Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pisk w uchu
#1
Od paru dni mam problem z piskiem w lewym uchu. Pojawił się nagle, i ciągle trwa. Byłem u laryngologa, zlecił mi MR głowy, oraz zastrzyk za błonę bębenkową za sterydów. Póki co poprawy brak, a mam wrażenie, że pisk po tym zastrzyku pisk jest intensywniejszy. Czy medycyna spoza głównego nurtu może w tym temacie pomóc?
Odpowiedz
#2
Dopóki nie ma diagnozy, nie ma "sposobów spoza głównego nurtu". Szumy i piski uszne mogą mieć dziesiątki przyczyn i co na jedno pomoże, na inne zaszkodzi. Polecę jakieś suple, one pomogą, bo zamaskują objawy, a okaże się, że to było wywołane rozwijającym się tam guzem. I kto będzie odpowiadał za życie ludzkie?
Odpowiedz
#3
Rozumiem, póki co będę miał skierowanie na rezonans głowy, oraz prywatnie zrobiłem sobie badanie krwi na boreliozę, bo z tego co wyczytałem również to może być jej objaw. Czy są jakieś inne badania, które powinienem zrobić? Lekarz mnie nie pocieszył, stwierdzając, że w większości przypadków nie udaje się ustalić przyczyny, ani nic z tym zrobić.
Odpowiedz
#4
Borze liściasty, nie istnieje borelioza, która jako JEDYNY objaw daje nagle pojawiający się pisk w uchu.

Da się zrobić i się zrobi, ale najpierw wyklucz niebezpieczne przyczyny.
Odpowiedz
#5
Na rezonans pewnie dostanę skierowanie w środę.
Co do boreliozy, to ELISA IGG wyszła pozytywnie, czy powinienem robić Western Błota, czy raczej olać sprawę? Ostatniego kleszcza miałem jakieś 3 lata temu.

Co do innych dolegliwości to zmęczenie, problemy ze snem oraz obniżenie nastroju (to w sumie szukając o nich czegoś trafiłem na Twoją stronę).
Odpowiedz
#6
Western blot nie zaszkodzi, trzeba tylko uwzględnić jakie jest ryzyko, że niepotrzebnie weźmiesz antybiotyki i sobie nimi krzywdę zrobisz przy fałszywie dodatnim teście, a jakie że przegapisz infekcję nie robiąc testu.
Odpowiedz
#7
Western Blota robić i na IGM i na IGG, czy tylko na IGG, skoro Elisa IGM negatywna?
Odpowiedz
#8
tylko igg, igm w ogóle jest dość mylące
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości