Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Sposób na *BARDZO* tanie suplementy.
Autor Wiadomość
MOPy

Wysłany: 2011-04-16, 20:26    

No i co z tym kalcytem, bo coś w kościach czuje że mam niedobory wapnia:)

tomakin
Administrator

Wysłany: 2011-04-17, 00:45    

szczerze to nie wiem, ja tam kalcyt jem.

Odmierzyłem właśnie 2,5 grama siarczanu miedzi do litrowej butelki, 1 mililitr zawiera 0,636 mg jonów miedzi. Na początek odmierzyłem 3 ml, czyli 1,5 mg miedzi. Ty na bank przedawkowałeś, 20 mg to o wiele za dużo.

trochę się przyznam tej miedzi boję :D Ale skutki uboczne megadawek cynku dały mi się troszkę w kość. Zmieniam metodę i jednak trzymam się zaleceń przynajmniej przy cynku.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

MOPy

Wysłany: 2011-04-17, 10:26    

Ano przesadziłęm , wziołem 26 mg miedzi za jednym posiedzeniem, swoją drogą korci mnie by poraz drugi wziąść taka dawke, a to po to tylko by sprawdzić czy znów bede gadał i gadał:D

Nie ufam swoim obliczeniom, co najwyżej porównuje je z twymi by się sprawdzić.
Jak robisz roztwór kalcytu?

Może zamówić by sobie to
http://allegro.pl/chlorek...1556490055.html
chlorek wapnia jest rozpuszczalny w wodzie, jak sądzisz?

Spioch

Wysłany: 2011-04-17, 10:47    

MOPy, jak wygładało Twoje 'gadanie i gadanie' ?
Miałeś więcej energii czy byłeś pobudzony i nie mogłeś przestać gadać, czy poprostu miałeś ochote gadać i takietam, mógłbyś to opisać ?

MOPy

Wysłany: 2011-04-17, 11:01    

Nie byłem pobudzony, poprostu cały czas gadałem, a jestem raczej małomówny, wezmę jeszcze raz taką dawke i sie okaże czy to miedz tak na mnie dziala, ale nie dzisiaj ,ten jej smak mnie przeraża.

A do tego gdzieś wyczytałem że właśnie brak miedzi powoduje nadpobudliwość..

tomakin
Administrator

Wysłany: 2011-04-17, 20:07    

Chlorek wapnia z tego co wiem jest bardzo dobrze rozpuszczalny, ale sprawdzaj takie rzeczy na wiki. Jest to bezwodnik, czy jak go otworzysz, będzie "ssał" wilgoć z powietrza, zwiększając swoją wagę. Radziłbym raczej poszukać uwodnionego, który co prawda ma mniejszą zawartość wapnia, ale za to cały czas zachowuje swoją wagę.

Miedź wywołuje rozliczne problemy z układem nerwowym, zatrucie tym pierwiastkiem objawia się m.in. atakami paniki czy schizofrenii. To "pobudzenie" wcale nie było zdrowe, wprost przeciwnie.

Przyznam, że czuję się mocno zatruty po tych 7 mg które wczoraj wypiłem. Jeszcze sprawdzę potem, jak to się przełoży na szybkość biegu w stosunku do tętna (mój prywatny sposób mierzenia skuteczności suplementów).

MOPy

Wysłany: 2011-04-17, 20:29    

Aaaa biore go.Podziele na 20 mniejszych szczelnie zapakowanych części.Czy dobrze wyliczyłem- że na każde 1000mg chlorku wapnia(anhydrous)) samych jonków wapnia jest 361 mg, czyli jak rozpuszcze przykładowe 100 gram w litrze jeden mililitr tej cieczy bedzie zawierał 36,1 mg samego wapnia.?

Jakie miałeś objawy po dużych dawkach cynku?

MOPy

Wysłany: 2011-04-18, 08:50    

Zastanawiam sie czy sobie to wziąsc. Sama witamina E. Mieszanki E + selen mają sporo różnych dodatków wiec raczej odpada.Ta zaś jest czystą witaminą E.
http://sklep.stajniasmard...products_id/309
Ooo albo tooo w kilku kupić bo to spora ilosć a to przecież jakąś date ważności bedzie miało...
http://animalia.pl/produk...tamin_100_.html

dluk

Wysłany: 2011-04-18, 12:18    

czy zanabyliście już tą witaminę C Kwas L-Askorbinowy za 34zł? Jestem początkującym suplementowcem i nie chciałbym się na dzień dobry otruć.
Czy można to przyjmować i czym płukać usta po zażyciu?

MOPy

Wysłany: 2011-04-18, 19:37    

No włąsnie teraz mi doszłą , bede sobie ją zarzucał w jednorazowej ilości 500 mg.
Od jutra może mniejsze dawki.
A po co płukać usta rozpuść ja i popijaj z jedzeniem,zreszta to jak woda z cytrynką , poczekaj jak spróbujesz miedzi:D
Witaminą C się raczej nie otrujesz..jej nadmiar jest wydalany z organizmu z moczem, co najwyżej jakieś bóle brzucha, nudności.Pamiętaj że my tu robimy eksperymenty poniekąd..i nie możesz nam ufac:)

tomakin
Administrator

Wysłany: 2011-04-18, 20:51    

Po kolei:

- wapnia nie rozpuszczaj w wodzie, chyba nawet 100 gramów nie rozpuścisz. Ja ten mój kalcyt odważam i prosto z wagi zjadam.
- witamina E jest OK tylko w formie naturalnej i tylko z dodatkiem współwystępujących tokoferoli (w ostateczności naturalna bez tokoferoli). To co podałeś to na 99,9% szkodliwy syntetyk. Dokładnego składu nie podali, ale w tej cenie i w tej ilości to musi być syntetyczna
- mam tą witaminę C, ale jeszcze kończę poprzednią. Rozpuszczam w soku pomarańczowym (łatwiej przełknąć), płuczę zwykłą wodą i staram się szybko przełknąć. To nie jest aż taki silny kwas, żeby mieć jakiś drastyczny wpływ na szkliwo. Jak bardzo się boisz, po prostu rozpuść w ustach odrobinę sody oczyszczonej (tzw kwaśny węglan sodu, w każdym spożywczym powinien być).

- po cynku miałem głównie metaliczny smak w ustach, wrażenie jakby mnie coś w wątrobę kopnęło i jednocześnie kopa energii takiego jak dawno nie miałem. Na początku było dużo objawów pozytywnych, potem doszły negatywne. Podobno witamina C neutralizuje te objawy (ponoć wiążą się z wybiciem miedzi z wątroby).

Spioch

Wysłany: 2011-04-19, 07:19    

Na razie nie będe na sobie eksperymentował, póki co musze robić to rozważnie, chociaż z ciekawością obserwuje jak na was działają te wszystkie substancje. To troche jak boostowaniei w RPGach :P

Tak się zastanawiam - a co z synergistycznym działaniem np. witaminy C i wapnia ? Czy nie lepiej ich brać razem- czy raczej nie w takich dawkach ?

I czy 'sposobu na bardzo tanie suplementy' nie można użyć poprostu jako chelatora, czy byłoby to zbyt niebezpieczne ?

tomakin
Administrator

Wysłany: 2011-04-19, 11:29    

Co chcesz chelatować?

Ja tam witaminę C i wapń biorę razem. Nie jest to żaden "boost", po prostu normalne dzienne zapotrzebowanie w górnej granicy normy, po kilku latach niedoboru witaminy D muszę mieć dość duże niedobory wapnia czy magnezu.

MOPy

Wysłany: 2011-04-19, 21:45    

tomakin napisał/a:
- wapnia nie rozpuszczaj w wodzie, chyba nawet 100 gramów nie rozpuścisz. Ja ten mój kalcyt odważam i prosto z wagi zjadam.

Tak tak w przypadku kalcytu nie ma sensu.
Bede rozpuszczał dopiero jego chlorek.
Chodziło mi generalnie o same obliczenia.

MOPy

Wysłany: 2011-04-19, 21:51    

No to gdzie zamówić naturalną witamine E?
No bo przeciez nie pójde do apteki
Oczywiście nie chodzi mi o jej mg, czy dkg, ale o kg.
podzielimy sie:D
Ostatnio zmieniony przez MOPy 2011-04-19, 23:58, w całości zmieniany 2 razy  

Odpowiedz do tematu