This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pisk w uchu
#1
Od paru dni mam problem z piskiem w lewym uchu. Pojawił się nagle, i ciągle trwa. Byłem u laryngologa, zlecił mi MR głowy, oraz zastrzyk za błonę bębenkową za sterydów. Póki co poprawy brak, a mam wrażenie, że pisk po tym zastrzyku pisk jest intensywniejszy. Czy medycyna spoza głównego nurtu może w tym temacie pomóc?
Odpowiedz
#2
Dopóki nie ma diagnozy, nie ma "sposobów spoza głównego nurtu". Szumy i piski uszne mogą mieć dziesiątki przyczyn i co na jedno pomoże, na inne zaszkodzi. Polecę jakieś suple, one pomogą, bo zamaskują objawy, a okaże się, że to było wywołane rozwijającym się tam guzem. I kto będzie odpowiadał za życie ludzkie?
Odpowiedz
#3
Rozumiem, póki co będę miał skierowanie na rezonans głowy, oraz prywatnie zrobiłem sobie badanie krwi na boreliozę, bo z tego co wyczytałem również to może być jej objaw. Czy są jakieś inne badania, które powinienem zrobić? Lekarz mnie nie pocieszył, stwierdzając, że w większości przypadków nie udaje się ustalić przyczyny, ani nic z tym zrobić.
Odpowiedz
#4
Borze liściasty, nie istnieje borelioza, która jako JEDYNY objaw daje nagle pojawiający się pisk w uchu.

Da się zrobić i się zrobi, ale najpierw wyklucz niebezpieczne przyczyny.
Odpowiedz
#5
Na rezonans pewnie dostanę skierowanie w środę.
Co do boreliozy, to ELISA IGG wyszła pozytywnie, czy powinienem robić Western Błota, czy raczej olać sprawę? Ostatniego kleszcza miałem jakieś 3 lata temu.

Co do innych dolegliwości to zmęczenie, problemy ze snem oraz obniżenie nastroju (to w sumie szukając o nich czegoś trafiłem na Twoją stronę).
Odpowiedz
#6
Western blot nie zaszkodzi, trzeba tylko uwzględnić jakie jest ryzyko, że niepotrzebnie weźmiesz antybiotyki i sobie nimi krzywdę zrobisz przy fałszywie dodatnim teście, a jakie że przegapisz infekcję nie robiąc testu.
Odpowiedz
#7
Western Blota robić i na IGM i na IGG, czy tylko na IGG, skoro Elisa IGM negatywna?
Odpowiedz
#8
tylko igg, igm w ogóle jest dość mylące
Odpowiedz
#9
(09-24-2020, 04:28 PM)Drth napisał(a): Od paru dni mam problem z piskiem w lewym uchu. Pojawił się nagle, i ciągle trwa. Byłem u laryngologa, zlecił mi MR głowy, oraz zastrzyk za błonę bębenkową za sterydów. Póki co poprawy brak, a mam wrażenie, że pisk po tym zastrzyku pisk jest intensywniejszy. Czy medycyna spoza głównego nurtu może w tym temacie pomóc?

U mnie pisk trwał dwa lata i zatruwał całkowicie życie. Potem rok przerwy i znów się pojawił.

Przyczyna kręgosłup szyjny. Obecnie brak szumów od 2 lat. Dbam o kręgosłup i oby tak dalej.
Odpowiedz
#10
(09-26-2020, 01:05 AM)tomakin napisał(a): Borze liściasty, nie istnieje borelioza, która jako JEDYNY objaw daje nagle pojawiający się pisk w uchu.

Da się zrobić i się zrobi, ale najpierw wyklucz niebezpieczne przyczyny.

(10-30-2020, 08:20 PM)Kola_Mis napisał(a):
(09-24-2020, 04:28 PM)Drth napisał(a): Od paru dni mam problem z piskiem w lewym uchu. Pojawił się nagle, i ciągle trwa. Byłem u laryngologa, zlecił mi MR głowy, oraz zastrzyk za błonę bębenkową za sterydów. Póki co poprawy brak, a mam wrażenie, że pisk po tym zastrzyku pisk jest intensywniejszy. Czy medycyna spoza głównego nurtu może w tym temacie pomóc?

U mnie pisk trwał dwa lata i zatruwał całkowicie życie. Potem rok przerwy i znów się pojawił.

Przyczyna kręgosłup szyjny. Obecnie brak szumów od 2 lat. Dbam o kręgosłup i oby tak dalej.

Co zacząłeś takiego robić, w kwestii dbania o kręglosłup? Owszem, mam siedzącą pracę, ale rezonans magnetycznt kręgosłupa szyjnego niczego nie wykrył.

(09-26-2020, 01:05 AM)tomakin napisał(a): Borze liściasty, nie istnieje borelioza, która jako JEDYNY objaw daje nagle pojawiający się pisk w uchu.

Da się zrobić i się zrobi, ale najpierw wyklucz niebezpieczne przyczyny.

I z  tego co wiem, na rezonansie glowy nie wykryto niczego niepokojacego. Tak wiec czy znasz jakisz spsosoby mogące pomóc na to shorzenie?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości