, co najmniej jakbym był "głupszy", ciężej mi się czegoś nauczyć albo zrozumieć
- ból karku, bardziej jego zmęczenie, tak jakby ktoś mi usiadł na niego. U ortopedy w miarę ok wszystko, mam trochę krzywy kręgosłup, siedzącą prace więc wiadomo że nic dobrego dla ciała ale nie tak żeby nic nie przechodziło np. w czasie dłuższych wakacji
- pocę się bardziej i szybciej niż kilka lat temu
I tak to już trochę trwa, raz bardziej dokucza raz mniej, dlatego jak było gorzej to do rodzinnego chodziłem żeby zrobić rożne badania krwi które wychodziło jak u zdrowego konia. Trochę się poprawiało i tak w kółko.

W końcu zrobiłem sobie western blot na boreliozę. Poszedłem do rodzinnej, przepisała mi Amotaks 1g, dwa razy dziennie przez 3 tyg. Tydzień temu skończyłem go brać ale szczerze to bez szału z poprawą. Myślicie że skoro nie pomógł ten antybiotyk do teraz to już raczej większej poprawy nie będzie?

Nie przypominam sobie żebym kiedyś miał kleszcza, czy jakiś rumień itd.

Za miesiąc mam wizytę u zakaźnego w inny mieście bo u mnie mega kolejki są. Warto zrobić jeszcze raz WB czy nie ma sensu przed wizytą skoro objawy jakoś znacząco się nie poprawiły?
Prosiłbym o interpretacje wyników (przede wszystkim admina) i jakieś rady odnośnie wizyty u lekarza, może coś mu podpowiedzieć ( chociaż wiadomo lekarze tego nie lubią : ) ) żebym nie jechał na darmo.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-05-15, 01:04    

Ten test IgM to jakiś przekręt jest, pisałem o nim już kilka razy. To, co wyszło dokładnie, to oznaczenie, jaką konkretnie odmianę bakterii masz. Jak przejrzysz forum. to KAŻDEMU wychodziło, że ma wszystkie możliwe odmiany bakterii, czyli jakby każdy był zainfekowany czterema różnymi odmianami boreliozy. I nikt chyba nie miał żadnego paska poza właśnie tymi. Statystycznie niemożliwe, więc na moje oko, ten test jest całkowicie pokręcony. NFZ chciało zaoszczędzić i kupiło test dający u każdego taki sam wynik - wszystkie możliwe szczepy bakterii, ale nie wywołujące żadnej reakcji IgG i żadnego innego paska w IgM.

Dopytaj zakaźnika, co o tym sądzi, jeśli nie zdobywał wiedzy za komuny (wtedy się "trochę" inaczej podchodziło do egzaminów), to pewnie będzie coś miał do powiedzenia na ten temat. A co do antybiotyku, ten co brałeś może nie pomóc, bierze się doksycyklinę, która znacznie lepiej penetruje barierę krew - mózg.

Innymi słowy, ja bym spróbował jeszcze z doksy, jak nie pomoże - przyjąłbym, że test był przekręcony i szukał dalej choroby.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

Odi 

Wysłany: 2018-05-15, 08:47    

dzięki za odpowiedź, dam znać jak coś ciekawego mi powie

Odpowiedz do tematu