Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
RZS
Autor Wiadomość
natka9520 

Wysłany: 2016-05-24, 13:12    

Tomakin pomóż proszę.....córka ma rzs seronegatywne bardzo cierpi zaatakowane duże stawy.Ob 110 crp 73 brała już olej z wiesiołka, bor, ale nic nie pomaga.Mtx i sterydów ani biologicznych juz nie bierze.Co robic ? Borelioza wykluczona w badaniu ale sprawdzalismy antybiotyk i gdy brala miesiąc antybiotyk na boreliozę pogorszyło się jeszcze bardziej....jej rzs jest cholernie trudne do wyleczenia .😒

tomakin
Administrator

Wysłany: 2016-05-24, 16:45    

Metody tu opisane mają to do siebie, że czasem działają wspaniale, czasem - w ogóle. Nie wymyślam żadnych technik, po prostu zbiorczo zamieściłem na stronie o RZS te, które w badaniach pomagały jakiejś grupie pacjentów. Jak widać po efektach - części osób bardzo pomogło, mogły odstawić leki, niektórym jednak w ogóle. RZS to tak naprawdę cała grupa chorób i nikt nie wie tak do końca, skąd to się bierze.

Jak żadna z tych metod nie pomaga - no cóż, cały czas szukam, cały czas uzupełniam wiedzę, jak tylko trafię na coś nowego - opiszę. Póki co mogę tylko powiedzieć, że olej z wiesiołka działa powoli - czasem trzeba brać go długie miesiące, żeby pojawiły się efekty.

A, z rzeczy które ostatnio obiły mi się o oczy a jeszcze ich nie usystematyzowałem - probiotyki zmniejszały crp i łagodziły objawy, nie jakoś bardzo mocno że ludzie od razu zdrowieli, ale różnica była.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

eveliyah 

Wysłany: 2016-05-24, 17:31    

Coś na rzeczy musi być jednak z tą dietą. Czuje się tak sobie, ale i tak jest lepiej niż było. W sobotę babcia miała urodziny, skusiłam się nd torta, zastanawiałam się czy mnie " trzepnie". W niedzielę spokój, w poniedziałek trochę gorzej, a dzisiaj to jeszcze gorzej, nadgarstki spuchły, kolana bolą jak cholera. Zaciskam zęby i nie zażywam żadnych NLPZ. Zobaczę ile mi czasu będzie to schodzić.

Tomakin, dlaczego nie można stosować MTX i NAC jednocześnie? I co z kwasem alfa-pokojowym, masz jakieś info na ten temat?

Wiesiołka stosuje sumiennie i na pewno z niego nie zrezygnuje.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2016-05-25, 08:33    

Nie pamiętam, jakieś tam są przeciwwskazania do stosowania tego razem. O kwas alfa liponowy zapewne Ci chodziło, nie kojarzę tak na szybko nic, co ma związek z RZS.

konkret

Wysłany: 2016-11-24, 18:14    

Witam. Tomakin w jakiej postaci, dawkach najlepiej stosować omega 3 i GLA w rzs? Ze względu na mój wrażliwy żołądek wolalbym suplementowac to w sposób naturalny. Pozdrawiam serdecznie

tomakin
Administrator

Wysłany: 2016-11-27, 02:50    

GLA naturalnie raczej nie znajdziesz, to występuje w małych ilościach w kilku nasionach - musiałbyś tego bardzo dużo jeść. Albo olej z ogórecznika, albo - dużo smaczniejszy - z wiesiołka. Omega 3 możesz po prostu jeść tłuste ryby morskie,

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7639807

tu masz badanie, w którym duże dawki omega 3 w formie kapsułek do tego stopnia poprawiły stan chorych, że część mogła w ogóle odstawić zwykłe leki. Brali tam aż 130 mg na kg masy ciała, ale nie wiem, czy to nie za dużo. Zazwyczaj zaleca się tak dobrać dawkę, żeby w sumie było około 2000 mg EPA.

uniu 

Wysłany: 2017-03-17, 10:39    

Witam Jestem po jednej operacji endoprotezy stawu biodrowego(prawego). Najgorszy okres to był po operacji, ale doszłam do siebie aż minęło 8 miesięcy i przyszła pora na kontrolne prześwietlenie. Okazało się, że z prawym stawem wszystko ok. Na prześwietleniu wyszło, że teraz lewy staw biodrowy jest w złej kondycji. Diagnoza lekarza była taka, że lewy staw będzie do operacji. Lekarz powiedział wprost że spotkamy się za rok lub półtora i że to jest nieuniknione. Pobolewa mnie lewa strona, ale myślałam, że to od kręgosłupa gdyż mam skrzywiony w odcinku lędźwiowym lewostronnie. Wykonuje ćwiczenia żeby rozciągnąć mięśnie z prawej strony już zoperowanego stawu. W lewym jeszcze własnym stawie mam prawie wytartą maź stawową. Od lekarzy nie dostałam żadnych witamin bo stwierdzili że nic nie pomoże i według nich jestem skazana na kolejną operacje endoprotezy. Obecnie smaruje się olejem żywokostu aby nie powstał stan zapalny bo wiem jak człowiek się męczy gdy boli. Jem produkty zawierające kolagen(galaretki z żelatyny, zimne nóżki zrobione z skórek wieprzowych, nóżek oraz kolan wieprzowych) biorę witaminę C, pije dużo wody z solą kłodawską do tego jeszcze piję jeszcze ocet jabłkowy z wodą. Proszę o wskazówki co jeszcze mogę zrobić aby uniknąć operacji i przywrócić mój ostatni biologiczny staw biodrowy do dobrej funkcjonalności. Jolanta, wiek 57lat jolantatcho@wp.pl

tomakin
Administrator

Wysłany: 2017-03-17, 11:27    

To co robisz to raczej zaszkodzi niż pomoże - takie ilości białka fatalnie wpływają na stan stawów. Zresztą w RZS to nie ilość kolagenu jest problemem, a to, że jest on niszczony.

http://rzs.naturalneleczenie.com.pl/

Tu masz wszystko, co można zrobić i o czym wiem.

Tomek 

Wysłany: 2017-05-15, 11:36    

cześć
Dwa lata temu stwierdzono u mnie rzs. Stosowałem się do porad Tomakina i po mniej więcej dwóch miesiącach wszystkie dolegliwości ustąpiły. Po dwóch latach dziadostwo się odezwało. Kilka dni temu spuchł mi staw, pojawiło się zapalenie przyczepów mięśni w stopie i kręgosłupie więc trzeba było zacząć działać... od dwóch dni stosuje bor (5 ml kwasu borowego do herbaty), hakarośl i 8000 wit D. PO dwóch dniach przestaje strzykać i rwać w stawach, opuchlizna troszkę zeszła i czuję mniejszy ból w mięśniach.Teraz czekam na MSM i zobaczymy jakie będą efekty. Tomakin jaka jest różnica między olejem lnianym a z wiesiołka?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2017-05-15, 21:10    

Z tym borem w badaniach wyszło, że najlepiej działają małe dawki - 3 mg dziennie, jak mnie pamięć nie myli, więcej o tym jest na stronce o RZS http://rzs.naturalneleczenie.com.pl/

Czyli 5 ml kwasu borowego może nawet zaszkodzić, zamiast pomóc.

To są dwa kompletnie różne oleje - wiesiołkowy zawiera GLA, aktywną formę omega 6, a lniany ALA, podstawową omega 3. Te dwa kwasy są konkurencyjne wobec siebie, biorąc jeden obniżasz poziom drugiego (no, nie tak dosłownie, ale już nie wchodźmy w szczegóły). Ideałem wydaje się olej wiesiołkowy oraz apteczne omega 3, które zawierają EPA i DHA - aktywne formy omega 3, których nie ma w oleju lnianym.

TomiRZS 
TomiRZS

Wysłany: 2017-11-13, 20:09    

Hej Tomakin.
Tak na wstępie powiem ,że jestem chyba zdrowy od 1,5 roku żadnych MTX programów sterydów przeciwbólowych,przeciwzapalnych NIC NIC NIC.Co pomogło nie wiem TY NA PEWNO.
WIELKIE DZIĘKI Odzyskałem chęć życia .Obecnie próbuję odzyskać ruchomość w zniszczonych stawach idzie nieżle. ale powoli. Mam pyt. co z tym można zrobić aby jak najszybciej odbudować chrząstkę stawową i co brać żeby nie wrócił.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2017-11-15, 17:47    

Naprawdę bardzo się cieszę, że coś pomogło - ale czy to akurat moja zasługa, ja po prostu tłumaczę zalecenia dostępne na stronach anglojęzycznych, tyle mojego że filtruję oczywistych oszustów i staram się tłumaczyć tych "dobrych".

Z odbudową chrząstki jest problem, to jedna z tkanek, które odbudowują się baaaaaardzo pomału, o ile w ogóle. Możesz próbować brać kolagen i siarczan chondroityny, niektóre badania sugerują, że jest po tym poprawa, ale to proces rozłożony nawet nie na miesiące, a na lata.

A co robić, żeby nie wróciło - to, co robiłeś do tej pory. Z RZS jest ten problem, że to bardziej zbiór chorób, a nie jedna rzecz, więc każdemu pomaga coś innego. Ciężko wyczuć, co akurat pomogło Tobie - po prostu rób, co robiłeś.

TomiRZS 
TomiRZS

Wysłany: 2017-11-17, 23:27    

Dzięki jeszcze raz chodzi o to ,żeby uświadomić ludziom niech próbują do skutku /jestem tego żywym przykładem/ niech się nie poddają bo zdrowie jest warte wszystkich wyrzeczeń.Ja też miałem okresy zwątpienia ale po chwili od nowa zaczynałem z jeszcze większą siłą.Pożarłem tych suplementów do dzisiaj taczke ale żyję i mam się dobrze /żona myślała ,że się otruję ale poza biegunką większych sensacji nie było/Dziękuję wszystkim za pomoc w tym temacie i dla wszystkich zdrowia i słuchajcie Tomakina.

Maj1113

Wysłany: Wczoraj 6:46    

Witajcie,
Tydzień temu zostało u mnie zdiagnozowane rzs. Dostałam od lekarza leki plaquenil i sterydy metypred. Czuję dużą poprawę ( sztywność rano zniknęła, znikła opuchlizna), ból zmniejszył się bardzo, ale z tego co czytam bez diety i suplementacji się nie obejdzie... Jak przejrzalam fora to w moim głównym jadłospisie było wszystko to czego nie wolno. Nie wiem jak mam zacząć. Czego na sto procent jeść nie mogę. Pomóżcie:-)

Maj1113

Wysłany: Wczoraj 6:48    

Co może być jeszcze istotne mam 26 lat

Odpowiedz do tematu