Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Panika i być może nerwica
Autor Wiadomość
Rafał017 

Wysłany: 2017-07-16, 14:35    Panika i być może nerwica

WItam. Od stycznia tego roku zaczałem mieć ataki paniki tak uważam. Opiszę objawy i to co czuję. Siedząc sobie nagle czyję dziwne uczucie jakby za lewym okiem (jestem proaworęczny) jest to uczucie takie, że muszę zamknąć oczy i przetrzeć a jak to nie pomoże to zaczyna się niepokuj coraz większy. Przy pierwszych takich zadarzeniach pojawiały się białe kreski-świtliki w kącie oka i przed oczami i wtedy ruszała walka z tym żeby nie stracić przytomności, strach i szybkie bicie serca. Przeszło po pół godziny kładzenia się na podłogę, wstawania i znowu kładzenia się na podłogę. Ostatnio 3 dni temu miałem najwiekszy i najdłuższy po wypiciu kawy siedząc przed komputerem. Nagle spłyneła to na mnie jak grom.Wstałem z przed biurka wsparłem sie rękami o kolana i to był start całego zdarzenia które trwało 3 godziny z czego 2 godziny przeleżałem albo z zamkniętymi oczami albo patrząc się w sufit albo na klęczkach oczami do podłogi. Dopiero gdy się położę, położe dłoń na brzuchu i robię wdech nosem wydech ustami czuję jak szybko bije mi serce wtedy.
Mam niedoczynność tarczycy i biorę Euthyrox 50. Zdaża mi się opuszczać branie z rana. Moja największa niedoczynnośc zdiagnozowane 4 lata temu to wynik TSH trochę ponad 8. na przedostatnim badaniu miałem nareszcie w normie czyli 4,. a naostatnim pół roku temu 6. Nie odczułem żadnej różnicy kiedy miałem to TSH w normie a kiedy miałem 6. Przez ostatnie cztery lata piłem jedną albo dwie kawy z ekspresu, często wieczorami poijałem piwo albo wino, drinki z wódki lub whisky żeby móc zredukować napięcie psychiczne, poczuć rozluźnienie i usnąć. Popalałem papierosy (3-4 dziennie przez ostanie 2 lata), większość dnia spędzałem siedząc. Od popijania późnym wieczorem ( po 22) i jedzenia do tego nieżadko przekąsek na przykład. chipsów mam sporo tłuszczu na brzuchu chociaż wyglądam na chudego w ubraniach bo jestem wysoki ale mój obwód brzucha mierzony na wysokości pępka to 95 cm. Na śniadanie jadam od 2 lat albo jajka na miekko, albo biały ser z miodem albo płatki lub słodkiego omleta z dżemem. Obiady różnorodne z przewagą potraw z piersi z kurczaka.
W tym roku też doszło takie zjawisko, że potrafiłem sikać może z 7 razy dziennie mimo że piłem bardzo mało. Poprostu nagle bez ostrzeżenia chciało mi się tak jakbym przynajmniej wstrzymywał już godzinę a sikałem nie dużymi ilościami a mocz był biały. Stan moich włosów teżzaczał sie pogarszać około 5 miesięcy temu. Teraz są zniszczone, wyblakłe, i suche jak siano na łące i nie da rady ich ułożyć mimo że są krutkie 1,5-2 cm tak myslę. Mam włosy z rana takie jak włosy menela który nie mył ich od 2 lat.

Rafał017 

Wysłany: 2017-07-17, 15:08    

Dodam, że mam też regularne piszczenie w uszach które przynajmniej raz dziennie się pojawia. Być może pojawia się dużo częściej tylko nie go nie słyszę bo już się do niego przyzwyczaiłem prze te kilka lat.

Chciałbym się zapytać o kilka spraw:

Biarę 5 tabletek dziennie preparatu magnezowego MAGLEK B6. Jest on tani a zarejestrowany ponoć jako lek a nie suplement. Jego skład to -magnezu mleczan 500 mg (51 mg Mg2+) wit. B6 5 mg
Biare jeszczy drogi B compleks z dawkami wszystkiego po 50 mg i mam nim bardzo jaskrawo żółty mocz. Czy te witaminy się przysfajają czy są wypłukiwane?

Biorę cynk 2 kapsółki dziennie. Skład jednej tabletki to -15 mg (75 mg diglicynianu cynku) -witamina A (11 mg palmitynianu retinylu). Czy to dobra ilość?

Wtamina D badana w styczniu była w normie. obecie biorę po 1 albo 2 kapsułki witaminy D 2000. Potas jedną kapsułkę.

Dzisiaj po zjedzeniu jednej kanapki z polędwicą i dwóch jajej na miekko i wypiciu herbaty lipton dopadło mnie znowu to uczucie że już się zaczyna.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2017-07-19, 07:57    

Objawy pasują pod źle leczoną tarczycę. To, że masz w normie TSH nie oznacza, że masz idealny poziom pozostałych hormonów. Na necie masz tysiące historii ludzi, którym lekarze wmawiali, że MUSZĄ czuć się dobrze, bo mają dobre TSH - niestety, lekarze bardzo często leczą kropki atramentu na papierze, za nie człowieka. Ci sami pacjenci po zmianie lekarza i zastosowaniu dobrej dawki / dobrego rodzaju hormonu poczuli się jak nowo narodzeni.

Tak w ogóle 99% przypadków niedoczynności tarczycy u mężczyzn to niedobór jodu, jeśli zacznie się to "leczyć" sztucznymi hormonami można doprowadzić do zanik tarczycy i zrobić z pacjenta dożywotniego inwalidę. Podawano Ci najpierw jod?

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

Rafał017 

Wysłany: 2017-07-19, 12:45    

Nie nie podawano mi nigdy jodu. Od razu przepisała mi Euthyrox. Chciałbym spróbować z suplementacją jodu. Mógłbyś mi doradzić jak go suplementować? Może mógłbyś mi doradzić jakieś ewentualne badania? Przez ostatnie 3 lata miałem też takie zjawisko, że raz pod lewym a raz pod prawym łokcie wyskakiwało mi skupisko krostek które były suche i swędziały tak, że im dłużej je drapałem tym bardziej swędziały. Najczęściej rozdrapywałem je przez sen. Smarowanie kremem chyba powodowało ich znikanie, a potem znowu się pojawiały. Teraz nie mam ich od kilku miesięcy, nagle po 3 latach. Teraz też po jedzeniu mam to uczucie jakby początku tego ataku paniki. Ogólnie to uczucie nakręcające się żebym stracił przytomność, szybkie bycie serca, strach.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2017-07-21, 08:25    

Takie krosty na łokciach to typowy objaw niedoczynności tarczycy - może to być oczywiście coś innego, ale "suche łokcie" to coś, co masz wymienione w każdym podręczniku medycyny jako objaw.

Z jodem powinno się zaczynać powoli, pod osłoną selenu - nie wiadomo jednak, czy genialna decyzja lekarza, leczącego niedobór hormonami nie rozwaliła Ci tarczycy i czy nie jest już za późno.

Tu się o jodzie rozpisałem

http://tarczyca.lekiznatury.net.pl/jod.html

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

Odpowiedz do tematu