This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szybkie pytania
#11
Na stronach o odżywianiu pojawia się czasem nazwisko Ray Peat, słyszałeś o tym człowieku? Co o nim sądzisz, jest wiarygodny?
Odpowiedz
#12
@Krystyna - niech zbada poziom homocysteiny, bo jak ma takie MCV, to może mieć spore problemy właśnie w tym kierunku.

tu masz witrynę o osteoporozie, akurat dziś poprawiałem

http://osteoporoza.lekiznatury.net.pl/

a tu wpis o hcv, co częściowo przekłada się na alkoholowe problemy z wątrobą - lecytyna czy cynk powinny chronić tak samo

http://naturalneleczenie.com.pl/2020/02/...a-watroby/

Natomiast reszta po badaniach homocysteiny, bo tu podejrzewam że faktycznie można jej mocno pomóc, ale to tylko podejrzenie

Nice - obiło mi się nazwisko o uszy, ale to tyle, tak na szybko - nie prowadził chyba żadnych badań, tylko sobie fantazjuje?
Odpowiedz
#13
Tomakin: Jak ustalić co może być przyczyną? Mam zrobić tomografię głowy czy jakieś badania?
Odpowiedz
#14
Sama raczej nie ustalisz. Przydałby się jakiś ogarnięty lekarz. Przyczyn może być tak dużo, że człowiek sam nie ma szans. Ale jeśli ZAWSZE miałaś ten sam problem, to prawdopodobnie geny / coś wrodzonego, na co suplementy niespecjalnie pomogą. Można bawić się z mieszanką DHA / urydyny / choliny, ale czy to coś da - nikt nie może powiedzieć na pewno.
Odpowiedz
#15
(09-06-2020, 02:38 AM)tomakin napisał(a): @Krystyna - niech zbada poziom homocysteiny, bo jak ma takie MCV, to może mieć spore problemy właśnie w tym kierunku.

tu masz witrynę o osteoporozie, akurat dziś poprawiałem

Wielkie dzięki!
Osteoporoza - przeczytałam z ciekawości, może kiedyś mi się przyda, bo ciotka ma kości twardsze, niż norma dla jej wieku, jak pisałam.
Wątroba i alkohol - obiecała, że zbada poziom homocysteiny ale nieprędko, przy okazji innych badań, bo dla "moich wymysłów" kłuć się nie da.
Będzie brała lecytynę, bo wspomniany przez ciebie cynk, to chyba nie dla niej czy źle zrozumiałam?
Poza lecytyną bardziej polecasz ekstrakt z ostropestu (sylimaryna, sylibina) czy asparaginian ornityny? Bo trzech specyfików jej nie wcisnę.
Jeszcze raz podziękowania! 
(szkoda, że emotki z kwiatkiem nie ma )
Odpowiedz
#16
A, nie zrozumiałem tego o osteoporozie, myślałem że poniżej normy to problem.

Ciężko coś doradzić "ogólnie", gdy nie wiadomo, co dolega i czy cokolwiek dolega. Zazwyczaj powinno się zacząć od zdefiniowania problemu, diagnozy, a potem można próbować z suplami czy dietami. Chodzi o ogólną poprawę zdrowia? Zmniejszenie konsekwencji nadużywania alkoholu? Sprawienie, że osoba będzie mniej pić?

O alkoholizmie też jest witryna:

http://uzaleznienia.naturalneleczenie.com.pl/
Odpowiedz
#17
(09-07-2020, 02:57 PM)tomakin napisał(a): Ciężko coś doradzić "ogólnie", gdy nie wiadomo, co dolega i czy cokolwiek dolega.

Tak jak pisałam - nic nie dolega. Sprawna jest powyżej normy.
Jedyne ewentualne zmartwienie to: lekko podwyższone MCV (poniżej 100) i MCH - 33,1
Czyli chyba wątroba...
Jajko na miękko i lecytyna (chyba rzepakowa jest najlepsza, ale nie wiem, jak smakuje) na pewno jej nie zaszkodzą, a nuż poprawią stan wątroby.
Odpowiedz
#18
Podwyższone MCV ma tyle możliwych przyczyn, że zgadywanie o wątrobie mija się z celem - ale fakt, że ona jest zagrożona przy nadużywaniu alkoholu i tu warto coś robić.
Odpowiedz
#19
(09-07-2020, 06:46 AM)tomakin napisał(a): Sama raczej nie ustalisz. Przydałby się jakiś ogarnięty lekarz. Przyczyn może być tak dużo, że człowiek sam nie ma szans. Ale jeśli ZAWSZE miałaś ten sam problem, to prawdopodobnie geny / coś wrodzonego, na co suplementy niespecjalnie pomogą. Można bawić się z mieszanką DHA / urydyny / choliny, ale czy to coś da - nikt nie może powiedzieć na pewno.

Osobno kupić te suple? Jak to brać?
Odpowiedz
#20
To eksperymentalna terapia która jest bardzo słabo przebadana, regenerowała / miała regenerować mózg w np chorobie Parkinsona, u małp doprowadzała do powstawania nowych połączeń w mózgu, zwierzęta miały mózg plastyczny jak dzieci, co pozwala w teorii przynajmniej ominąć niektóre wady wrodzone. Na ile to się sprawdza, nikt nie wie, bo jeszcze to badają.

Jak chcesz się pobawić, to 2000 mg EPA dziennie (kapsułki z omega 3 zawierające EPA, podziel to na kilka porcji żeby razem wyszło 2000), 250 mg monofosforanu urydyny, powiedzmy 10 gramów lecytyny sojowej lub słonecznikowej. Ewentualnie do tego tabletki z miłorzębem japońskim, np ginkofar, tak jak na opakowaniu piszą - powinno nieco zwiększyć efektywność terapii.

Ale jak pisałem, nikt nie daje gwarancji, że to cokolwiek zmieni.

Jak szukasz "dopingu", to studenci za granicą często biorą piracetam, w Polsce chyba jeszcze nie jest tak popularny. Mi się po nim o wiele lepiej pracuje umysłowo.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości