Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MSM - środek na kontuzje, alergie
Siarka organiczna, dość tania substancja. Lepiej przyswaja się z jedzeniem czy bez?
Odpowiedz
(12-11-2020, 06:05 PM)NICE napisał(a): Siarka organiczna, dość tania substancja. Lepiej przyswaja się z jedzeniem czy bez?

MSM ctli metylosulfonylometan?
Najlepiej rozpuszcza się w wodzie, więc lepiej bez jedzenia, zwłaszcza z zawartością tłuszczu.
Odpowiedz
Tak, chodzi o metylosulfonylometan. Wziąłem właśnie pół grama rozpuszczone w 1/3 szklanki wody i nie czułem żadnego smaku, a w necie piszą, że MSM ma nieprzyjemny smak. To normalne? Nie mam Covida, zmysł smaku mam jakby co. Big Grin
Odpowiedz
(12-11-2020, 08:05 PM)NICE napisał(a): Tak, chodzi o metylosulfonylometan. Wziąłem właśnie pół grama rozpuszczone w 1/3 szklanki wody i nie czułem żadnego smaku, a w necie piszą, że MSM ma nieprzyjemny smak. To normalne? Nie mam Covida, zmysł smaku mam jakby co. Big Grin

Spróbowałam więcej niż ćwierć łyżeczki na kubek wody. Bez smaku a zdrowa na pewno jestem.
Odpowiedz
Ma bardzo wyraźny smak, ale naprawdę ciężko go opisać. Nic innego co brałem nie smakuje w ten sposób. Ale też nigdy nie wpadłem na to, żeby MSM rozpuszczać w wodzie.
Odpowiedz
(01-19-2021, 05:12 PM)tomakin napisał(a): nigdy nie wpadłem na to, żeby MSM rozpuszczać w wodzie.

Huh
Odpowiedz
No co? Biorę łyżkę i popijam.
Odpowiedz
(02-02-2021, 08:05 AM)tomakin napisał(a): No co? Biorę łyżkę i popijam.

Duża ta łyżka? Bo ja łyżeczkę do kubka z wodą - nawadnianie dobra rzecz Cool
Odpowiedz
Od herbaty, ile mi się nabierze - przy czym MSM biorę bardzo rzadko, pomogło po prostu genialnie na początku, a potem już nigdy nie poczułem efektów, jakby ten pierwszy raz uzupełnił niedobory albo skorygował co było do skorygowania.

Dziś próbowałem tryptofan w wodzie rozpuszczać i to był błąd, zbił się w kłaczki na powierzchni i musiałem łyżeczką wybierać.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości