Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
reumatoidalne zapalenie stawów
[już mam odpowiedz]
Odpowiedz
To było na starym forum, możesz je wyszukać w web archive jak wiesz jak, ale to będzie mordęga.

Z RZS jest ten problem, że nikt na dobrą sprawę nie wie, jaki jest mechanizm tej choroby, a tym samym nie ma na nią testów które pozwalają ją dokładnie diagnozować. Przy powiedzmy wirusie zapalenia wątroby sprawdzamy, czy masz kod genetyczny wirusa, albo przeciwciała i sprawa jasna, wiemy jak leczyć. Ale co jeśli masz zapalenie wątroby, a testy na wirusa nic nie dają?

Tak jest przy RZS, to zapalenie stawów, przy którym nie ma za bardzo testów, te na czynnik reumatoidalny są dodatnie przy wielu innych chorobach, a niekiedy ujemne przy diagnozowanym RZS. A jeszcze dodaj do tego stan polskiej opieki zdrowotnej, gdzie lekarze potrafią dawać diagnozy totalnie z czapy, to już w ogóle będzie obraz nędzy i rozpaczy.

Zrób dwa dodatkowe badania.

1. przede wszystkim tarczyca, czyli co najmniej TSH, do tego ewentualnie FT3 i FT4
2. western blot IgG na boreliozę

Zakładając jednak, że to RZS, to z rzeczy które robiłaś, tak naprawdę potwierdzili badaniami tylko dietę i omega 3. Trwa to dość długo, ale ciężko powiedzieć, ile dokładnie, przy omega 3 spodziewałbym się poprawy po pół roku brania 2000 mg EPA dziennie, policz ile brałaś, na opakowaniu masz ile jest w jednej tabletce. Bor miał niewielki wpływ, a badanie było na bardzo niewielkiej grupie pacjentów, D3 wręcz udowodniono, że nie działa.

Te badania na nietolerancję to w dużej mierze ściema, nie wiem, czy są takie, które dają wiarygodne wyniki, co chwilę jakieś nowe pojawiają się na rynku i ciężko to kontrolować.

Olej z wiesiołka / ogórecznika jak najbardziej warto przetestować, bo to kolejna rzecz, która ma udowodnione działanie. Na pewno będzie to łatwiejsze, niż próba wyłapania nietolerancji pokarmowej dziennikiem, weź pod uwagę, że czasem trzeba i kilka miesięcy czekać na efekt odstawienia jakiegoś produktu,

Z takich tanich rzeczy jeszcze jest to:

http://naturalneleczenie.com.pl/2021/06/...-zapalnym/

Z tym katarem cholera wie, pewnie jakiś związek jest, ale tu jest tyle możliwości, że i House tego nie rozkmini.

Z obłączkami pewnie też House sobie nie poradzi, jak tylko dowiem się, dlaczego zanikają, będę mógł ludziom polecać terapię, która poprawia ich stan zdrowia, ale póki co nie wiem tego.
Odpowiedz
czarnuszkę to lepiej jeść w postaci zmielonych ziaren czy oleju?
Odpowiedz
Lepiej przebadali zmielone ziarna, tylko nie wiem, jak to mielić samemu albo czy można kupić gdzieś już zmielone i nie utlenione.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości