Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak mieć wysokie dziecko
#1
Jedzenie, jedzenie, jedzenie.

Brak głódówek, wychowanie go tak, żeby potrafiło radzić sobie z problemami i nie nerwicowało się, przez co nie będzie traciło ochoty na jedzenie. Jeśli dziecko bardzo wybrydza przy jedzeniu, to znaczy, ze wychowujemy je nie tak jak trzeba, nie ma ono celu w życiu i dlatego popada w jakąś formę nerwicy natrectw. W badaniu porównującym wzrost sióstr, gdy jedna cierpiała na zaburzenia odżywiania przez dłużej niż 2 lata, była średnio o 10 cm niższa od siostry.

SPORT. Intensywny regularny wysiłek sprawia, że można zjeść trzy razy więcej niż zjada zwykły człowiek, bez ryzyka nadwagi. 

Bogata dieta. Całkowite wywalenie z domu białej mąki i cukru, baza diety jako warzywa strączkowe, fasole, soczewica, inne warzywa, brokuły, marchewki itp. Pełne kasze. Gulasze, chilli. Dużo tłustych ryb, tłuszczów jednonienasyconych jak oliwa z oliwek, orzechy ziemne, awokado. Trochę dobrej jakości mięsa. Trochę jajek.

Suplementacja DHA/EPA w ciąży zwiększa wagę urodzeniową dziecka. Te kwasy tłuszczowe wchodzą w skład 90% komórek w naszym ciele. Odpowiednia podaż DHA/EPA do końca okresu wzrostu jest bardzo ważna, większość ludzi dostarcza ich sobie tyle co nic. DHA/EPA zawieraja duzo tłuste ryby.

Witamina D. Odpowiada za wapnienie kosci oraz zwieksza absorbcje wapnia i innych mineralow z pozywienia. Dziecko powinno mieć jej stały poziom we krwi blisko 40 ng/ml. Dawka zależy od wieku i wagi dziecka, suplementacja raz w tygodniu większą dawką jest tak samo dobra jak suplementacja codziennie mniejszą. Brać razem z tlustym posiłkiem. Gdy dziecko dużo przebywa na mocnym słońcu, bez filtrów przeciwslonecznych, suplementacja jest zbyteczna.

Wapń. Najprostsze i najtańsze co można zrobić to kupienie w internecie kilograma węglanu wapnia i dodawanie go do potraw takich jak gulasze, co nie zmieni ich smaku a pozwoli mu się rozpuscic. 1 gram zawiera 400 mg wapnia.

Inne suplementy: jod, selen, boron, lit.

Minerał stront - zwiększa moc kości, jest obecny w małych ilościach w pożywieniu, ja bym swojemu nastoletniemu dziecku dawał raz w miesiacu kilkadziesiat miligramów. Na własne ryzyko.

Krzem. Raz na dwa tygodnie gotować w wodzie pół godziny łyżkę ziela skrzypu polnego (dawka dla nastolatka). Odcedzić, wypić napar na kilka razy w odstępach kilku godzin.

Wzrost dziecka zależy mocno od wzrostu rodziców, wyższy partner/partnerka - wyższe dziecko.

Regularne godziny snu też są ważne.

Medytacja redukuje kortyzol i naturalnie zwiększa DHEA. Z DHEA produkowane są hormony płciowe. Wykonanie gwarantujące efekty potwierdzone badaniami: siąść na 10-15 minut, zamknąć oczy i obserwować swój oddech. Kiedy nadejdzie jakas myśl i zdamy sobie z tego sprawę, znow przerzucić uwagę na oddech. Praktykować codziennie lub kilka razy w tygodniu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości