Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świąd skóry, nerwica?
Od mojego ostatniego jego postu minął rok i znów problem, na szczęście lekki. 

A wiec znów na jesień powróciło u mnie uczucie mdłości - na 2-4 dni.  Bardzo mocno starałem się to Olewać. I minęło. 

Niestety powrócił po wieku latach świąd skory (możliwe ze byku jakieś epizody po drodze ale ich nie pamietam. Poprzednio jakoś 10 lat temu występował ten problem (nawet pisałem o tym tutaj). Jako ze byłem wtedy młodszy i to było coś nowego to nerwy potęgowały to uczucie. Czytałem wtedy o latek niewydolności nerek, ziarnicy, AZS itd. Minęło prawie 10 lat, dalej żyje wiec podchodzę już do tego spokojniej. Mogę wiec tez dokładniej opisać mój problem. 

Świąd skory zaczyna się przeważnie po 16-17, wyglada jakby był powodowany tym ze włosy wbijają się w skore (mam je na całym ciele). Skore mam sucha - taka skłonność, nie stosuje balsamów. Ostatnio spędziłem sporo czasu w wodzie i saunie. W weekend. Potem za żalem jeździć na rowerze w obecna pogodę wiec skóra swoje dostała. Od 3 dni świąd wrócił. 

Ogólnie jest to kłująca swędzące uczucie w 1 miejscu na ciele. Jak się w Nie podrapie albo nawet tylko pogłaszcze to często on mija i przechodzi automatycznie w inne miejsce.

Wiem ze to pierdoła orzy obecnych problemach ludzi ale może ktoś miał podobny problem?
Odpowiedz
bardziej to pod nerwicę natręctw podchodzi Big Grin czyli każdego swędzi, ale tylko osoba która ciągle o tym myśli, zwróci na to uwagę

bardzo fajne badania ostatnio czytałem, w których nerwica natręctw minęła u prawie każdego pacjenta, który zastosował duże dawki n-acetylocysteiny.
Odpowiedz
Kojarzysz jak je znaleźć? Słowa kluczowe?

Cysteina akurat kiedyś brałem z pol roku i pamietam ze przez kolejne 3 lata czułem się świetnie Smile

Kiedyś czytałem o jej związku z ogólnym stanem zdrowia ze względu na duże poprawienie wątroby.
Odpowiedz
W wątku o obłączkach zamieściłem link, jeden z ostatnich postów. Wyszukaj nie z forum, tylko normalnie w wyszukiwarce przeglądarki ctrl+F natr i powinno wyłapać, jak będziesz na stronie z tym wpisem.
Odpowiedz
Żeby nie było, że piszę tylko co jakiś czas o swoich problemach.

Olałem to i walczyłem by o tym nie myśleć, zarówno o nudnościach jak i swędzącej skórze - minęło. Post pisałem 26-11, zaczeło się to jakoś tydzień wcześniej, w Połowie grudnia już problemu nie było.

Suplementacja, magnez, cysteina, msm, witamina c (doraźnie), zdrowsza dieta, więcej wody.
Odpowiedz
Przy nerwicy lękowej zorientowanej na hipochondrię pacjenci mają objawy chorób, o których akurat przeczytali, wszystko im mija gdy zrobią badania na daną chorobę. Potem czytają o następnej... i tak w kółko.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości