Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Tężyczka, a problemy sercem i napadowymi lękami
Autor Wiadomość
revi

Wysłany: 2018-03-19, 00:31    Tężyczka, a problemy sercem i napadowymi lękami

Dobry wieczór. Nie wiem czy powinienem zakładać temat, jednakże chciałbym podzielić się moją historią i prosić o opinię. Być może ktoś znajdzie w owej historii coś co ja znalazłem na stronie odnośnie "nerwicy" i tak jak ja zmotywuje się. W razie jakichkolwiek problemów po prostu usunąć, ale powiadomić bym nie czekał na odpowiedz ;)

Mam 21 lat. Półtorej roku temu wylądowałem na pogotowiu w wyniku kołotań serca i zesztywnienia połowy twarzy po wysiłku fizycznym. Kilka miesięcy przed owym incydentem chodziłem na siłownie okolo 5 razy w tygodniu, studiowałem, imprezowałem i piłem z dosyć dużą częstotliwością. Jako, że ambicja bycia szczupłym ale umięśnionym wzięła w górę, jadłem dziennie około 1500 kcal nie uzupełniając żadnych witamin. Jedynie to co mi dała pierś z kurczaka, 3 jajka, ryż i czasem przekąski(Dodam, że praktycznie nigdy nie uzupełniałem witamin suplementami). Przyszły efekty, a razem z nimi zawroty głowy, kołotania serca( w tym bardzo szybkie i niemiarowe bicie serca podczas treningów) i ogólne osłabienie.
Zaraz przed wylądowaniem w szpitalu byłem na kacu i pomyślałem, że najlepszym wyjściem z niego będzie trening. Pograłem zaledwie pół godziny, moje serce zaczęło bić jak oszalałe. W panice wsiadłem do auta i chciałem jak najszybciej znaleźć się w domu. W drodze nie mogąc opanować oszalałego serca zacząłem głeboko oddychać do czasu wcześniej wspomnianych zesztywnień twarzy, rąk i nóg. Koniec końców trafiłem do szpitala. Wypis przepiszę jeżeli ktos bedzie prosił.
W przeciągu 1,5 roku przeszedłem rezonans magnetyczny serca, tomograf głowy(w obu badaniach nic nie wykryto), holtery i wizyty u kardiologów zmagając się z kołotaniami serca, niemiarowym szybkim biciem serca, licznymi lękami, mrowieniami twarzy i zaburzeniami pamięci, drgawki. Po tak długim czasie od wypadku przypięto mi łatkę nerwicowca itd.
Nikt nie potrafił znaleźć przyczyny. Szczęście lub nie, natrafiłem na Waszą stronę i zapisałem się na próbę tężyczkową.
Odwiedziłem neurologa, próba wykazała tężczykę (Wybitnie Dodatnią). Dodam, że podczas hiperwentylacji miałem podobny objaw zesztywnienia tyłu głowy.

Endokrynolog zlecił badanie TSH, FT4, ANTY-TPO, ANTY-TG, SÓD, POTAS, GLUKOZA, WITAMINA 25(OH)D, PARATHORMON, WAPŃ CAŁK., WAPŃ ZJONIZOWANY, FOSFOR, MAGNEZ, MORFOLOGIE i DOBOWĄ ZBIÓRKĘ MOCZU(wapń, fosfor,potas, sód). Sprawdzał mi przytarczyce USG w porządku ponoć.

Chciałbym się spytać czy Endokrynolog coś przeoczył, co jeszcze mogłoby być do zbadania? Wydaję trochę pieniędzy na badania i prywatne wizyty, a szczerze mówiąc chce się pozbyć tego raz na zawsze.

Dziękuje dziękuję i jeszcze raz dziękuję autorowi http://nerwica.vegie.pl/index.html za bezinteresowną pomoc. Gdyby nie to prawdopodobnie dalej bym żył w przekonaniu nerwicy. Dla tego Pana osobiście ukłony, no i słowo dziękuje to chyba za mało:) Wielkie piwo dla Pana!:) Jeżeli temat nie jest w odpowiednim miejscu to przepraszam i pozdrawiam!

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-03-19, 04:34    

To właściwe miejsce - fajnie, że dzięki stronce w końcu wiesz, co Ci dolega.

Zapewne badanie wewnątrzkomórkowego magnezu wykazałoby bardzo duży niedobór, tego niestety nie zrobisz w zwykłym laboratorium, a prywatnym bym nie ufał. Tężyczkę najczęściej "leczy" się po prostu uzupełniając magnez, wapń i witaminę D3, bo jest ona po prostu objawem niedoboru pokarmowego, a pomoc lekarska jest w sumie potrzebna tylko po to, by ustalić, czy nie masz jakiejś "normalnej" choroby typu właśnie zaburzenia pracy przytarczyc.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

subzero

Wysłany: 2018-03-19, 04:58    

Na stronkę o nadciśnieniu niestety ciągle nikt nie trafia.
http://nadcisnienie.naturalneleczenie.com.pl

revi

Wysłany: 2018-03-20, 00:13    

subzero napisał/a:
Na stronkę o nadciśnieniu niestety ciągle nikt nie trafia.
http://nadcisnienie.naturalneleczenie.com.pl

Wrzucasz ją tak po prostu tutaj czy jest to skierowane do mnie bo widzisz u mnie takowe objawy?

subzero

Wysłany: 2018-03-20, 01:49    

Wrzucam w ramach żalu, że tak mało ludzi otwiera tę stronkę, że jeszcze nikt nie trafił na to forum z jej powodu tak jak ty trafiłaś przez stronkę o nerwicy.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-03-20, 19:58    

wrzuca ją wszędzie, bo mnie namówił na jej napisanie w zamian za obietnicę, że ją rozreklamuje - rozreklamowanie polega na tym, co widać wyżej, w efekcie od początku jej istnienia weszło na nią może kilkaset osób :D

borysiak 

Wysłany: 2018-03-22, 09:53    

Subzero brzmi jak moi znajomi wypaleni pracą. Może czas wziąć mały urlop od forum? ;-)
Co do tematu to nakierowałem koleżankę na to forum i też wyszła tężyczka dodatnia. Ale debil lekarz dał jej jakiś suplement diety z potasem magnezem i wapniem o jakimś śmiesznym stężeniu. Odsypałem jej suplów z biomusa poleciłem kupić wit. D i praktycznie w nieco ponad miesiąc czuje się ona o wiele lepiej.

revi

Wysłany: 2018-03-25, 23:38    

Hehe spoko, rozumiem. Wrzucę ją gdzieś, jeśli to pomoże ;)

revi

Wysłany: 2018-05-05, 13:32    

Cześć! Chciałbym trochę odświeżyć temat, gdyż jakis czas temu dostałem wyniki w których niby lekarz wszystko ustalił za normę oprócz poziomu witaminy D 25 OH która faktycznie była niska bo aż 8. Elektrolity wszystkie były w normie, wapń we krwi o był w lekkim nadmiarze. Morfologia wykazywała stan zapalny ale powiedział ze to przez alergie która mam. Przepisał mi Vigantol 500 mikrogramów/ 20 000 IU w postaci kropli doustnych, Propanolol(doraźnie), Elicea(do następnej wizyty) i Cloraxen (doraźnie w razie bardzo silnego lęku). Biore Vigantol już 2/3 tydzień po 20 kropli dziennie do następnej wizyty (koniec Maja) i Elicea która miałem brać stopniowo ale jakos dziwicie sie po niej czułem, Wiec odpuściłem. Dodał, ze efekty dopiero przyjdą po miesiącu-trzech, a ja Pisze bo mimo brania witaminy D lęki faktycznie troszkę minęły ale pojawiło sie więcej kolatan serca. Teraz troszkę sie zaniepokoiłem i nie wiem czy dobra była wizyta u endokrynologa. Załączam wyniki morfologi w razie co. Jakieś opinie? :)

IMG_3574.JPG
Plik ściągnięto 11 raz(y) 126,69 KB

tomakin
Administrator

Wysłany: 2018-05-06, 02:33    

wyniki dla mężczyzny byłyby dobre, dla kobiety poza normą - pewnie pokręcili i dali normy dla kobiet, dlatego te plusy przy czerwonych krwinkach. Białe mogą tak podskoczyć właśnie od alergii czy od zwykłego kataru.

Przy D3 bierze się magnez, dużo magnezu, do tego można witaminę A osłonowo. To "dziwne samopoczucie" to zapewne wynik wypłukania magnezu witaminą D3. Witamina A temu częściowo zapobiega.

Odpowiedz do tematu