Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niskie Neutrofile na diecie wegetariańskiej
Witam,
Po pierwsze trochę się tutaj zmieniło!

Dobra - na temat - Chciałbym spytać, czy ktoś jeszcze zauważył u Siebie taki fenomen, żeby na diecie wegetariańskiej(Głównie wegańskiej) mieć permanentnie obniżone neutrofile? Coś tam znalazłem, że w badaniach zauważono taki efekt:
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32147197/

Poniżej ostanie badanie krwi, które wykonałem - ale robię regularne badania od roku 2013 - i praktycznie za każdym razem, jeśli chodzi o te wartości poza normą - neutrocyty są niskie, limfocyty ilościowo w normie ale wyższe procentowo, tak samo monocyty.

Także pytanie, czy można z tego wyciągnąć jakieś wnioski? Czy inni wegetarianie i weganie też to u Siebie zauważyli?
Jakieś tam problemy zdrowotne mam, ale mówiąc to - i tak myślę, że jestem zdrowszy niż 90% ludzi wokół mnie więc nigdy się tym specjalnie nie martwiłem. Pytam bardziej z ciekawości, zawsze coś można poprawić w diecie.
 Dziękuję i zdrowia.
[Obrazek: Hemato.jpg]
Odpowiedz
jedyne, z czym kojarzę niskie neutrofile, to niedobór miedzi, jak bawiłeś się żelazem lub cynkiem to mogłeś wypłukać miedź. Jak nie, to czort wie, może "tak ma być" i norma neutrofili jest inna u osób na innej diecie?

Możesz też na próbę BCAA kupić i spróbować, czy się nie zmieni
Odpowiedz
Kiedyś brałem miedź ale teraz już chyba od lat tylko cynk i to w sporych dawkach - więc to by miało sens. Pójdę z tym na pierwszy ogień, ciekawie będzie sprawdzić czy się coś zmieni za miesiąc czy dwa.

Dzięki wielkie!
Odpowiedz
Sprawdź i jak się poprawi, to będzie można się zastanowić co jeszcze popsułeś niską miedzią i jak to naprawić, bo na pewno coś się popsuło jeśli od miedzi spadły neutrofile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości