Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
stres
Autor Wiadomość
nerwowa

Wysłany: 2010-09-27, 10:34    stres

Witam.
Mam takie pytanie.
Jestem pewna że mam podwyższone, w sumie wysokie ciśnienie spowodowane ostatnimi dniami stresowymi, nerwowymi.
Niby nic takiego, ale jednak mój organizm tak reaguje.
Jak mam to wysokie ciśnienie, to wcale nie czuję się źle, ale dochodzi do 150/73 a puls 133.
Mam takie pytanie, nie biorę żadnych tabl na nadciśnienie bo go nie mam, ale jakimi tabletkami uspakajającymi można je obniżyć?
Piłam meliske ale ona nic nie daje.
Mam i takie labofarm uspakajające, i persen forte.
To nie są leki na receptę, a kiedyś mama mi kupiła.
I tak stres, i jeszcze zawsze nerwowa jestem przed mierzeniem ciśnienia, i tak rośnie ono.
Dodam że jestem młoda, mam 18 lat.
Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam ;-)

tomakin
Administrator

Wysłany: 2010-09-28, 01:27    

jakoś mam dziwne przeczucie, że to konrado pod innym nickiem, aaaaale co mi tam, odpowiem

Jest podpięty temat "dieta lecznicza" w dziale artykuły. Zastosowanie tego przywraca ciśnienie do idealnych wartości. Nie ma "czarodziejskiej tabletki" która naprawia efekty niezdrowej diety i niezdrowego stylu życia.

Ale zanim to zrobisz, sprawdź na DOBRYM aparacie do mierzenia czy faktycznie jest to ciśnienie, czy błąd aparatu. U mnie na ciśnieniomierzu nadgarstkowym wyskakuje 160/95, ale na porządnym aparacie albo w czasie pomiaru przez lekarza ciśnienie oscyluje w okolicach 95/65.

Natomiast z pulsem sprawa jest już poważniejsza, ale tu również zdrowa dieta powinna pozwolić się wyluzować.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

Odpowiedz do tematu