Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ponad 2 lata bez diagnozy :D
Oczywiście pomyłka, 5 g glicyny

2 tabletki tyrozyny po 500mg łącznie 1000mg, dopiero po 5 dniach brania zaczynałem czuć negatywny efekt. Zastanawiam sie obecnie nad L-DOPA tylko nie jestem przekonany ostatecznie do jej bezpieczeństwa

Istnieje w ogóle w necie jakiś czarnoksiężnik od tych neuroprzekaźników, którzy rzeczywiście może z dużym prawodpodobieństwem powiedzieć co danej osobie pomoże? Tym bardziej, że mój problem można dość dobrze opisać jednym objawem występującym w chorobie Parkinsona - https://en.wikipedia.org/wiki/Bradyphrenia

Jaki czas zazwyczaj testuje się dany nootropik zanim się stwierdzi, że ,,to nie dla mnie''?
Odpowiedz
Neuroprzekaźniki to skomplikowana rzecz i objawy nadmiaru / niedoboru pokrywają się z tysiącem różnych rzeczy, zresztą możesz mieć np nadmiar czegoś, a jednocześnie jakąś wadę genetyczną, która da objawy niedoboru.

Sam myślałem o L-Dopa żeby sobie eksperyment zrobić, to można brać powiedzmy "naturalnie", występuje w jakimś zielsku. Ale czy bezpieczne? Czort wie.

Jeśli to jest problem z dopaminą czy serotoniną, to myślę, że 2-3 tygodnie wysokich dawek powinny dać odpowiedź na pytanie. Ale bierz tylko jedno naraz. Gorzej, gdy masz niedobór jednego i drugiego...

A, pytałem już kiedyś o zdjęcie paznokci? Właśnie w temacie "obłączki" testuję na sobie związek ich zaniku z neuroprzekaźnikami. Zanikają u osób, u których nie ma serotoniny, chociaż potrafią też zniknąć w chorobach gdzie serotoniny jest nadmiar.
Odpowiedz
Właśnie miałem pisać, że albo mi poznikały przez ostatni miesiąc, albo sam już nie pamiętam ile było.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
No, większe niż u mnie na pewno. Ich całkowity brak byłby pewnie jakąś wskazówką i gdyby udało mi się w końcu ustalić, czemu zanikają w np depresji, to można by iść w tę stronę. Podejrzewam, że to może mieć związek właśnie z neuroprzekaźnikami, ale to już moja któraś z kolei hipoteza i pewnie z tej też nic nie wyjdzie.

Właśnie dziś podawałem w wątku o obłączkach badanie, gdzie uzupełniali jednocześnie tyrozynę i 5-HTP, z całkiem dobrym skutkiem przy leczeniu ADHD. Trochę to stoi w sprzeczności z zależnościami, to się powinno nawzajem znosić, no ale jak widać zadziałało

A zależności wyglądają mniej więcej tak:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/article...ndt-8-323/
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości