This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mój dziwny organizm
#11
W badaniach pomagał, ale jak to z badaniami klinicznymi, jeśli na 10 osób u 3 będzie poprawa u 1 pogorszenie, to statystycznie pomoże, a w rzeczywistości 6 osobom nic nie da, a 1 nawet zaszkodzi. To samo dotyczy wszystkich leków i terapii, nie tylko tych "alternatywnych".

Innymi słowy, próbuj i jest szansa, że pomoże, ale nikt nie da gwarancji. Jeśli już, to powinno się brać większe dawki, w badaniach stosowano kilkanaście gramów dziennie, jeśli dobrze pamiętam.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/11386498/

tutaj dawka 18 gramów dała lepsze rezultaty, niż psychotropy.

Na pewno nie będzie to rozwiązanie trwałe, uzupełnienie magnezu wyleczy niedobór i już zawsze będzie OK (jeśli oczywiście nie dopuści się do kolejnego niedoboru), ale inozytol z tego co wiem będzie pomagał dopóki się go bierze.

No i najważniejsze, taka reakcja na witaminę D3 świadczy o jakimś problemie z organizmem, ale ciężko powiedzieć jakim. Nikt tego nie zbadał, każdy kto twierdzi że wie, dlaczego tak się dzieje, kłamie. Można tylko zgadywać.

W sumie o jednej rzeczy właśnie pomyślałem - bardzo podobną reakcję miałem na tryptofan, a jedyny mechanizm, który mógł wtedy zadziałać, to obniżenie poziomu dopaminy do niebezpiecznie niskich wartości. Może gdzieś w tę stronę trzeba iść, niska dopamina da objawy depresyjne i lękowe. No ale to tylko taka robocza hipoteza.
Odpowiedz
#12
Ja właśnie czytałem że taka moja negatywna reakcja na magnez czyli stany depresyjne jest spowodowana tym że magnez zmniejsza ilość dopaminy w mózgu. Jako inhibitor NMDA.
Odpowiedz
#13
Ktoś kto o tym pisał, namieszał. Owszem, magnez jest antagonistą tego receptora, ale dzięki temu jest LEKIEM przeciw depresji, przynajmniej to potwierdzają pierwsze próby kliniczne z udziałem zwierząt. Zależność między tymi wszystkimi neuroprzekaźnikami i receptorami to sieć o ogromnej złożoności i nigdy nie jest tak, że po prostu jedną rzecz zwiększamy i bum, jesteśmy zdrowi. Ta jedna rzecz wpłynie na dziesiątki innych, one z kolei wpłyną na jeszcze inne...

Może być tak, że duże dawki D3 wysysają magnez, ale objawy takie jak opisujesz (i jakie ja też odczuwałem) będą głównie u osób, które mają niski bazowy poziom dopaminy, właśnie przez reakcję z receptorem NMDA. Ale to jest już tylko gdybanie,

Jakbyś chciał spróbować dopaminę podnieść, to robi się to suplementami tyrozyny, tzn tak robi się to najbezpieczniej, wynalazki typu L-dopa to już ryzyko.
Odpowiedz
#14
a to nie jest tak że magnez bez potasu się nie przyswoi? uzupełniałam magnez przez 1.5 roku i dalej miałam objawy po witaminie D. dopiero jak zaczęłam pić potas w dawce 1600 mg i zwróciłam bardziej uwagę na dietę to dopiero czuję że magnez zaczął mi się uzupełniać i nie mam już tych dziwnych objawów po witaminie D.
Odpowiedz
#15
Z tego co słyszałem (ale to takie tam zasłyszane), jest raczej odwrotnie, to potas nie przyswoi się bez magnezu.

No i jak pisałem w innym wątku, może chodzić nie o potas jako taki, ale o to, że jest cytrynianem.
Odpowiedz
#16
czyli każdy cytrynian działa w taki sam sposób?
Odpowiedz
#17
Tak, podobnie jak każdy jeden cyjanek jest trucizną, czy potasu, czy sodu czy wapnia. Są wyjątki, jakieś związki nierozpuszczalne etc, ale ogólnie każdy "...potasu" będzie uzupełniać potas, każdy "...magnezu" magnez, a każdy "cytrynian..." podniesie w organizmie stężenie soli kwasu cytrynowego.
Odpowiedz
#18
Dzieki Tomakin. Mam jeszcze jedno pytanie, będę za jakis czas pracował w firmie w Niemczech produkującej akumulatory, wiadomo że jest to kontakt z ołowiem, ponoć tlenek ołowiu jest obecny w powietrzu i kumuluje się w organizmie, może całkowicie zrujnować organizm, byli tam ludzie którzy pracowali w tej firmie po 10-15 lat i zrujnowali sobie zdrowie, ja niestety muszę przepracować w tej firmie maksymalnie rok czasu, nie więcej. Co mógłbym stosować z ogólnodostępnych ziół/witamin/suplementów aby ten negatywny wpływ ołowiu zablokować ?
Odpowiedz
#19
Czosnek, cynk. Nie sądzę, żeby faktycznie tam się cokolwiek kumulowało, obecnie normy są dość wyśrubowane.
Odpowiedz
#20
Dzięki. Tomakin mam jeszcze jedno pytanie, tą witaminę A miałem kupić w celu normalizacji poziomu wapnia tak? trafiłem ostatnio na jakieś badanie które opisywało antagonizm witaminy A w stosunku do wapnia przy suplementacji witaminą D3. I jeszcze jedno, jeżeli po kilku dniach brania magnezu dostaje "drgania" mięśni w różnych częściach ciała, powinienem zmniejszyć spożycie magnezu? aktualnie biorę 130mg dziennie bisglycinaniu, dokładnie to https://allegro.pl/oferta/swanson-chelat...MjZiZTU%3D

Może biorę za dużo i dlatego mam te drżenia teraz?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości