Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fobia
Witajcie.
Jestem w trakcie suplementacji magnezu, wapnia i omega 3.
Magnez od 10miesięcy i czasami troche wapnia
Omega3 od 7 miesięcy po 2000 epa jak zalecał tomakin. Jest już fajnie. Wszystko sie znormalizowało już dosyć dobrze ale nie o to chodzi.

Został mi problem z fobiami.
Tzn windy, tunele i mosty. 
Strach przed windami już mi się udalo pokonać.
Ale te pieprzone tunele mnie dobijają a dokladniej jeden konkretny przed którym miewałem ataki. 
Najgorsze jest że ten tunel używam dosyć rzadko tzn raz na trzy tygodnie. I za każdym razem jak mam tamtedy jechać to czuje stres i dyskomfort. Ale brne w niego i jade dalej bo już wiem że ataku nie dostane. I teraz jak wiem że za trzy dni mam w planie jechać tym tunelem to ja kolejne dni katuje sobie głowe tym przejazdem i myślami typu co by było gdyby.

Prosze może ma ktoś jakieś pomysły.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Jakie myśli ci się pojawiają? Że tunel, most się zawali?

Spróbuj medytacji, usuwa napięcie z mięśni i obniża poziom hormonów stresu.

Po prostu usiądź na 10-15 minut dziennie, zamknij oczy i obserwuj swój oddech, a gdy pojawi się jakaś myśl, skieruj uwagę z powrotem na oddech.
Odpowiedz
Bardzo proszę o nieodpowiadanie przed odpowiedzią tomakina. Wprowadza to tylko niepotrzebny nadmiar postów, a w skutek tego odpowiedzi tomakina będą wybiórcze (tomakin nie chce czytać tak dużo naraz).
Odpowiedz
Te myśli pojawiają się przed wjechaniem do tunelu albo na most.
I zawsze po tym jak już nie ma odwrotu tzn zjazdu który pozwoli mi uciec z tego miejsca. Wtedy mnie najbardziej trzęsie.
Chciałbym znowu jak kiedyś normalnie wjeżdżać w tunele i na mosty bez strachliwych myśli.
Odpowiedz
Suple pomagają na lęk uogólniony, ale na pewno nie na fobie. Tu pomoże tylko długotrwała terapia, opisana zresztą na stronce:

http://nerwica.vegie.pl/fobie.html
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości