Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
wypadanie włosów
Autor Wiadomość
aska28

Wysłany: 2012-11-25, 17:07    wypadanie włosów

Witam. Mam 28 lat od 21 r.ż. leczę si u dermatologów z powodu wypadania włosów. Najpierw sterydy do stosowania zewnętrznego później leki przeciwgrzybiczne wcierki i witaminy. Ostatni dermatolog stwierdził ŁZS uważam że to jest to ponieważ po stosowaniu płynu robionego zaczął mi się sypać łupież a wcześniej strasznie swędziła mnie skóra głowy a łupieżu widać nie było. W czerwcu tego roku okazało się że mam niedoczynność tarczycy i myślałam że w końcu problem z głowy a tu nic hormon uregulowany włosy dalej lecą (mam już prześwity) u 2 ginekologów byłam usłyszałam "taka pani uroda" a ja uważam że z moimi hormonami też nie jest w porządku bo jestem nadmiernie owłosiona. A co jest najśmieszniejsze że do endo i ginekologa chodzę prywatnie gadam im i gadam a skierowań nie chcą dać i podpowiedzieć co by mogło być nie tak w moim organizmie. Jestem załamana finansowo spłukana.
takie dodatkowe informacje to sucha skóra niska hemoglobina zimne nogi i ręce, zaskórniki na twarzy i plecach w dużych ilościach.
Wypróżniam się regularnie ale najczęściej mam rozwolnienie.
Tomakin pomocy!!

tomakin
Administrator

Wysłany: 2012-11-26, 01:35    

Ciężko powiedzieć, co to może być, teraz zgłosiła się do mnie dziewczyna z takim samym problemem, robi sobie terapie z uzupełnianiem cynku + odżywka białkowa - i na oko działa, pomaga. Terapię z cynkiem masz opisaną na forum w dziale z artykułami.

Można też walnąć terapię kwasami tłuszczowymi - omega 3 celując w 2 gramy EPA + olej z wiesiołka - 10 do 20 gramów dziennie. Do tego takie "oczywiste" rzeczy jak witamina D czy małe dawki jodu, ale to wszystko jest na forum opisane.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

aska28

Wysłany: 2012-11-26, 11:22    

dzięki za odpowiedź.
Ale mam jeszcze pytanie dotyczące badań, które mogłyby coś wykazac.

aska28

Wysłany: 2012-11-26, 11:48    

jeszcze jedno pytanie co z żelazem jak je uzupełnic? i co sądzisz o oleju słonecznikowym?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2012-11-27, 18:28    

zanim zaczniesz coś robić z żelazem, zbadaj ferrytynę. A olej słonecznikowy to coś, od czego powinnaś się trzymać jak najdalej.

aska28

Wysłany: 2012-12-03, 09:16    

czytam o uzupełnianiu niedoborów tych witamin które mi zasugerowałeś ale nie mogę się doszukać niczego o tej odżywce białkowej. Jeżeli pamiętasz gdzie o tym poczytam będę wdzięczna.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2012-12-04, 03:06    

Nigdzie nie ma tego opisanego, po prostu kupujesz dowolną odżywkę białkową dla sportowców, na przykład najtańsze białko łowickie (byle nie coś BARDZO taniego, bo zamiast białka dostaniesz bezwartościową serwatkę, najlepiej wklej tu to, co będziesz chciała kupić i ocenię), bierzesz tyle ile napisali na opakowaniu - i wszystko.

aska28

Wysłany: 2012-12-09, 15:36    

OPIS:
WPC ŁOWICKIE 80% jest białkowym preparatem serwatkowym, wzbogaconym w proteinę o przewadze L-glutaminy, dzięki czemu znajduje szersze zastosowanie w dyscyplinach siłowych. WPC ŁOWICKIE 80% jest produktem polskim, powstałym dzięki specjalistom branży mleczarskiej i doświadczonym technologom produktów dietetycznych z centrum kraju.
WPC ŁOWICKIE 80% wykazuje niespotykane w popularnej klasie białek jednosurowcowych walory smakowe i jakościowe. Jest wyspecjalizowaną odżywką dla kulturystów dzięki zawartości peptydu glutaminy, łagodnemu smakowi, dobrej konsystencji i obniżonej pienistości.
Odżywka dostarcza 80% wysokiej jakości protein w masie suchej - nadaje się najlepiej do wzbogacenia diety ukierunkowanej na przyrost tkanki mięśniowej (endogenna synteza protein).

Osoby obciążone wysiłkiem fizycznym oraz sportowcy mają 2-4 krotnie wyższe zapotrzebowanie na białko w stosunku do pozostałych. Dzienne zapotrzebowanie na białko łącznie: 1,4 g białka/kg m.c. - sportowcy dyscyplin wytrzymałościowych 1,6 - 1,8 g/kg m.c. - sportowcy dyscyplin wytrzymałościowo-siłowych 2,0 - 2,5 g/kg m.c. - kulturyści Około 1/3 dziennego zapotrzebowania może pochodzić z koncentratów uzupełniających dietę.

Składniki: koncentrat białka serwatki (WPC 80), peptydy glutaminy (gluten częściowo hydrolizowany).
Składniki dodatkowe: hydrolizat żelatyny (wzmacniacz smaku) - dla smaku ciastka kruchego, aromat (smak na opakowaniu), acesulfam K, cyklaminian sodu, sacharynian sodu -substancje słodzące, pektyna - substancja wzbogacająca, guma ksantanowa - zagęstnik.

Osoby obciążone wysiłkiem fizycznym oraz sportowcy mają 2-4 krotnie wyższe zapotrzebowanie na białko w stosunku do pozostałych. Dzienne zapotrzebowanie na białko łącznie: 1,4 g białka/kg m.c. - sportowcy dyscyplin wytrzymałościowych 1,6 - 1,8 g/kg m.c. - sportowcy dyscyplin wytrzymałościowo-siłowych 2,0 - 2,5 g/kg m.c. - kulturyści Około 1/3 dziennego zapotrzebowania może pochodzić z koncentratów uzupełniających dietę.

SPOSÓB SPOŻYCIA: Porcję 20-35g preparatu (2-3 czubate łyżki stołowe) preparatu rozmieszać w zamkniętym naczyniu z 0,3l wody. Spożywać porcję do 3 razy dziennie. Stosować w 3 godz. odstępach pomiędzy posiłkami.

Nie zawiera środków konserwujących. Zawiera źródło fenyloalaniny. Zamknięte opakowanie przechowywać w temperaturze do 25oC.

Wartość odżywcza w 100g:
Białko (min. w % s.m.) 80
Węglowodany (min. w % s.m.) 6
Tłuszcz (max. w % s.m.) 7
Wartość energetyczna 391/1653 (kJ/kcal w 100g)

Zawartość aminokwasów w 100g białka:
Alanina 5,41g
Arginina 2,741g
Kwas asparginowy 10,01g
Cystyna 2,25g
Kwas glutaminowy 20,60g
Glicyna 2,68g
Histydyna 1,46g
Izoleucyna* 5,71g
Leucyna* 10,03g
Lizyna 7,53g
Metionina 2,31g
Fenyloalanina 3,75g
Prolina 6,75g
Seryna 4,88g
Treonina 6,02g
Tryptofan 1,26g
Tyrozyna 2,78g
Walina* 5,14g
*aminokwasy egzogenne

Naturalna zawartość witamin i mikroelementów w 100g:
Witamina A 25,8mg (3,2%*)
Witamina E 0,0612mg (0,6%*)
Witamina D3 2,11mg (42%*)
Witamina K1 0,07mg
Wapń 395mg (49%*)
Fosfor całkowity 251mg (31%*)
Potas 385mg
Magnez 58mg (19%*)
Żelazo 1mg (7%*)
Cynk 0,5mg (3%*)
*% zalecanego dziennego spożycia

proszę o ocenę

tomakin
Administrator

Wysłany: 2012-12-10, 05:13    

Tak, mam takie samo. Do tego koniecznie trzeba mieć shaker (w każdym sportowym za kilka zł kupisz), bo mieszanie tego w szklance to robota głupiego.

I nie zapomnij zrobić podstawowych przy problemach z włosami badań - morfologia, ferreytyna, TSH, FT3, FT4. Kurcze, też zakręcony jestem, że nie napisałem tego w pierwszym poście.

aska28

Wysłany: 2012-12-10, 18:29    

Mam niedoczynność tarczycy i biorę letrox 50 we wrześniu robiłam powtórne badania i hormon się unormował (leki do końca życia) czy w takim przypadku muszę robić Ft3 i 4? W takim razie zamawiam to białko.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2012-12-11, 05:39    

A dlaczego masz niedoczynność tarczycy? Na jakim podłożu? Najczęstsza (90% przypadków) przyczyna to zwykły niedobór jodu - i zamiast brać do końca życia hormony, uzupełnia się jod i po tygodniu jest się zdrowym (a lekarz jest wściekły, bo stracił klienta który do końca życia by go utrzymywał).

Wypadanie włosów to typowy objaw niedoczynności tarczycy, więc pewnie masz źle leczoną - ale prawie wszystkie niedoczynności w Polsce są źle leczone.

aska28

Wysłany: 2012-12-11, 19:39    

oprócz niedoczynności mam jeszcze guzy. Raczej nie powinnam rezygnować z kontrolowania ich. Moje wypadanie włosów jest spowodowane również łojotokowym zapaleniem skóry i to w dużym stopniu (swędzenie nie do zniesienia, ból skóry głowy, przy cebulkach włosów żółte kuleczki)

tomakin
Administrator

Wysłany: 2012-12-12, 07:23    

Trudno nie mieć powikłan, jak ma się rozwaloną tarczycę...

aska28

Wysłany: 2012-12-14, 16:09    

zakupiłam kilka rzeczy, które zasugerowałeś i chciałabym żebyś napisał w jakiej ilości mam brać konkretny suplement i czy przy takiej ilości tabletek nie powinnam brać czegoś osłonowego?

Chela-Cynk 75 mg
Chela-MagB6 555 mg
Wit. D3 1000 j.m
Tab czosnkowe 270 mg
Tab olej z wątroby rekina 250 mg
Citrosept - ekstrakt z grejpfruta
Olej lniany - ile łyżek dziennie?
Oczywiście jeszcze tą odżywkę białkową ale ją zgodnie z zaleceniami na opakowaniu

Od trzech tygodni wzięłam się za moją dietę:
zero słodyczy, jedna kawa dziennie, żadnych kolorowych i gazowanych napojów, zrezygnowałam z masła, żółtego sera, jogurtów, alkoholu, tylko papierosy zostały do rzucenia (staram się palić mniej ok. 5 -7 dziennie)
czekam na inne Twoje wskazówki

tomakin
Administrator

Wysłany: 2012-12-15, 09:49    

Hmm, większości z tych rzeczy nie sugerowałem, więc nie mogę w żaden sposób odpowiadać za efekty ich stosowania. Ale parę wskazówek:

- leki na tarczycę trzeba brać przynajmniej w 2 godzinnym odstępie od pozostałych rzeczy - a już szczególnie mocno dotyczy to ekstraktu z grapefruita, który blokuje przyswajanie hormonów tarczycowych z układu pokarmowego

- olej lniany - nawet 5 łyżek dziennie, oczywiście w odstępach

- cynk - jeśli tam jest 75 mg czystego cynku, to takie dawki wypłuczą w końcu miedź, więc powinnaś osłonowo też brać suplementy miedzi. Ale jestem pewien, że samego cynku tam jest dużo, dużo mniej, doczytaj na opakowaniu.

Witaminę D3 powinno się brać w dawkach około 5000 j.m. dziennie, razem z czymś tłustym (na przykład olejem lnianym).

Magnez - w jednej takiej tabletce masz 100 mg magnezu, więc powinno się brać około 3 dziennie.

Podstawa w Twoim wypadku to wyregulowanie pracy tarczycy, bez tego włosy nie mają prawa się poprawić. Na pewno nie uda się tego osiągnąć lekami, albo sprawisz, że tarczyca zacznie funkcjonować sama z siebie, albo do końca życia będziesz miała problemy z tym związane - wypadanie włosów to najmniejszy z nich. Te suplementy które kupiłaś nie uregulują tarczycy.

No i dalej nie wiadomo, ile masz ferrytyny - ale znowu ferrytyna nie wzrośnie, dopóki nie uregulujesz tarczycy.

Odpowiedz do tematu