Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Ile pić dziennie płynów?
Autor Wiadomość
DarekN16 

Wysłany: 2016-03-02, 14:55    Ile pić dziennie płynów?

Cześć,

Chciałbym się dowiedzieć: jaka powinna być optymalna ilość wypitych przez nas dziennie płynów?
Pytam ponieważ, mam wrażenie, że pije więcej (około 3 litrów dziennie) niż moi rówieśnicy i chciałbym się dowiedzieć, czy to jest w porządku.

Pozdrawiam!

tomakin
Administrator

Wysłany: 2016-03-05, 21:28    

O kurde, jak ja chciałbym mieć takie problemy :D

To jak, ktoś wie, ile powinno się pić płynów?

(a tak serio, gdy będziesz pił bardzo mało, to będziesz miał większe ryzyko kamieni nerkowych - i tyle można o tym powiedzieć)

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

DarekN16 

Wysłany: 2016-03-06, 16:43    

Dzięki! :D :D

MONlKA 

Wysłany: 2016-03-24, 22:18    

Ja na przykład piję niedużo, łącznie z zupami etc. to może 1,5 litra wyjdzie. Nie czuję się źle, ale nie wiem, czy nie spotkają mnie z tego powodu jakieś konsekwencje w przyszłości?

Kola_mis

Wysłany: 2016-03-25, 09:22    

Osobiście obecnie obserwuje skórę (ze względu na jej niesamowita suchośc w przeszloścI) i staram się wypijać:

3-4 herbaty dziennie.
każdego dnia yerbe
butelke wody mineralnej

W dni treningowe więcej o 0.5litra wody na treningu.

Czuje się dobrze, skóra jest w bardzo dobrym stanie.

Z resztą wystarczą 2 dni picia mniej niż litr wody dziennie a skóra już reaguje.

justynaKam 

Wysłany: 2016-04-14, 09:31    

ja codziennie piję min 1,5 litra wody + jeśli piję kawę to staram się dodatkowo wypić szklankę wody, tak samo z herbatą.
Pamiętajmy też aby pić wodę małymi łykami, wtedy mózg nie wysyła do nerek sygnału ze mają zacząć pracować i więcej wody ma szansę się wchłoną do organizmu, a nie tylko wypłukać nam cenne minerały.

pepper 

Wysłany: 2016-06-14, 16:25    

Różnie podają, ale dobrze jest wypić do 2 litrów dziennie.

kalitowski 
Janek

Wysłany: 2016-08-07, 21:11    

Wszędzie mówią, że przynajmniej 2 litry. W czasie upałów nawet więcej. Po wysiłku fizycznym też trzeba uzupełnić płyny. Te 1,5 litra dobrze by było wypić. Liczy się wszystko woda, herbata i inne napoje, nawet zupy.

marshal 

Wysłany: 2016-10-06, 22:26    

Ja gdzieś usłyszałem bardzo logiczne uzasadnienie ile wody powinniśmy pić. Otóż, pić tyle aby a ciągu dnia nie czuć pragnienia. Tak samo jak dla jednej osoby dieta powinna mieć 2000kcal, a dla drugiej 3000kcal. Ile pić wody jest kwestią indywidualną i zależy od trybu życia.

nana

Wysłany: 2016-11-10, 11:35    

Zgadzam się. Każdy ma inne zapotrzebowanie. Ważne żeby w żadną stronę nie przesadzić. Jak wypijesz za dużo wypłukasz witaminy i będziesz bardzo szybko chudnąć, jak za mało toksyny zaczną się odkładać w organizmie i tez nie będzie dobrze. We wszystkim umiar i rozsądek ;)

Carlos

Wysłany: 2017-01-02, 15:56    

Ja też słyszałem, że dobrze jest pić 2 litry dziennie. Niektórzy piszą/mówią, że nawet 2,5
Ale wydaje mi się, że każdy inne ma zapotrzebowanie. Jeśli ktoś pije butelkę dziennie (mniej niż 2l) i dobrze się czuje no to chyba jest ok, nie? ;D

hajer

Wysłany: 2017-06-18, 21:54    

To dużo zależy od stylu życia, jeżeli np. regularnie ćwiczysz, jesteś na siłowni to takie 1,5l pochłoniesz samym treningiem. 3 litry nie wydają mi się alarmującą ilością, na pewno nie taką przy której trzeba się czegoś obawiać, to jest tylko trochę powyżej "normy", a z normami to wiadomo jak jest.

Odpowiedz do tematu