This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mój dziwny organizm
#31
bo w badaniach nic nie dawała, albo prawie nic
Odpowiedz
#32
Rozumiem. Przyjacielu, od wczoraj dzieje się coś dziwnego, drżą mi obydwie powieki bardzo mocno, mięśnie skaczą w rękach i nogach.

Wczoraj zjadłem dość dużą ilość sera żółtego oraz 500 j.m witaminy D3, oraz +/- 50 mg magnezu.

Sera żółtego zjadłem około 4 dużych plasterków jakieś 60g i z tego co wiem jest on bardzo bogaty w wapń + ta witamina d3. Ale! gdzieś czytałem że pisałeś że ser żółty wypłukuje wapń.. więc teraz nie wiem czy te drżenia są spowodowane nierównowagą na lini magnez-wapń (za dużo wapnia, za mało magnezu) czy po prostu wypłukaniem magnezu i jego zbyt niską podażą ? co jest bardziej prawdopodobne?
Odpowiedz
#33
Myślę, że nie ma to nic wspólnego ani z serem, ani z D3, ani z magnezem. Takie rzeczy po pierwsze wcale nie muszą mieć nic wspólnego z niedoborami, bo mogą być wywołane chociażby właśnie nerwicą, po drugie jeśli już coś ma to z niedoborami wspólnego, to musiały one narastać miesiącami, a nie że w jeden dzień coś się stało.
Odpowiedz
#34
Tutaj jakiś facet założył temat twierdząc że podwyższone poziomy wapnia po stosowaniu D3 są spowodowane niedoborem magnezu, a połączenie witaminy d3 + niedobór magnezu może wyrządzić więcej szkód niż pożytku. https://www.reddit.com/r/Supplements/com...e_without/
Odpowiedz
#35
no to przecież o tym Ci piszę od miesiąca

problem w tym, że bez D3 organizm nie potrafi przyswoić magnezu, więc trochę tej D3 MUSI być. Kwestia rozłożenia tego w czasie i odpowiednich proporcji.
Odpowiedz
#36
W ogóle od jakiegoś czasu przeglądam badania nad glutationem i zbliżonymi, BARDZO dobre efekty w różnych zaburzeniach miało stosowanie cysteiny i glicyny. Może warto tego spróbować?
Odpowiedz
#37
A mógłbyś poniekąd opisac działanie tej cysteiny? W sensie nie wiem czy się sugerować tym co jest w google i tez za wiele nie ma.
Odpowiedz
#38
Antyoksydant, jeden z najsilniejszych, a zaburzenia tego typu bardzo często biorą się ze stanów zapalnych w ośrodkowym układzie nerwowym. Pewnie ma jeszcze inne dodatkowe działania, ale istotne powinno być, że w badaniach ludzie, którzy to brali, mniej bardzo dużą poprawę stanu zdrowia psychicznego. To jak działa to sprawa drugorzędna dla kogoś, kto po tym poczuje ulgę.

Z glicyną jest tak, że czasem ludzie po niej mają odwrotny efekt, lękliwość i nerwowość,

Jak co, to tu to jest w miarę przystępnie wyjaśnione:

https://www.youtube.com/watch?v=7ugZ5X7M2uE
Odpowiedz
#39
https://www.sklepzycia.pl/pl/p/L-Cystein...iness/2595
Uwazasz to za w porządku opcje? Lub masz moze jakis inny suplement.
Odpowiedz
#40
strasznie drogo wychodzi, na allegro masz 200 gramów w proszku za 60 zł, te co podałeś wyszłyby 160 zł za 200 gramów. A czy w tabletce jest to, co deklaruje producent, to już nie mnie pytaj.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości