Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dieta
Czy jest jakas jedna dieta na cale zycie, z ktorej skorzysta wiekszosc ludnosci?
Odpowiedz
Różne grupy etniczne czy nawet pojedyncze osoby mają inne zapotrzebowanie, na przykład organizmy Inuitów nie za bardzo potrafią syntetyzować aktywnych form omega 3 z tych występujących w roślinach. Nie ma jednej diety dobrej dla każdego, są ogólne zalecenia które będą pasować do większości, czyli jak najwięcej warzyw, jak najmniej tłuszczu nasyconego, soli tyle co naturalnie w pożywieniu i tak dalej.
Odpowiedz
Nie ukrywam, że zmierzam do tematu diety dr Gregera, która przynajmniej wydaje się być jedna z lepiej popartych badaniami Big Grin. Pokrywa sie z tym co napisałeś wyżej, jednak kiedyś wspomniałeś, że nie jest idealna, pod jakim względem?

Już wiem, że omega 3, mimo tego co mówi nie wystarczy każdemu z alg.
Odpowiedz
Wykopałam Ornisha

http://naturalneleczenie.com.pl/2015/06/...a-ornisha/
Odpowiedz
Ważę 75 kg, ile powinienem zjadać białka na weganiźmie i jakie źródła przy ćwiczeniu codziennie 30 minut?
Odpowiedz
Z tym białkiem to ciekawa historia jest. Zauważono, że ludzie na diecie wegańskiej wolniej się starzeją, podobnie zresztą zwierzęta w laboratorium. Efekt ten przypisano właśnie zmniejszeniu spożycia białka. Ale z drugiej strony, za jeden z "elementów napędowych" starości uważa się niedobór jednego konkretnego aminokwasu, cysteiny. Jest mocna hipoteza, że najzdrowsze będzie obniżenie spożycia metioniny, ale też zwiększenie cysteiny.

Ja z weganizmu już dawno zrezygnowałem, bo wysiłek włożony w utrzymanie takiej diety wydał mi się niewspółmiernie wysoki przy niewielkich korzyściach, przy porównaniu z wegetarianizmem. Musiałbyś kombinować ze strączkowymi połączonymi ze zbożami, albo zainwestować w odżywkę białkową.

Nie ma konkretnej wartości "ile", bo wszystko zależy od limitującego aminokwasu, a także od tego, jak rozkłada się posiłki w ciągu dnia. Każdy ma też inne przyswajanie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości