Na tym forum można dyskutować o naturalnych metodach wspomagania leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń i przypadłości, łącznie z rakiem czy AIDS.
Rejestracja / Register  Zaloguj / Login  Galeria  Czat  Mapa Google  
Szukaj Użytkownicy 

Portal partnerski: Dołącz do Vivy, ratuj zwierzęta, promuj wegetarianizm - nie zwlekaj!

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Echo serca 2D - wynik badania i próba interpretacji wyniku
Autor Wiadomość
rocco1

Wysłany: 2010-06-26, 12:41    Echo serca 2D - wynik badania i próba interpretacji wyniku

Mam pytanie. Robiłem badanie serca na potrzeby badań do szkoły wojskowej na specjalistyczny kurs – echo 2D serca i dostałem taki oto wynik:

Wielkość jam serca w normie. Grubość i kurczliwość komory lewej prawidłowa. Nadmierna wiotkość przedniego płatka zastawki dwudzielnej i śladowa niedomykalność tej zastawki – bez znaczenia hemodynamicznego. Prawidłowe przepływy przez pozostałe zastawki. Osierdzie bez zmian, bez płynu w worku osierdziowym.

Lekarz kardiolog powiedział mi, że jest to pewien mały defekt nie jest to coś, co wymaga leczenia i tego się w tym przypadku nie leczy. Z tym, że już z wynikami u internisty, lekarz ten stwierdził, że coś takiego podlega pod pewien paragraf i mnie dyskwalifikuje o kategorię, o którą się ubiegam.

Chciałbym wiedzieć czy ta nieprawidłowość to coś groźnego coś, co może mieć wpływ na moje późniejsze zdrowie i czy ze stwierdzoną taką wadą mam szansę się odwoływać przekonując komisję, że nie jest to wada, która ma wpływ na zawód, jaki chciałbym wykonywać?

EKG podobno wyszło mi dobrze, bo lekarka, która mi to robiła powiedziała, że wszystko jest w porządku. Reszta badań, jakie miałem też O.K.

Jedyne, co stwierdził internista jeszcze badając mnie na potrzeby orzeczenia to, że miałem dość mocny puls, ale jak zauważyłem to zawsze w stresujących sytuacjach miałem ten puls aktywniejszy. Lekarz stwierdził, że to następny powód, dla którego nie dostanę kategorii o taką, jaką się ubiegam, ale czy faktycznie są tacy ludzie, którym nawet w ekstremalnych sytuacjach serce bije jak w spoczynku? Ja jak się stresuję i denerwuję to jednak odczuwam większą aktywność bicia mojego serca.

Mógłby mi tu ktoś napisać czy wynik badań to jakaś poważna wada czy może wszystko jest O.K., bowiem chciałbym te informacje przeanalizować i będę raczej próbował się odwoływać od decyzji lekarzy, bo zapewne dostanę kategorię, która mnie dyskwalifikuje z dalszych starań o zawód, który chciałbym jeszcze zdobyć.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2010-06-26, 14:13    

tu raczej nikt się na takim czymś nie zna, mogę tylko powiedzieć, że ludzie którym "w stresie" serce bije jak w spoczynku to ludzie, którzy po prostu daną sytuacją się nie stresują. Hormony stresu każdemu podniosą szybkość bicia serca.

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

rocco1

Wysłany: 2010-06-26, 16:51    

No właśnie masz rację, także lekarz chyba na wyrost mi rzucił z tym paragrafem odnośnie pulsu, ale jak mi to uwzględni w orzeczeniu to na pewno będę się odwoływał.

rocco1

Wysłany: 2010-06-26, 22:28    

W związku z tym, że napisałem na forum posta odnośnie tej wady, jaką wymieniłem, pewna osoba napisała do mnie na priva prosząc abym zapytał się Ciebie czy nadciśnienie może być w jakiś sposób związane z tą lub inną wadą serca. Po swojemu myślę, że z jakimiś wadami serca może mieć związek, ale czy tą konkretną?

Owa osoba pyta się mnie jeszcze czy można taką lub podobną wadę wyeliminować jakimiś ćwiczeniami fizycznymi albo odpowiednią dietą, suplementami itp.

Prosiła abym się to zapytał, bo ma zablokowane konto tutaj, więc pytam.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2010-06-27, 00:02    

ta osoba każdemu zadaje to pytanie, od 2 miesięcy - zignoruj go :D

btw googlnij "forum konrado5", znajdziesz parę milionów postów "tej osoby", gwarantuję że jest na co popatrzeć - gość jest w pewnym sensie niesamowity :D

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=5093

rocco1

Wysłany: 2010-06-27, 13:03    

hmm no faktycznie ;) imponujacy zbior google
a co do problemow zdrowotnych czasami lepiej nie brac przesadnie czegos co nie stwarza problemow zdrowotnych, ale jest tak jak w moim przypadku paragrafem dla komisji orzeczniczej.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi