Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cysteina na wirusy
Polecisz tom jakąś tanią cysteinę?
Odpowiedz
Ja mam to z allegro UNS supplements, opakowanie 200 gramów n-acetyl-cysteiny, po około 60 zł jest. Przy 1 gramie dziennie wychodzi nieco ponad 100 zł na rok.

Kiedyś będę musiał zrobić listę supli, które warto brać, wraz z podliczeniem ceny, ile to wyjdzie miesięcznie.

Jeśli wyjdzie 100 zł, a dzięki suplom będzie więcej energii na tyle, żeby 5 godzin miesięcznie więcej przepracować, to już kasa się zwróci i zdrowie ma się gratis.
Odpowiedz
Jeść tego gram dziennie? Dzielić czy w jednej porcji? Jak z przyswajalnościa zależnie od dawki? Picie czegoś trzy razy dziennie jest problematyczne.
Odpowiedz
Chyba dwa razy dziennie gram wystarczy, a jak dokładnie to się rozkłada czasowo, to ciężko powiedzieć. Nie zbadali, może lepiej mieć ciągle wysoki ale nie bardzo wysoki poziom we krwi, może warto podnosić raz na jakiś czas ale bardzo wysoko. Póki nie zbadają, nie wiemy.
Odpowiedz
Ale to masakruje zęby, ja zawijam proszek w mały liść sałaty (bez twardych elementów) i połykam w całości.
Odpowiedz
O, teraz się dowiedziałem, że acetylocysteina jest też stosowanym popularnie, dostępnym w każdej aptece lekiem odkrztuśnym, więc jeśli ktoś ma koronawirusa to tym bardziej powinien ją brać.
Odpowiedz
no i tu jest problem, bo w zapaleniu płuc mogą być przeciwwskazania do niektórych leków wykrztuśnych, ale jak to dokładnie będzie wyglądać przy cysteinie - nie powiem, to już specjalista musiałby przeanalizować.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości